Eurazijos špicas (Eurasier)

Eurazijos špicas (Eurasier)

Veislė: Eurazijos špicas
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Kinkomasis, namų šuo
Spalvos:  Pilka, juoda, gelsvai ruda, rausvai ruda
Charakteris: Ramus, drovus, net šiek tiek uždaras, išdidus, energingas, budrus
Ūgis:  48-60 cm
Svoris:  18-32 kg
Ilgaamžiškumas  11-12 metų
Kiti pavadinimai:  Eurasier
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Eurazijos špicas – tai išdidus, ramus ir sunkiai išprovokuojamas šuo, kuris gali tapti tikrai puikiu šeimos draugu. Šios veislės šunims nėra būdinga agresija, Eurazijos špicai su savo šeimos nariais elgiasi labai meiliai, o su nepažįstamaisiais – santūriai. Jei namuose vertinate ramybę, tikrai verta pagalvoti apie šios veislės šuns įsigijimą – Eurazijos špicai loja labai retai. Dažniausiai šie šunys prisiriša prie vieno šeimininko, tačiau noriai bendrauja ir su kitais šeimos nariais. Eurazijos špicai gyvenamajam plotui nėra labai reiklūs – svarbiausia tai, kad patalpos būtų pakankamai vėsios. Šiems šunims reikalingas gana didelis fizinis krūvis, tad būsimi šeimininkai turėtų įvertinti, ar šuniui galės skirti pakankamai dėmesio. Eurazijos špico šeimininkas turi būti pakankamai griežtas ir tvirtos nuomonės, tačiau šiems šunims yra tinkami tik pozityvūs auklėjimo metodai.

eurazijos spicas Eurasiereurazijos spicas Eurasier

Veislės istorija

Eurazijos špicas yra gana nauja šunų veislė, atsiradusi dvidešimtojo amžiaus septintajame dešimtmetyje. Veislės atsiradimas – Juliaus Vipfielia nuopelnas. Buvo siekiama sukurti tokią šunų veislę, kuri būtų pakankamai sveika, o jos atstovai pasižymėtų draugiškumu. Veislė buvo išvesta sukryžminus trijų veislių šunis – čiau čiau, samojedus ir volfšpicus. 1969 metais čiau čiau veislės šuo buvo sukryžmintas su volfšpicu, pirminis šių mišrūnų pavadinimas buvo Wolf Chow. Po kryžminimo su samojedų šunimis 1973 metais veislė buvo pervadinta į Eurazijos špicus. Tais pačiais metais veislę pripažino Tarptautinė kinologų federacija. Lietuvoje Eurazijos špicai yra gana reta veislė, tačiau ji labai populiari Prancūzijoje ir pietinėse Europos šalyse.

Eurazijos špicas: išvaizda

Eurazijos špicas yra vidutinio dydžio šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 50-60 cm, patelių – 48-56 cm. Patinai yra ne tik aukštesni, bet taip pat ir stambesni – jų svoris svyruoja nuo 23 iki 32 kg, patelių – nuo 18 iki 26 kg. Eurazijos špico kūnas tvirtas, ketera labai ryški, nugara tiesi. Galva pleišto formos, kaukolė vidutinio pločio, kakta plokščia. Snukis smailėjantis, nosis vidutinio dydžio, juoda. Lūpos prigludusios, juodu kraštu. Žandikauliai stiprūs, sąkandis žirkliškas. Akys vidutinio dydžio, šiek tiek įkypos, tamsios. Ausys vidutinio dydžio, trikampio formos, gana toli viena nuo kitos. Kaklas vidutinio ilgio, darniai įsiliejantis į korpusą. Uodega tiesi, link galiuko siaurėjanti, apaugusi ilgais plaukais. Kailis tankus, vidutinio ilgio, snukio, galvos, ausų ir priekinių kojų srityse kailis trumpesnis. Užpakalines galūnes puošia ilgesnis kailis, formuojantis „kelnes“. Pavilnė minkšta ir tanki. Leistinos įvairios spalvų kombinacijos, išskyrus gryną baltą ir tamsiai kaštoninę. Baltos kailio dėmės taip pat nėra pageidaujamos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (15 balsai (-ų))