Kanados Eskimų šuo (Canadian Eskimo Dog)

Kanados Eskimų šuo (Canadian Eskimo Dog)

Veislė: Kanados Eskimų šuo
Kilmės šalis: Kanada
Paskirtis: Kinkomasis rogių šuo
Spalvos: Įvairios
Charakteris: Budrus, narsus, energingas, nepriklausomas, sunkiai suvaldomas
Ūgis: 50-68 cm
Svoris: 27-48 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Amerikos Haskis, Canadian Eskimo Dog
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Kanados eskimų šuo pirmiausia sužavi savo grožiu, tačiau jo charakterio savybės taip pat yra laikomos dideliais privalumais. Tai – puikus šeimos augintinis, kuris noriai bendrauja ne vien tik su suaugusiaisiais, bet taip pat ir su vaikais. Šie šunys yra nepriklausomo charakterio ir linkę savarankiškai priimti sprendimus, tačiau tuomet, jei šeimininkas bus laikomas lyderiu, Kanados eskimų šuo su juo eis ir per vandenį, ir per ugnį.

kanados eskimu suniukas Canadian Eskimo Dogkanados eskimu suo Canadian Eskimo Dog

Veislės istorija

Kanados eskimų šuo – labai sena šunų veislė, kuriai šiuo metu galėtų būti 1000 ar dar daugiau metų. Tai yra natūraliai susiformavusi šunų veislė, kuri ypatingai didelę paklausą turėjo XIX amžiuje. Tuo laikotarpiu buvo vykdomos įvairios ekspedicijos į Šiaurę, todėl buvo reikalingi tokie šunys, kurie galėtų nepavargdami traukti sunkias roges. Rogių tempimas šiems šunims net labai patiko, tačiau tuomet, kada atsirado propelerinės rogės, ši šunų veislė buvo pasmerkta išnykimui. 1986 metais Kanados kinologai ėmėsi veislės atgaivinimo – tuo laikotarpiu šios veislės atstovų buvo likę mažiau nei 500. Nors ilgas ir sunkus kinologų darbas padėjo pasiekti gana gerų rezultatų, tačiau praėjus dvidešimčiai metų šių šunų skaičius Kanadoje ir vėl buvo smarkiai sumažėjęs (2008 metais buvo užregistruota vos 300 šunų). Žinoma, tai turėjo įtakos šių šunų kainai – toks augintinis šiandien gali kainuoti apie 7000 JAV dolerių (Kanados eskimų šunys yra laikomi viena brangiausių šunų veislių).

Kanados Eskimų šuo: išvaizda

Kanados eskimų šuo yra vidutinio dydžio: patinų aukštis ties ketera paprastai siekia 58-70 cm, patelių – 50-60 cm. Kalytės už patinus ne tik žemesnės, bet ir smulkesnis, jų svoris dažniausiai svyruoja nuo 18 iki 30 kilogramų, o patinų – nuo 30 iki 40 kg. Kanados eskimų šuo yra proporcingo sudėjimo, pečiai platūs ir raumeningi, krūtinė gili, pilvas šiek tiek įtrauktas. Kojos vidutinio ilgio, labai tvirtos. Kaklas gana trumpas, didelės apimties, raumeningas. Galva gana didelė, žandikauliai stiprūs, sąkandis žirkliškas. Ausys trikampio formos, suapvalintais galiukais, padengtos trumpais tankiais plaukais, laikomos šiek tiek nukreiptos į priekį. Akys gana nedidelės, dažniausiai tamsiai rudos spalvos, tačiau galimi ir kiti rudi atspalviai (svarbu žinoti, kad Kanados eskimų šunų akys niekada nebūna mėlynos spalvos). Uodega išaugusi vidutiniame aukštyje, apaugusi tankiu puriu kailiu, laikoma šiek tiek pasukta virš nugaros. Viršutinis kailio sluoksnis gana standus, šiurkštokas, atsparus įvairioms oro sąlygoms (šie šunys gali būti auginami lauke), pavilnė minkšta ir tanki. Kalyčių kailis trumpesnis nei patinų, jų kaklą puošianti „apykaklė“ yra ne tokia įspūdinga. Leistinos šios kailio spalvos ir kombinacijos: balta, pilka sabalo spalva, balta ir juoda, pilka ir balta, raudona ir balta, sabalo spalva ir balta.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (9 balsai (-ų))