Anglų springerspanielis (English Springer Spaniel)

Anglų springerspanielis (English Springer Spaniel)

 

Veislė: Anglų springerspanielis
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos: Rudai baltas, juodai baltas, taip pat ir baltas arba juodas su rudomis dėmėmis
Charakteris Meilus, atidus, judrus, linksmas, protingas
Ūgis: 45-51 cm
Svoris: 20-25 kg
Ilgaamžiškumas: 11-14 metų
Kiti pavadinimai: English Springer Spaniel
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Anglų springerspanielis – vidutinio dydžio šuo, kuris labai prisiriša prie savo šeimos. Nors Vokietijoje šių šunų populiarumas nėra toks didelis kaip kokerspanielių, tačiau ši šunų veislė tikrai verta šunų mylėtojų susidomėjimo (JAV ir Didžiojoje Britanijoje tai yra viena populiariausių veislių). Šiuo metu egzistuoja dvi anglų springerspanielių veisimo linijos – tai darbiniai ir parodiniai šunys, todėl renkantis augintinį pirmiausia reikėtų nuspręsti, koks šuo jus domina. Nors parodinės veisimo linijos anglų springerspanielis taip pat gali turėti gana stiprų medžioklės instinktą, tačiau jis, žinoma, bus silpnesnis nei darbinės linijos šunų.

Anglų springerspanielis (English Springer Spaniel)

Anglų springerspanielis: veislės istorija

Anglų springerspanielis yra kilęs iš Anglijos. Meno kūriniuose panašūs šunys buvo vaizduojami dar XVI-XVII a., o tai leidžia daryti prielaidą, kad ši šunų veislė yra gana sena. Medžioklėje šie šunys buvo naudojami dar tada, kai nebuvo išrasti šaunamieji ginklai: spanieliai išbaidydavo krūmynuose ar nendrėse pasislėpusius paukščius, kuriuos pagaudavo medžiotojo sakalas. XIX amžiuje tų pačių vadų spanieliai buvo klasifikuojami pagal jų medžioklines savybes. Mažesnieji spanieliai buvo naudojami slankų medžioklei, o didesni – paukščiams išbaidyti. Mažieji šunys buvo vadinami kokerspanieliais, o didieji – springerspanieliais. Devynioliktojo amžiaus pabaigoje šios dvi veislės buvo atskirtos viena nuo kitos. 1903 metais Anglijoje springerspanieliai pradėti skirstyti į parodinius ir skirtus medžioklei, tokios praktikos laikomasi iki šių dienų.

Anglų springerspanielis (English Springer Spaniel)

Anglų springerspanielis: išvaizda

Anglų springerspanieliams būdingas simetriškas kūno sudėjimas. Kūnas stiprus, juosmuo šiek tiek išlenktas, krūtinė gili. Ūgis ties ketera siekia 51 cm, svoris gali svyruoti nuo 20 iki 25 kg (patelės yra smulkesnės už patinus). Galva gana plati, kaukolė vidutinio ilgio, apvaloka. Kaklas tvirtas ir raumeningas, jo oda nenukarusi. Ausys arti viena kitos, išaugusios akių lygyje, kabančios, apaugusios plaukais. Akys didelės, migdolo formos, neiššokusios ir neįdubusios, pageidautina – tamsių spalvų. Uodega išaugusi žemai, laikoma žemiau nugaros, apaugusi tankiais plaukais. Kailis tankus, atsparus įvairioms oro sąlygoms, švelnus. Sterilizuotų kalyčių kailis tampa šiurkštesnis. Galimos įvairios kailio spalvos: rudai baltas, juodai baltas, taip pat ir baltas arba juodas su rudomis dėmėmis.

Anglų springerspanielis (English Springer Spaniel)

Anglų springerspanielis: charakteris

Anglų springerspanielis – draugiškas, puikiai sutariantis su žmonėmis ir gyvūnais. Šios veislės šunys paprastai yra kantrūs su vaikais, tačiau būtina ankstyva socializacija, kuri padės pagrindus tolimesniam šuns elgesiui. Jei neplanuojate su šunimi užsiimti medžiokle, nereikėtų šio instinkto žadinti, nes jis išliks visą gyvenimą.

