Redbono kunhaundas (Redbone Coonhound)

Redbono kunhaundas (Redbone Coonhound)

Veislė: Redbono kunhaundas
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo, meškėnų medžioklis
Spalvos:  Rausvai ruda, ruda ir balta
Charakteris Greitas, vikrus, atidus, meilus, žaismingas
Ūgis:  52-65 cm
Svoris:  22-32 kg
Ilgaamžiškumas  11-12 metų
Kiti pavadinimai:  Redbone Coonhound
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Redbono kunhaundas – tai grakštus, vidutinio dydžio šuo, kurio vienas svarbiausių bruožų yra raudonas glotnus kailis. Šios veislės atstovai yra labai ryžtingi ir nepriklausomi, tačiau mėgstantys savo šeimos narių kompaniją. Redbono kunhaundai yra labai energingi ir tiesiog dievinantys įvairią aktyvią veiklą, tad planuojantys įsigyti šios veislės augintinį turėtų gerai pagalvoti, ar tokiam šuniui turės pakankamai laiko. Šie šunys geriausiai jaučiasi gyvendami nuosavame name su erdviu kiemu – Redbono kunhaundai norėtų kuo daugiau laiko praleisti lauke.

redbono kunhaundas Redbone Coonhoundredbono kunhaundai Redbone Coonhound

Veislės istorija

Redbono kunhaundas – tai iš JAV kilusi veislė, kuri pradėta kurti prieš du šimtus metų. XVIII a. pabaigoje į Ameriką buvo įvežama daugybė Europoje išvestų šunų veislių (anglų fokshundai, bigliai, bladhaundai, ir t.t.) Nors didžioji dalis įvežamų šunų puikiai tiko medžioklei, tačiau buvo siekiama išvesti tokią veislę, kurios atstovai būtų dar ištvermingesni ir ryžtingesni. Šunų kryžminime pirmiausia buvo naudojami raudonos spalvos fokshundai, o nuo 1840 metų į veisimo programą buvo įtraukti ir bladhaundai. Veislės pavadinimas buvo suteiktas vieno pirmųjų šių šunų veisėjo (Peter Redbone) garbei. Šių šunų veisimas buvo gana ilgas ir reikalaujantis nuoseklaus darbo – pirmieji šios veislės atstovai turėjo gana didelį kūno plotą dengiančias batas dėmes, ir tik XX amžiuje pavyko pasiekti pageidaujamų rezultatų, kuomet gimę šuniukai buvo vientisos raudonos spalvos. Iki šių dienų Redbono kunhaundai yra labai reta veislė, apie kurią už JAV ribų žinoma labai nedaug. Savo gimtinėje šie šunys didžiausio populiarumo sulaukė 1961 metais, kada pasirodė Wilson Rawls kūrinys „Where the Red Fern Grows“.  Amerikos kinologų klubas (AKC) šią šunų veislę pripažino ganėtinai vėlai – tik 2010 metais. Pirmą kartą parodoje šios veislės atstovai buvo pristatyti 2011-aisiais.

Redbono kunhaundas: išvaizda

Redbono kunhaundas yra gana didelio ūgio: patinų aukštis ties ketera siekia 56-68 cm, patelių – 53-66 cm. Kalytės yra šiek tiek smulkesnės už patinus: jų svoris gali svyruoti nuo 20 iki 32 kg, o patinų – nuo 23 iki 32 kg.  Kūno sudėjimas yra lieknas ir raumeningas, krūtinė gili ir ilga, o kojos – tiesios. Galva proporcinga kūnui, pailga. Akys gali būti įvairių rudų atspalvių (nuo lazdyno riešutų spalvos iki tamsiai rudos), tačiau pageidautina, kad akys būtų kuo tamsesnės. Ausys nulėpusios, gana ilgos, siekiančios nosies galiuką. Nosis juoda, gana didelė. Kailis trumpas, gana šiurkštus, raudonos spalvos. Ant kojų ir krūtinės srityje gali būti nedidelių baltų dėmelių.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (5 balsai (-ų))
/* */