Japonų špicas (Japanese Spitz)

Japonų špicas (Japanese Spitz)

Veislė: Japonų špicas
Kilmės šalis: Japonija
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos:  Balta
Charakteris Išdidus, drasus, užsispyręs, prieraišus, paklusnus, žaismingas,  protingas
Ūgis:  30-38 cm
Svoris:  6-8 kg
Ilgaamžiškumas  11-12 metų
Kiti pavadinimai:  Japanese Spitz
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Japonų špicas yra nedidelis šuo, kuris labai mėgsta žmonių draugiją. Šios veislės šunys nuolat ieško būdų, kaip galėtų įtikti savo šeimininkui ir jį nudžiuginti. Japonų špicų mylėtojai teigia, kad kartą susižavėję šios veislės šunimis, jų nepamiršite visą gyvenimą. Šie šunys pirmiausia sužavi savo išvaizda – nedideliu dydžiu ir sniego baltumo puošniu kailiu, tačiau ne ką mažiau pavergia ir Japonų špico charakteris. Tai yra draugiški augintiniai, kurie puikiai sutaria su vaikais ir gyvūnais.

japonu spicas Japanese Spitzjaponu spicas Japanese Spitz

Veislės istorija

Japonų špicas – gana nauja šunų veislė, apie kurios atsiradimą žinoma nedaug. Nėra vieningos nuomonės, kaip ši veislė galėjo atsirasti: vieni kinologai mano, kad japonų špicai atsirado XIX amžiaus pabaigoje, o jų protėviais galėjo būti Sibiro laikos, kiti mano, kad ši veislė kilo iš samojedų, o į Japoniją pateko maždaug 1920 metais. Japonų špicai yra tikrai panašūs į gana smulkius samojedus, neauginantys šios veislės šunų kartais veisles gali supainioti. Vis dėlto, kinologų, kurie japonų špicus kildina iš samojedų, yra mažiau nei tų, kurie japonų špicus kildina iš Sibiro laikų. Taip pat manoma, kad veislė galėjo susiformuoti Vokietijoje, iš kur Antrojo Pasaulinio karo metais galėjo patekti į Japonijos salas. Spėjimų, kaip galėjo susiformuoti veislė, yra ir dar daugiau, tačiau nė viena hipotezė iki šiol nėra patvirtinta. Žinoma tik tiek, kad pirmasis šuniukas, gavęs japonų špicų veislės pavadinimą, gimė 1947 metais, o praėjus vos vieneriems metams aprašytas pirmasis veislės standartas. Nors šios veislės šunys yra gana nedideli, tačiau Japonijoje kurį laiką buvo auginami kaip sarginiai šunys. Japonų špicų pareiga – pranešti šeimininkui apie atvykėlius. Šiandien šios veislės šunys yra auginami kaip šeimos bičiuliai. Siekiant išgryninti veislę iš veisimo buvo pašalinti agresyvūs ir daug lojantys šunys, todėl dabar šie šunys kartais vadinami tyliaisiais Azijos špicais.

japonu spicas Japanese Spitzjaponu spicas Japanese Spitz

Japonų špicas: išvaizda

Japonų špico išvaizda labai primena šiaurinius šunis – jų kailis labai tankus, ausys – stačios, o uodega šiek tiek pasukta. Japonų špicų ūgis ties ketera siekia 30-38 cm, o svoris gali svyruoti nuo 6 iki 8 kilogramų. Šios veislės šunų galva yra gana plati, vidutinio dydžio. Snukutis nedidelis, siaurėjantis. Nosis juoda, apvali, lūpos prigludusios, taip pat juodos spalvos. Akys vidutinio dydžio, ovalo formos, tamsios su juodais apvadais. Ausys nedidelės, trikampio formos. Kaklas šiek tiek išlenktas, tvirtas. Nugara tiesi ir trumpa, krūtinė gili ir plati. Priekinės kojos tiesios, galinės šiek tiek išlenktos. Kailis dviejų sluoksnių, purus, būtinai baltos spalvos. Viršutinis kailis ilgas, trumpesni plaukai dengia kojų, ausų ir snukio sritis, kaklą puošia itin ilgo kailio apykaklė. Pavilnė trumpa, minkšta ir tanki.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (14 balsai (-ų))