Berno zenenhundas (Bernese Mountain Dog)

Berno Zenenhundas (Bernese Mountain Dog)

Veislė: Berno zenenhundas
Kilmės šalis: Šveicarija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Trispalvis: juoda, balta ir ruda
Charakteris Ramus, stiprus, pasitikintis savimi, budrus, vikrus, bebaimis, mielai bendraujantis, dėmesingas, prieraišus, jautrus, protingas, ištikimas
Ūgis: 58-70 cm
Svoris: 40-65 kg
Ilgaamžiškumas: 5-8 metų
Kiti pavadinimai: Bernese Mountain Dog, Berner Sennenhund
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 4-10 šuniukų

Berno zenenhundas – didingos išvaizdos šuo, kuris neretai yra lyginimas su meška ar lokiu. Tai – labai dėmesingi ir prieraišūs šunys, kurie su džiaugsmu atlieka šeimininko nurodytas komandas. Berno zenenhundai yra puikūs šeimos draugai, mielai leidžiantys laiką ir su vaikais, ir su suaugusiais. Šios veislės šunys geriausiai jaučiasi tada, kai gali būti kuo arčiau savo šeimos. Nors iš pažiūros gali atrodyti kiek tingūs, tačiau pasižymi tikrai puikiomis darbinėmis savybėmis.

Berno Zenenhundas (Bernese Mountain Dog)berno zenenhundo suniukai

Veislės istorija

Berno zenenhundai yra kilę iš Šveicarijos miesto Berno, kur buvo sutinkama ypač daug šunų, panašių į šiuolaikinius Berno zenenhundus. Dar viduramžių laikais šios veislės šunys talkininkaudavo žmonėms ganydami gyvulius, saugodami namų turtą ar tempdami vežimus. Šiai veislei yra būdingas fizinis darbas, todėl ir dabar Berno zenenhundai jaučia poreikį dirbti. Maždaug XIX amžiuje šiai veislei grėsė išnykimas, nes tuo metu į Šveicariją buvo atvežta daug kitų veislių šunų. Vis dėlto, vietiniai kinologai dėjo dideles pastangas, kad šią veislę galėtų išsaugoti. Panašu, kad jiems pavyko – šiandien Berno zenenhundas yra populiari šunų veislė, tačiau tai turi ir savo kainą: populiarių veislių šunys neretai yra veisiami nelegaliuose veislynuose (vadinamose „daugyklose“), ir dėl šios priežasties prastėja šunų reputacija (šunys ne visada būna stabilios psichikos). Pirmasis šios veislės šunų klubas buvo įkurtas 1907 metais, tuo metu buvo aprašytas pirmasis šios veislės standartas (tiesa, tuo laikotarpiu šie šunys buvo vadinami Dürrbächlers). Pirmieji Berno zenenhundai į Lietuvą atkeliavo 1990 metais iš Vengrijos – tai buvo dvi kalytės ir vienas patinėlis.

berno zenenhundas Bernese Mountain DogBerno Zenenhundas (Bernese Mountain Dog)

Berno zenenhundas: išvaizda

Berno zenenhundai yra gana dideli šunys: patinų aukštis ties ketera siekia 64-70 cm, o patelių – 58-66 cm. Patinų svoris gali siekti 65 kg, patelių – 50. Berno zenenhundai yra laikomi viena gražiausių darbinių veislių. Tai yra stambūs, tvirto sudėjimo šunys, kurių galva yra proporcinga kūnui. Ausys trikampio formos, nukarusios, akys – ovalo formos, tamsiai rudos spalvos. Uodega ilga, dažniausiai laikoma nuleista, paprastai siekia kulkšnis. Didžiausia Berno zenenhundų puošmena – tankus šiek tiek banguotas kailis, kuris simetriškai išmargintas juodais, rudais ir baltais raštais. Pagrindinė kailio spalva – juoda, balta spalva puošia snukutį, letenas, uodegos galiuką ir krūtinę. Nuo šalčių saugo labai tanki ir švelni pavilnė.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (29 balsai (-ų))