Redbono kunhaundas (Redbone Coonhound)

Redbono kunhaundas (Redbone Coonhound)

 

Veislė: Redbono kunhaundas
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo, meškėnų medžioklis
Spalvos:  Rausvai ruda, ruda ir balta
Charakteris Greitas, vikrus, atidus, meilus, žaismingas
Ūgis:  52-65 cm
Svoris:  22-32 kg
Ilgaamžiškumas  11-12 metų
Kiti pavadinimai:  Redbone Coonhound
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

 

Redbono kunhaundas – tai grakštus, vidutinio dydžio šuo, kurio vienas svarbiausių bruožų yra raudonas glotnus kailis. Šios veislės atstovai yra labai ryžtingi ir nepriklausomi, tačiau mėgstantys savo šeimos narių kompaniją. Redbono kunhaundai yra labai energingi ir tiesiog dievinantys įvairią aktyvią veiklą, tad planuojantys įsigyti šios veislės augintinį turėtų gerai pagalvoti, ar tokiam šuniui turės pakankamai laiko. Šie šunys geriausiai jaučiasi gyvendami nuosavame name su erdviu kiemu – Redbono kunhaundai norėtų kuo daugiau laiko praleisti lauke.

Veislės istorija

Redbono kunhaundas – tai iš JAV kilusi veislė, kuri pradėta kurti prieš du šimtus metų. XVIII a. pabaigoje į Ameriką buvo įvežama daugybė Europoje išvestų šunų veislių (anglų fokshundai, bigliai, bladhaundai, ir t.t.) Nors didžioji dalis įvežamų šunų puikiai tiko medžioklei, tačiau buvo siekiama išvesti tokią veislę, kurios atstovai būtų dar ištvermingesni ir ryžtingesni. Šunų kryžminime pirmiausia buvo naudojami raudonos spalvos fokshundai, o nuo 1840 metų į veisimo programą buvo įtraukti ir bladhaundai. Veislės pavadinimas buvo suteiktas vieno pirmųjų šių šunų veisėjo (Peter Redbone) garbei. Šių šunų veisimas buvo gana ilgas ir reikalaujantis nuoseklaus darbo – pirmieji šios veislės atstovai turėjo gana didelį kūno plotą dengiančias batas dėmes, ir tik XX amžiuje pavyko pasiekti pageidaujamų rezultatų, kuomet gimę šuniukai buvo vientisos raudonos spalvos. Iki šių dienų Redbono kunhaundai yra labai reta veislė, apie kurią už JAV ribų žinoma labai nedaug. Savo gimtinėje šie šunys didžiausio populiarumo sulaukė 1961 metais, kada pasirodė Wilson Rawls kūrinys „Where the Red Fern Grows“.  Amerikos kinologų klubas (AKC) šią šunų veislę pripažino ganėtinai vėlai – tik 2010 metais. Pirmą kartą parodoje šios veislės atstovai buvo pristatyti 2011-aisiais.

redbono kunhaundai Redbone Coonhound

Redbono kunhaundas: išvaizda

Redbono kunhaundas yra gana didelio ūgio: patinų aukštis ties ketera siekia 56-68 cm, patelių – 53-66 cm. Kalytės yra šiek tiek smulkesnės už patinus: jų svoris gali svyruoti nuo 20 iki 32 kg, o patinų – nuo 23 iki 32 kg.  Kūno sudėjimas yra lieknas ir raumeningas, krūtinė gili ir ilga, o kojos – tiesios. Galva proporcinga kūnui, pailga. Akys gali būti įvairių rudų atspalvių (nuo lazdyno riešutų spalvos iki tamsiai rudos), tačiau pageidautina, kad akys būtų kuo tamsesnės. Ausys nulėpusios, gana ilgos, siekiančios nosies galiuką. Nosis juoda, gana didelė. Kailis trumpas, gana šiurkštus, raudonos spalvos. Ant kojų ir krūtinės srityje gali būti nedidelių baltų dėmelių.

Redbono kunhaundas: charakteris

Redbono kunhaundai yra gana triukšmingi šunys, todėl juos ne visada tinka auginti bute. Nuo pat šuns mažumės labai svarbu pasirūpinti tinkama socializacija ir dresūros pagrindais, nes priešingu atveju kaimynai gali imti skųstis dėl jūsų augintinio lojimo. Redbono kunhaundai puikiai įsimena naujas komandas, tačiau jas vykdo tik tuomet, jei supranta to prasmę. Labai svarbu tai, kad šuo būtų tinkamai motyvuojamas, nes tik tokiu atveju bus galima pasiekti puikių rezultatų. Su šios veislės šunimis svarbu elgtis pakankamai švelniai – griežtas tonas ar fizinės bausmės tikrai nebus efektyvūs dresūros metodai. Redbono kunhaundas yra medžioklinis šuo, tad jį rekomenduojama vedžioti su pavadėliu – jei šuo pamatys ar užuos potencialų grobį, jis gali imti jį vytis. Redbono kunhaundai yra puikūs plaukikai, todėl niekada neatsisako vandens pramogų. Šios veislės šunys subręsta gana vėlai – sulaukę maždaug dvejų metų amžiaus. Iki to laiko Redbono kunhaundai būna labai energingi, jiems nuolat reikalinga aktyvi veikla. Jei šuo pakankamo fizinio krūvio negaus, jis ims nuobodžiauti ir užsiims destruktyvia veikla. Įprastai šios veislės šunims pakanka 1,5-2 h trukmės pasivaikščiojimų, tačiau taip pat vertėtų pasirūpinti ir protinės veiklos reikalaujančiais užsiėmimais, kurie augintiniui leis išsikrauti emociškai. Šios veislės šunys yra puikūs šeimos draugai, kurie noriai bendrauja ne tik su suaugusiaisiais, bet taip pat ir su vaikais.

redbono kunhaundas Redbone Coonhound

Redbono kunhaundas: priežiūra

Tinkamai prižiūrimi Redbono kunhaundai paprastai gyvena 11-12 metų. Kaip ir kitoms šunų veislėms, Redbono kunhaundams yra būdingi tam tikri genetiniai sveikatos sutrikimai.  Kai kuriems Redbono kunhaundams pasireiškia klubo sąnario displazija, taip pat gali būti paveldima progresuojanti tinklainės atrofija. Šios veislės šunys yra linkę į ausų infekcijas, todėl labai svarbu reguliariai apžiūrėti ausis, ir įsitikinti, kad jos yra švarios. Redbono kunhaundai apetitu tikrai nesiskundžia, todėl duodamo pašaro kiekį būtina normuoti. Pašaras turi būti visavertis ir užtikrinantis pakankamą maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų kiekį. Puikiu pasirinkimu gali būti aukščiausios kokybės sausas pašaras šunims arba RAW mitybą (apie ją reikėtų įgyti šiek tiek žinių). Kailio priežiūra nereikalauja ypatingo dėmesio – pakanka pašukuoti kartą ar du kartus per savaitę. Redbono kunhaundo kailis nekaupia purvo, tad maudyti šios veislės šunis reikėtų tik tada, kai tai yra būtina. Taip pat rekomenduojama reguliariai patrumpinti šių šunų nagus bei išvalyti dantis.

Privalumai

  • Draugiškas su vaikais;
  • Lengvai prisitaiko prie šalto ir prie karšto klimato.

Trūkumai

  • Reikalingas didelis fizinis aktyvumas.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.