Falenas (Phalene)

Falenas (Phalene)

Veislė: Falenas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Balta, juoda ir balta, ruda ir balta, gelsvai ruda ir balta, rausvai ruda ir balta
Charakteris: Linksmas, draugiškas, aktyvus, energingas, budrus, ištikimas, prieraišus, klusnus, protingas
Ūgis: 22-28 cm
Svoris: 1.5-4.5 kg
Ilgaamžiškumas: 13-15 metų
Kiti pavadinimai: Phalene
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Falenas – nedidelis šuo, pasižymintis ypatingu prieraišumu ir ištikimybe. Savo lojimu šie šunys visada praneša šeimininkams apie atvykėlius, tačiau agresija šiems šunims tikrai nėra būdinga. Vos tik svečiai įžengia pro duris, falenas iš karto ima ieškoti galimybių, kaip įsitaisyti svečiams ant kelių. Falenai yra labai energingi ir vikrūs šunys, kurie sėkmingai dalyvauja įvairaus šunų sporto varžybose. Nors nedidelius šunis šeimininkai ne visada moko įvairių komandų, tačiau tikrai be reikalo – falenai yra labai sumanūs ir lengvai perpranta, ko iš jų tikimasi.

falenas Phalenefalenai Phalene

Veislės istorija

Falenų veislės istorija yra neatsiejama nuo papiljonų – ilgą laiką šios veislės buvo vadintos tuo pačiu vardu. Falenų veislės kilmės ištakos glūdi tamsiuose viduramžiuose, tačiau iki šių dienų nėra visiškai aišku, kaip ši veislė formavosi. Spėjama, kad šiuos šunis iš Meksios į Ispaniją atvežė konkistadorai. Vis dėlto, labai panašūs šunys tapybos darbuose buvo vaizduojami dar anksčiau nei buvo atrasta Amerika. Kita teorija teigia, kad falenai kilo iš Belgijos ir Prancūzijos. Įvairūs piešiniai liudija, kad falenai buvo itin populiarūs Europos didikų dvaruose – seniausias portretas buvo nutapytas 1400 metais. Šios veislės šunis tapė įvairūs žymūs menininkai – Rubensas, Ticianas, Minjardas, Velaskesas ir kiti. Yra žinoma, kad falenus laikė Liudvikas XIV, Henrikas III, madam Pompadur ir Marija Antuanetė. Taip pat tokį augintinį turėjo Lenkijos kunigaikštytė Kotryna Jogailaitė, kuri buvo ištekėjusi už Švedijos karaliaus Jono III – ši pora į Švediją atvežė pirmąjį faleną. XIX amžiaus pabaigoje papiljonai tapo kur kas populiaresni už falenus, todėl šių šunų skaičius gerokai sumažėjo. 1920-1940 metais falenai buvo praktiškai išnykę, tačiau manoma, kad taip nenutiko dėl to, kad nulėpusių ausų genas yra recesyvus, taigi, papiljonų vadose kartais gimdavo šuniukų nulėpusiomis ausimis. Pastaraisiais dešimtmečiais susidomėjimas falenais vis labiau auga, todėl galima pasidžiaugti, kad šiandien falenų yra kur kas daugiau nei praėjusiame amžiuje.

Falenas (Phalene)Falenai (Phalene)

Falenas: išvaizda

Falenai – nykštukinė šunų veislė. Ūgis ties ketera paprastai siekia 22-28 cm, o svoris gali svyruoti nuo 1,5 iki 4, 5 kg. Faleno galva nedidelė, apvali, snukutis šiek tiek smailėjantis. Akys vidutinio dydžio, tamsios, gyvybingos. Ausys didelės, nulėpusios, kietu pagrindu. Kūno sudėjimas tvirtas, kūno ilgis yra šiek tiek didesnis už aukštį ties ketera. Uodega užriesta, primenanti puodelio ąselę. Faleno kūnas apaugęs ilgais, šilkiniais plaukais, pavilnės šios veislės šunys neturi. Leistina spalva – balta su dėmėmis. Leistinos įvairios dėmių spalvos, išskyrus tamsiai kaštoninę. Falenų veislės standartas yra lygiai toks pat, kaip ir papiljonų, vienintelis skirtumas – šių šunų ausys (papiljonų ausys yra pakeltos, o falenų nuleistos).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))