Amerikos eskimų šuo (American Eskimo Dog)

Amerikos eskimų šuo (American Eskimo Dog)

Veislė: Amerikos eskimų šuo 
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Balta, kreminė
Charakteris Budrus, sargus, draugiškas, žaismingas, protingas
Ūgis: 
Miniatiūrinis iki 30 cm
Mažasis 33-38 cm
Standartinis virš 38 cm
Svoris:  4-10 kg
Ilgaamžiškumas  12-14 metų
Kiti pavadinimai:  Amerikos eskimų špicas, American Eskimo Dog, Eskie 
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Amerikos eskimų šunys kitaip dar vadinami Amerikos eskimų špicais. Tai – nedideli kambariniai augintiniai, kurių išvaizda yra tiesiog pakerinti. Vis dėlto, ne ką mažiau sužavi ir šios veislės šunų charakteris – Amerikos eskimų špicai yra lengvai dresuojami, su jais nesunku rasti „bendrą kalbą“. Šios veislės šunys puikiai sutaria ir su žmonėmis, ir su gyvūnais. Jei namuose turite kitų augintinių, pavyzdžiui, šunį ar katę, galite būti užtikrinti, kad Amerikos eskimų šuo su jais susibendraus. Taip pat Amerikos eskimų šunys noriai bendrauja su vaikais, jiems nerodo jokios agresijos. Tai yra nedideli šunys, kurie namuose paprastai būna ramūs, todėl gali būti auginami ir nedideliuose butuose. Priežiūra nėra labai sudėtinga, todėl Amerikos eskimų šunys gali būti tinkami ir pradedantiesiems šunų augintojams.

amerikos eskimu suo American EskimoDogamerikos eskimu suo American Eskimo Dog

Veislės istorija

Manoma, kad Amerikos eskimų šunys galėjo kilti iš vokiečių špicų, tačiau taip pat daroma prielaida, kad šių šunų protėviais galėjo būti samojedai. Pirmieji Amerikos eskimų šunys buvo didesni už dabartinius, jie buvo auginami žmonių ir turto apsaugai. Didžiausio dėmesio šios veislės šunys sulaukė tada, kai pradėjo dalyvauti cirko pasirodymuose (maždaug 1920 metais). Įvairūs cirko pasirodymai su šiais šunimis puikiai padėdavo veisėjams greičiau išparduoti išveistus šunis. Po Antrojo pasaulinio karo ši veislė vis dar išliko gana populiari. Veislė susiformavo XIX amžiuje, tačiau pripažinimo sulaukė gana vėlai – tik 1995 metais. Deja, iki šių dienų ne visi kinologų klubai šią veislę pripažįsta – paprasčiausiai teigiama, kad šie šunys yra pernelyg panašūs į vokiečių špicus. 1969 metais buvo įkurtas pirmasis šios veislės mylėtojų klubas. Amerikoje šie šunys yra labai populiarūs, tačiau Lietuvoje – tikra retenybė.

amerikos eskimu suo American EskimoDogamerikos eskimu sunys American EskimoDog

Amerikos eskimų šuo: išvaizda

Amerikos eskimų šunys yra skirstomi į tris dydžius: jie gali būti miniatiūriniai, mažieji arba standartiniai. Miniatiūrinių Amerikos eskimų šunų ūgis yra mažesnis nei 30 cm, mažųjų – 33-38 cm, standartinių – virš 38 cm. Šių šunų svoris, priklausomai nuo dydžio, gali būti nuo 4 iki 10 kg. Amerikos eskimų špicų išvaizda labai primena samojedus – tai tarsi miniatiūrinė šių šunų versija. Didžiausias Amerikos eskimų šunų pasididžiavimas – purus vidutinio ilgio kailis, kuris gali būti baltos arba kreminės spalvos. Kailis yra dvisluoksnis – dengiamieji plaukai yra purūs, neprigludę prie kūno, vidutinio ilgio, o pavilnė – minkšta ir tanki. Kaklą ir krūtinę puošia ilgesnio kailio „apykaklė“, tankiu kailiu padengta uodega laikoma užriesta už nugaros. Tankus kailis taip pat dengia ir nedideles trikampio formos ausis. Amerikos eskimų šunų snukutis yra smailus, akys vidutinio dydžio, šiek tiek įkypos, tamsios. Sudėjimas tvirtas, kompaktiškas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (30 balsai (-ų))