Kuvasas (Kuvasz)

Kuvasas (Kuvasz)

Veislė: Kuvasas
Kilmės šalis: Vengrija
Paskirtis: Namų šuo, sargšunis
Spalvos:  Balta
Charakteris Protingas, kantrus, sargus, nepriklausomas, ištikimas 
Ūgis:  65-75 cm
Svoris:  31-51 kg
Ilgaamžiškumas  11-12 metų
Kiti pavadinimai:  Vengrų Kuvasas, Kuvasz
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Kuvasas – tai didelis, iš Vengrijos kilęs šuo, kuris šunų mylėtojus paperka savo grožiu ir charakteriu. Šios veislės šunys labai mėgsta vaikų dėmesį, mielai leidžiasi glostomi, ir atleidžia smulkias vaikų išdaigas. Kuvasas labai vertina savo šeimininką, dėl jo gali paaukoti net savo gyvybę. Kadaise šios veislės šunys saugodavo dideles gyvulių bandas, o šiandien gali tapti puikiais sargais, kurie visada bus pasiryžę ginti savo šeimos narius ir jiems priklausantį turtą.

kuvasas Kuvasz suokuvasas Kuvasz

Veislės istorija

Kuvasai – tai sena šunų veislė. Labai panašūs šunys buvo auginami 375 m. pr. Kr., tačiau manoma, kad ši veislė susiformavo XIII amžiuje. Tai yra iš Vengrijos kilę šunys, kurie buvo auginami kaip sodybų sargai ir padėjėjai lokių medžioklėje. Nors pagrindinė kuvasų paskirtis yra galvijų apsauga, tačiau Vengrijoje šios veislės atstovai taip pat yra auginami ir gyvulių bandų ganymui. Penkioliktas amžius buvo gana neramus laikotarpis, todėl šie šunys buvo naudojami žmonių apsaugai. Bajorai vieni kitiems įteikdavo šios veislės šunis kaip ypatingą dovaną – juk savo gyvybę kiekvienas asmuo vertina labiausiai. Antrojo pasaulinio karo metu veislė buvo beveik išnykusi – Vengrijoje buvo likę mažiau nei 30 šios veislės atstovų. Lietuvoje kuvasai yra tikra retenybė – šiuos šunis dažniausiai pavyksta pamatyti tik tarptautinėse parodose.

Kuvaso šuniukai (Kuvasz)kuvasas Kuvasz

Kuvasas: išvaizda

Kuvasas – didelis ir stambus šuo, apaugęs tankiu kailiu. Patinų aukštis ties ketera siekia 71-75 cm, patelių – 66-70 cm. Patinų svoris gali būti nuo 40 iki 52 kg, o patelių – nuo 30 iki 42 kg. Kūnas tvirtas ir raumeningas, nugara tiesi, vidutinio ilgio, gana plati ir tvirta. Juosmuo trumpas ir siauras, bet labai raumeningas. Krūtinė gili, beveik siekianti alkūnes. Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas, šiek tiek išlenktas. Galva didelė, proporcinga kūnui. Nosis didelė, plačiomis šnervėmis, juodos spalvos. Lūpos juodos, tvirtai dengiančios dantis. Dantys labai stiprūs, pageidautina, kad sąkandis būtų žirkliškas. Akys migdolo formos, gana toli viena nuo kitos, tamsios. Ausys V formos, su šiek tiek užapvalintais galiukais. Kojos tiesios, raumeningos. Letenos apvalios, pirštai suglausti, nagai tamsūs. Uodega ilga, nuleista siekia kulkšnis. Kai šuo džiaugiasi, uodega laikoma pakelta iki juosmens lygio, galiukas šiek tiek užriestas. Kailis dviejų sluoksnių: viršutiniai plaukai šiurkščios tekstūros, tiesūs arba šiek tiek banguoti, pavilnė labai tanki. Galvą, ausis ir letenas dengia minkštesnis ir trumpesnis kailis, o  ant kaklo esantys ilgi plaukai formuoja dailią apykaklę. Leistina tik viena kailio spalva – balta.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (11 balsai (-ų))