Italų volpinas (Volpino Italiano)

Italų volpinas (Volpino Italiano)

Veislė: Italų volpinas
Kilmės šalis: Italija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Balta, ruda, šampano spalva. Pasitaiko ir juodos spalvos volpinų, tačiau šie šunys negali dalyvauti parodose
Charakteris: Mielas, prieraišus, aktyvus, žaismingas
Ūgis:  25-30 cm
Svoris:  4-5 kg
Ilgaamžiškumas  13-15 metų
Kiti pavadinimai:  Italų špicas, Volpino Italiano
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Italų volpinas – nedidelis žaismingas šuo, kurio bene didžiausia puošmena yra ilgas papūstas kailis. Italų volpinai labai vertina savo šeimą, prisiriša prie visų jos narių, mielai bendrauja ne tik su suaugusiaisiais, bet taip pat ir su vaikais. Šios veislės šunys puikiai sutaria su šunimis ir kitais augintiniais – jiems būdingas gana taikus charakteris. Vis dėlto, į nepažįstamuosius italų volpinai reaguoja gana audringai – apie atvykėlius visada praneša lojimu. Svečiams įžengus pro duris šie šunys tarsi pamiršta, dėl ko buvo užsirūstinę ir stengiasi įsiteikti.

Italų volpinas (Volpino Italiano)italu volpinas Volpino Italiano

Veislės istorija

Išvertus iš italų kalbos, „volpe“ reiškia „lapė“ – turime sutikti, kad šie šuniukai iš tiesų primena nedidelius lapiukus. Italų volpinai yra gana sena šunų veislė, kuri gyvavo dar bronzos amžiuje. Senovės Italijoje volpinai buvo laikomi sarginiais šunimis – apie įsibrovėlius šie šunys visada pranešdavo balsu, taip pažadindami italų mastifus. Be to, italų volpinai kartais buvo laikomi nedidelių gyvulių priežiūrai ar kaip talkininkai medžioklėje. Teigiama, kad italų volpinai yra tokios pat kilmės, kaip ir vokiečių špicai, nors šios dvi veislės ir nėra susijusios kraujo ryšiais. Italų volpinai buvo auginami įvairių luomų atstovų, buvo labai gerbiami ir mylimi. Įdomu tai, kad šią šunų veislę ypač mėgo žymus italų renesanso dailininkas Mikelandželas. Vis dėlto, oficiali italų volpinų istorija prasideda gerokai vėliau – nuo 1901 metų. Pirmasis šių šunų veislės standartas buvo sudarytas 1913 metais. Nors šie šunys buvo gana populiarūs, tačiau nutiko taip, kad 1964 metais beliko vos 5 šios veislės atstovai. Šiuos šunis labai mėgo italų diktatorius Musolinis, todėl po jo mirties buvo nutarta šių šunų atsikratyti (niekam ne paslaptis, kad valdant Musoliniui nukentėjo daugybė žmonių). Vis dėlto, 1984 metais veislės mylėtojai dėjo dideles pastangas, kad išsaugotų italų volpinus. Šuo metu italų volpinai yra viena rečiausių šunų veislių – visame pasaulyje jų suskaičiuojama vos 2500.

Italų volpinas: išvaizda

Italų volpinai yra maži, kompaktiški špicų tipo šunys. Patinų ūgis ties ketera siekia 27-30 cm, patelių – nuo 25 iki 28 cm (šie šunys paprastai sveria 4-5 kg). Ūgis ties ketera yra labai panašus į kūno ilgį, todėl tai suteikia kvadrato formos išvaizdą. Galva yra piramidės formos, jos ilgis yra lygus maždaug ketvirtadaliui šuns aukščio. Snukutis trumpas, gana smailus. Ausys nedidelės, trikampio formos, pakreiptos į priekį. Akys didelės, apvalios, tamsios. Uodega vidutinio ilgio, laikoma užriesta už nugaros. Kailis labai ilgas, tankus, papūstas. Dažniausiai šios veislės šunys yra baltos spalvos, bet taip pat gali būti rudi ar šampano spalvos. Kartais pasitaiko ir juodos spalvos italų volpinų, tačiau šie šunys negali dalyvauti parodose.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))