Landsyras (Landseer)

Landsyras (Landseer)

Veislė: Landsyras
Kilmės šalis: Kanada
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Juoda ir balta 
Charakteris Protingas, mylintis, kantrus, žaismingas, drąsus
Ūgis:  67-80 cm
Svoris:  45-70 kg
Ilgaamžiškumas  9-11 metų
Kiti pavadinimai:  Landseer
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Landsyras – milžiniškas niūfaundlendui giminingas šuo. Pagal temperamentą ir kūno sandarą landsyrai yra skirstomi į kelias atmainas: lengvesni ir smulkesni landsyrai puikiai tinka šunų sportui, o masyvesni yra mažiau judrūs ir ne tokie aktyvūs. Nepriklausomai nuo landsyrų dydžio, visi jie labai mėgsta plaukioti ir atnešti daiktus iš vandens. Nemažai landsyrų šeimininkų žiemos metu šiuos šunis naudoja vaikų rogių tempimui. Toks užsiėmimas landsyrui teikia kur kas daugiau džiaugsmo nei ilgas bėgiojimas ar kopimas į kalnus.

Landsyras (Landseer)Landsyras Landseer

Veislės istorija

Landsyrai yra kilę iš Vokietijos ir Šveicarijos. Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, JAV ir Didžiojoje Britanijoje, landsyrai yra priskiriami niūfaundlendams, tačiau dauguma Europos šalių su tokia nuostata nesutinka. Europoje veisiami landsyrai yra ne tokie masyvūs kaip niūfaundlendai, be to, turi ilgesnes kojas. Veislės pavadinimas buvo suteiktas gyvūnų dailininko Edvardo Landsyro (1802-1873) garbei, kuris labai mylėjo šiuos juodai baltus šunis. Šiuo metu daugiausiai landsyrų gimsta Vokietijoje, kurioje ir buvo sudarytas pirmasis veislės standartas. 1959 metais Amsterdame vykusiame posėdyje buvo svarstoma, ar nereikėtų landsyrams suteikti savarankiškos veislės statuso (posėdyje dalyvavo atstovai iš daugelio Europos šalių). 1960 metais Tarptautinė kinologų federacija priėmė nuosprendį parengti atskirus landsyrų ir niūfaundlendų veislių standartų aprašus (vėliau jie buvo patvirtinti). Vis dėlto, landsyrai nėra priskiriami atskirai šunų veislei – landsyras yra laikomas dėmėtąja niūfaundlendo veislės grupe. Pirmieji landsyrai į Lietuvą pateko 1993 metais.

Landsyras (Landseer)Landsyras (Landseer)

Landsyras: išvaizda

Landsyras yra didelis šuo: patinų aukštis siekia 72-80 cm, patelių – nuo 67 iki 72 cm, svoris gali svyruoti nuo 45 iki 70 kilogramų. Landsyrų kūnas nuo pečių iki strėnų yra labai platus ir tvirtas, nugara tiesi, juosmuo raumeningas. Pilvas šiek tiek įtrauktas, krūtinė plati ir gili. Kojos stiprios, tiesios, kaulai masyvūs, letenos didelės. Uodega ilga, jos galiukas yra kiek žemiau kulnų, labai gauruota. Galva didelė, proporcinga kūnui, kaktos linija yra aiškiai išreikšta. Nasrų ilgis yra lygus jų gyliui, sąkandis žirkliškas. Lūpos siauros, prigludusios, kaip ir nosis, juodos spalvos. Ausys vidutinio dydžio, siekia vidinius akių kampus, trikampio formos. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, galimi įvairūs rudi atspalviai. Kailis minkštas, glotnus ir tankus, pavilnė labai tanki. Kailio spalva – juoda su baltais plėmais. Balta spalva turi dengti kaklą, krūtinę, pilvą ir kojas. Taip pat balta spalva leistina ant nasrų ir galvos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (11 balsai (-ų))