Eurazijos špicas (Eurasier)

Eurazijos špicas (Eurasier)

 

Veislė: Eurazijos špicas
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Kinkomasis, namų šuo
Spalvos:  Pilka, juoda, gelsvai ruda, rausvai ruda
Charakteris: Ramus, drovus, net šiek tiek uždaras, išdidus, energingas, budrus
Ūgis:  48-60 cm
Svoris:  18-32 kg
Ilgaamžiškumas  11-12 metų
Kiti pavadinimai:  Eurasier
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Eurazijos špicas – tai išdidus, ramus ir sunkiai išprovokuojamas šuo, kuris gali tapti tikrai puikiu šeimos draugu. Šios veislės šunims nėra būdinga agresija, Eurazijos špicai su savo šeimos nariais elgiasi labai meiliai, o su nepažįstamaisiais – santūriai. Jei namuose vertinate ramybę, tikrai verta pagalvoti apie šios veislės šuns įsigijimą – Eurazijos špicai loja labai retai. Dažniausiai šie šunys prisiriša prie vieno šeimininko, tačiau noriai bendrauja ir su kitais šeimos nariais. Eurazijos špicai gyvenamajam plotui nėra labai reiklūs – svarbiausia tai, kad patalpos būtų pakankamai vėsios. Šiems šunims reikalingas gana didelis fizinis krūvis, tad būsimi šeimininkai turėtų įvertinti, ar šuniui galės skirti pakankamai dėmesio. Eurazijos špico šeimininkas turi būti pakankamai griežtas ir tvirtos nuomonės, tačiau šiems šunims yra tinkami tik pozityvūs auklėjimo metodai.

eurazijos spicas Eurasier

Veislės istorija

Eurazijos špicas yra gana nauja šunų veislė, atsiradusi dvidešimtojo amžiaus septintajame dešimtmetyje. Veislės atsiradimas – Juliaus Vipfielia nuopelnas. Buvo siekiama sukurti tokią šunų veislę, kuri būtų pakankamai sveika, o jos atstovai pasižymėtų draugiškumu. Veislė buvo išvesta sukryžminus trijų veislių šunis – čiau čiau, samojedus ir volfšpicus. 1969 metais čiau čiau veislės šuo buvo sukryžmintas su volfšpicu, pirminis šių mišrūnų pavadinimas buvo Wolf Chow. Po kryžminimo su samojedų šunimis 1973 metais veislė buvo pervadinta į Eurazijos špicus. Tais pačiais metais veislę pripažino Tarptautinė kinologų federacija. Lietuvoje Eurazijos špicai yra gana reta veislė, tačiau ji labai populiari Prancūzijoje ir pietinėse Europos šalyse.

Eurazijos špicas: išvaizda

Eurazijos špicas yra vidutinio dydžio šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 50-60 cm, patelių – 48-56 cm. Patinai yra ne tik aukštesni, bet taip pat ir stambesni – jų svoris svyruoja nuo 23 iki 32 kg, patelių – nuo 18 iki 26 kg. Eurazijos špico kūnas tvirtas, ketera labai ryški, nugara tiesi. Galva pleišto formos, kaukolė vidutinio pločio, kakta plokščia. Snukis smailėjantis, nosis vidutinio dydžio, juoda. Lūpos prigludusios, juodu kraštu. Žandikauliai stiprūs, sąkandis žirkliškas. Akys vidutinio dydžio, šiek tiek įkypos, tamsios. Ausys vidutinio dydžio, trikampio formos, gana toli viena nuo kitos. Kaklas vidutinio ilgio, darniai įsiliejantis į korpusą. Uodega tiesi, link galiuko siaurėjanti, apaugusi ilgais plaukais. Kailis tankus, vidutinio ilgio, snukio, galvos, ausų ir priekinių kojų srityse kailis trumpesnis. Užpakalines galūnes puošia ilgesnis kailis, formuojantis „kelnes“. Pavilnė minkšta ir tanki. Leistinos įvairios spalvų kombinacijos, išskyrus gryną baltą ir tamsiai kaštoninę. Baltos kailio dėmės taip pat nėra pageidaujamos.

