Anglų springerspanielis (English Springer Spaniel)

Anglų springerspanielis (English Springer Spaniel)

Veislė: Anglų springerspanielis
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos: Rudai baltas, juodai baltas, taip pat ir baltas arba juodas su rudomis dėmėmis
Charakteris Meilus, atidus, judrus, linksmas, protingas
Ūgis: 45-51 cm
Svoris: 20-25 kg
Ilgaamžiškumas: 11-14 metų
Kiti pavadinimai: English Springer Spaniel
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Anglų springerspanielis – vidutinio dydžio šuo, kuris labai prisiriša prie savo šeimos. Nors Vokietijoje šių šunų populiarumas nėra toks didelis kaip kokerspanielių, tačiau ši šunų veislė tikrai verta šunų mylėtojų susidomėjimo (JAV ir Didžiojoje Britanijoje tai yra viena populiariausių veislių). Šiuo metu egzistuoja dvi anglų springerspanielių veisimo linijos – tai darbiniai ir parodiniai šunys, todėl renkantis augintinį pirmiausia reikėtų nuspręsti, koks šuo jus domina. Nors parodinės veisimo linijos anglų springerspanielis taip pat gali turėti gana stiprų medžioklės instinktą, tačiau jis, žinoma, bus silpnesnis nei darbinės linijos šunų.

Anglų springerspanielis (English Springer Spaniel)Anglų springerspanielis (English Springer Spaniel)

Veislės istorija

Anglų springerspanielis yra kilęs iš Anglijos. Meno kūriniuose panašūs šunys buvo vaizduojami dar XVI-XVII a., o tai leidžia daryti prielaidą, kad ši šunų veislė yra gana sena. Medžioklėje šie šunys buvo naudojami dar tada, kai nebuvo išrasti šaunamieji ginklai: spanieliai išbaidydavo krūmynuose ar nendrėse pasislėpusius paukščius, kuriuos pagaudavo medžiotojo sakalas. XIX amžiuje tų pačių vadų spanieliai buvo klasifikuojami pagal jų medžioklines savybes. Mažesnieji spanieliai buvo naudojami slankų medžioklei, o didesni – paukščiams išbaidyti. Mažieji šunys buvo vadinami kokerspanieliais, o didieji – springerspanieliais. Devynioliktojo amžiaus pabaigoje šios dvi veislės buvo atskirtos viena nuo kitos. 1903 metais Anglijoje springerspanieliai pradėti skirstyti į parodinius ir skirtus medžioklei, tokios praktikos laikomasi iki šių dienų.

Anglų springerspanielis (English Springer Spaniel)anglu springerspanielio suniukas English Springer Spaniel

Anglų springerspanielis: išvaizda

Anglų springerspanieliams būdingas simetriškas kūno sudėjimas. Kūnas stiprus, juosmuo šiek tiek išlenktas, krūtinė gili. Ūgis ties ketera siekia 51 cm, svoris gali svyruoti nuo 20 iki 25 kg (patelės yra smulkesnės už patinus). Galva gana plati, kaukolė vidutinio ilgio, apvaloka. Kaklas tvirtas ir raumeningas, jo oda nenukarusi. Ausys arti viena kitos, išaugusios akių lygyje, kabančios, apaugusios plaukais. Akys didelės, migdolo formos, neiššokusios ir neįdubusios, pageidautina – tamsių spalvų. Uodega išaugusi žemai, laikoma žemiau nugaros, apaugusi tankiais plaukais. Kailis tankus, atsparus įvairioms oro sąlygoms, švelnus. Sterilizuotų kalyčių kailis tampa šiurkštesnis. Galimos įvairios kailio spalvos: rudai baltas, juodai baltas, taip pat ir baltas arba juodas su rudomis dėmėmis.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (22 balsai (-ų))