Anglų springerspanielis yra aktyvus šuo, kuriam reikalingi ilgi pasivaikščiojimai bei žaidimai. Įvertinkite, ar galėsite šiam augintiniui skirti pakankamai laiko – pasivaikščiojimai turėtų trukti maždaug 40-60 minučių bent du kartus per dieną.

Agresija šios veislės šunims visiškai nėra būdinga, tačiau patinai gali būti dominuojantys kitų šunų atžvilgiu. Anglų springerspanieliai visiškai netinka apsaugai, nes svečius jie sutinka net labai džiaugsmingai! Svarbu pakankamai anksti pradėti lankyti dresūros užsiėmimus – anglų springerspanieliai tam yra pakankamai imlūs.

Šios veislės šunys negali pakęsti vienatvės, todėl tokie augintiniai nėra tinkami tiems žmonėms, kurių visą dieną nebūna namuose. Anglų springerspanielių uoslė yra labai gerai išvystyta, todėl jie neretai tampa ir tarnybiniais šunimis, padedančiais ieškoti narkotinių ar sprogstamųjų medžiagų. Kryptingas darbas su šios veislės šunimi visada gali užtikrinti puikius rezultatus, tad viskas priklauso tik nuo pačių šeimininkų.

anglu springerspanielio suniukas English Springer Spaniel

Anglų springerspanielis: priežiūra

Vidutinė šios veislės šunų gyvenimo trukmė – 12 metų. Kergiamiems anglų springerspanieliams privaloma atlikti klubo sąnario displazijos tyrimus, todėl pasirinkus patikimą veislyną šio paveldimo sveikatos sutrikimo galima išvengti. Ieškodami tinkamo veislyno visada pasidomėkite (galite paprašyti ir įrodymų) šuniukų tėvams atliktais tyrimais bei jų rezultatais – draudžiama veisti tuos šunis, kuriems yra diagnozuota progresuojanti tinklainės atrofija, tačiau taip pat nesirinkite šuniukų, kurių tėvams buvo diagnozuota tinklainės displazija, katarakta ar glaukoma. Kaip ir kitų veislių nulėpausiams šunims, anglų springerspanieliams neretai pasitaiko ausų infekcijų bei uždegimų. Norint to išvengti, labai svarbu reguliariai tikrinti ausis, jei yra poreikis – jas išvalyti.

Spanieliams visada rekomenduojamas specialus dubenėlis, kuris į apačią platėja – ėsdamas ar lakdamas šuo neįmerks ausų, todėl galimų ausų pažeidimų bus galima išvengti. Labai svarbu parinkti tinkamą šios veislės šunų mitybą ir duodamo maisto kiekį normuoti. Anglų springerspanieliai niekada neatsisakys skanesnio kąsnelio, tačiau jie yra linkę tukti, todėl labai svarbu šuns neperšerti.

Kailio priežiūra nėra labai sudėtinga, tačiau geriausia šunį šukuoti kasdien. Kailis gali būti trumpinamas, tačiau tą geriausia atlikti profesionalioje šunų kirpykloje. Trumpinti augintinio nagus reikėtų maždaug kartą per mėnesį, maudyti – pagal poreikį.

Didelio dėmesio reikalauja šios veislės šunų fizinis aktyvumas, kuris yra tikrai nemažas. Anglų springerspanieliai labiausiai tinka tiems žmonėms, kurie mėgsta ilgus pasivaikščiojimus ir laisvalaikį gamtoje. Šio veislės šunis gali sudominti įvairi aktyvi veikla („Flyball“, „Agility“, ir panašūs užsiėmimai). Jei šeimininkas bus pakankamai kantrus, šios veislės šunys gali pasiekti tikrai puikių rezultatų.

Privalumai

  • Draugiškas su vaikais;
  • Protingas, lengvai dresuojamas;
  • Lengvai perneša šaltą klimatą;

Trūkumai

  • Reikia didelio fizinio aktyvumo;
  • Kailiui reikia reguliarios priežiūros.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.