Eurazijos špicas: charakteris

Eurazijos špicas yra puikus kompanionas, kuris labai vertina savo šeimininko draugiją. Šie šunys puikiai sutaria su vaikais, su jai noriai žaidžia. Jei namuose yra kitų gyvūnų, tikėtina, kad Eurazijos špicas su jais sutars, tačiau prie kitų augintinių šios veislės šunys turi būti pratinami dar nuo mažumės. Eurazijos špicai ne visada yra draugiški su kitais šunimis, patinai neretai linkę dominuoti kitų patinų atžvilgiu. Labai svarbu ankstyvame Eurazijos špico amžiuje pasirūpinti socializacija ir dresūros pagrindais. Daugumos šios veislės šunų augintojų teigimu, dresūra reikalauja nemažai laiko ir pastangų, nes Eurazijos špicai ne visada noriai vykdo jiems patikėtas komandas. Kiekvienas šuo yra labai individualus, todėl svarbu rasti tokių motyvacijos būdų, kurie galėtų paspartinti mokymosi procesą. Vienus Eurazijos špicus galima „palenkti“ skanesniais kąsneliais, kitus – mėgstamais žaislais, todėl svarbu ieškoti, kas labiausiai patinka jūsų augintiniui. Šios veislės šunys nemėgsta būti vieni, šuniukų vystymosi laikotarpiu yra būtinas pakankamai glaudus kontaktas su žmogumi – tai užtikrins pakankamai stiprų ryšį šuniukui užaugus.

eurazijos spicas Eurasier

Eurazijos špicas: priežiūra

Eurazijos špicai pasižymi stipria sveikata – atsakingi veisėjai didelį dėmesį skiria šunų sveikatai bei elgsenai. Norėdami įsigyti šios veislės šunį, neapsiribokite vienu veislynu, pasidomėkite bent keliais veisėjais. Nors ir retais atvejais, kai kurie Eurazijos špicai serga klubo sąnario displazija, todėl ieškodami tinkamiausio veislyno pasidomėkite šuniukų tėvams atliktais sveikatos tyrimais. Eurazijos špicai mėgsta laiką leisti lauke, tačiau geriausiai jaučiasi būdami kuo arčiau savo šeimininko. Šios veislės šunys lengviau pakelia šalčius nei karščius, vasaros laikotarpiu svarbu saugoti augintinį nuo perkaitimo. Dauguma Eurazijos špicų nėra išrankūs maistui, tačiau svarbu pasirūpinti, kad parinktas pašaras užtikrintų pakankamą reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų kiekį. Pašaro kiekį visada rekomenduojama normuoti, nes tai leis išvengti nutukimo, padidinančio tikimybę susirgti įvairiomis ligomis. Eurazijos špicų kailis yra gana ilgas ir tankus, tad nieko nuostabaus, kad jis pareikalaus šiek tiek daugiau dėmesio. Paprastai pakanka kailį pašukuoti du ar tris artus per savaitę, o šėrimosi laikotarpiu tą rekomenduojama atlikti kasdien. Pasirūpinkite, kad jūsų augintinis gautų pakankamą fizinį krūvį – kasdien planuokite gana ilgus pasivaikščiojimus, lavinkite šuns protinius gebėjimus. Po pasivaikščiojimų lauke patartina apžiūrėti, ar į augintinio kailį neįsivėlė šapų. Maudyti Eurazijos špicą patartina tik tada, kai tai yra būtina.

Privalumai

  • Lengvai perneša šaltį;
  • Retai loja.

Trūkumai

  • Nedraugiškas su kitais šunimis;
  • Gali greit supykti;
  • Dažniausiai prisiriša prie vieno žmogaus ir tik su juo bendrauja.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.