Rusų europinė laika (Russo-European Laika)

Rusų europinė laika (Russo-European Laika)

Veislė: Rusų europinė laika
Kilmės šalis: Rusija/Suomija
Paskirtis: Medžioklinis šuo
Spalvos: Juoda su baltymėmis
Charakteris: Energingas, stiprus ir gana agresyvus šuo, stambesnių gyvūnų medžioklis
Ūgis: 50-58 cm
Svoris: 21-23 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Russo-European Laika, Russko-Evropeïskaïa Laïka
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Rusų europinė laika yra vidutinio dydžio, tvirto sudėjimo šuo. Nuo 1940 metų daugiausia rusų europinių laikų buvo išveista medžioklei – šie šunys yra tikrai puikūs medžiotojų talkininkai. Didelė narsa ir neįtikėtina ištvermė yra dvi svarbiausios savybės, kurias medžiotojai vertina bene labiausiai, tad nieko keisto, kad Rusijoje rusų europinės laikos medžioklėje naudojamos iki šių dienų. Norintys įsigyti šios veislės šunį turėtų įvertinti, kad rusų europinei laikai yra reikalingas labai didelis fizinis krūvis, o bute laikyti tokį šunį gali būti pernelyg keblu.

rusu europine laika russo european laikarusu europine laika russo european laika

Veislės istorija

Rusų europinė laika turi net dvi kilmės šalis – tai Rusija ir Suomija (rusai veislę laiko savo nuopelnu). Veislė susiformavo XIX amžiuje – tuomet jos paskirtis buvo stambių gyvūnų medžioklė. Veislė buvo sukurta kryžminant karelų lokines laikas su Archangelsko, votiakų ir komių laikomis. Nauja šunų veislė buvo labai panaši į karelų lokinę laiką, kuri išveista Suomijoje. Vis dėlto, sovietų specialistai 1947 metais buvo paskelbę, kad laikos – išimtinai Rusijos veislė, ir už jos ribų jokių laikų paprasčiausiai nebūna, ir net negali būti. Nors rusų europinė laika yra labai panaši į savo giminaitę Suomijoje, tačiau rusiškoji laika yra kur kas stipresnė bei agresyvesnė. Iki šių dienų šie šunys vis dar yra gana dažnas medžiotojų pasirinkimas ne tik Rusijoje, bet ir už jos ribų.

rusu europine laika Russo European Laikarusu europines laikos suniukas russo european laika

Rusų europinė laika: išvaizda

Rusų europinės laikos yra vidutinio dydžio šunys: patinų ūgis ties ketera siekia 52-58 cm, patelių – 50-56 cm. Svoris paprastai svyruoja nuo 21 iki 23 kg. Rusų europinės laikos nugara tvirta ir raumeninga, juosmuo trumpas, šiek tiek lenktas, krūtinė gili, pilvas įtrauktas. Kojos tiesios, lygiagrečios, letenos nedidelės, suglaustais pirštais. Rusų europinės laikos galva yra gana nedidelė, kaukolė primena lygiakraštį trikampį. Dantys stiprūs, gana dideli, sąkandis žirklinis. Akys nedidelės, ovalo formos, tamsių spalvų. Ausys stačios, trikampio formos, visiškai arba dalinai stačios. Uodega gali būti žiedo arba pjautuvo formos, laikoma pakelta virš nugaros. Kailis tiesus, šiurkščios tekstūros. Galvos ir ausų srityse kailis yra trumpas, prigludęs, kaklą ir pečius puošia ilgesnio kailio „apykaklė“. Ant uodegos kailis ženkliai ilgesnis. Pavilnė minkšta ir labai tanki. Leistinos kailio spalvos: juoda arba pilka su baltomis žymėmis.

4.7916666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))
loading...