Barbetas (Barbet)

Barbetas (Barbet)

Veislė: Barbetas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos:  Juoda, pilka, ruda, gelsvai ar šviesiai ruda, balta, taip pat galima ir marga kailio spalva
Charakteris Ramus, mėgstantis draugiją, protingas, klusnus
Ūgis:  52-66 cm
Svoris:  16-25 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai:  Barbet
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Barbetas – tai vandens šuo, kuris nuo seno naudojamas laukinių paukščių medžioklėje. Barbetai atlikdavo dvejopą darbą: ne tik atnešdavo nušautus paukščius, bet taip pat juos išvaikydavo iš vandens augalijos. Žinoma, tai gerokai palengvindavo medžiotojų darbą, todėl šie šunys buvo labai vertinami. Barbetai iki šių dienų yra naudojami medžioklėje, tačiau šiandien šios veislės šunys dažniau pasirenkami kaip namų kompanionai ar terapiniai šunys. Tai – ramūs, mėgstantys bendrauti augintiniai, kurie labai prisiriša prie savo šeimos. Barbetas yra idealus pasirinkimas tiems žmonėms, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį gamtoje ir dažnai apsilanko prie vandens telkinių – be jokios abejonės, vanduo yra šios veislės šunų stichija!

barbeto suniukaibarbetas Barbet

Veislės istorija

Barbetas – labai sena šunų veislė, kuri buvo išvesta Prancūzijoje. Nors įvairių šaltinių, įrodančių veislės kilmę, išliko visai nedaug, tačiau žinoma, kad veislė egzistavo dar XVI amžiuje. Tuo laikotarpiu barbetai buvo naudojami vandens paukščių medžioklei ir buvo labai vertinami dėl savo universalumo. Įdomu tai, kad barbetai yra vieni iš kitų kelių retriverių protėvių – niekam ne paslaptis, kad retriveriai taip pat yra talentingi pagalbininkai vandens paukščių medžioklėje. Barbetų kailis yra storas, nepraleidžiantis drėgmės ir saugantis nuo šalčio, todėl šie šunys yra atsparūs įvairioms oro sąlygoms. Veislės pavadinimas yra kilęs iš prancūziško žodžio „barbe“, kuris lietuviškai reikštų „barzda“. Per ilgus veislės gyvavimo metus gerokai pakito barbetų išvaizda ir darbinės savybės – jei lygintume barbetų nuotraukas, darytas prieš aštuoniasdešimt metų ir dabar, galėtume pamanyti, kad tai – visiškai skirtingos veislės. Vis dėlto, kai kurios savybės yra išlaikytos iki šių dienų – tai tankus banguotas kailis ir barbetų universalumas. Pirmasis veislės standartas buvo aprašytas gana vėlai – 1891 metais. Šiandien ši šunų veislė yra labai reta – Amerikoje 2013-1013 metais buvo užregistruota vos 150 barbetų. Lietuvoje barbetų veislyno kol kas neturime.

Barbetas: išvaizda

Barbetas – tai vidutinio dydžio šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 57-66 cm, kalių – 52-62 cm. Šios veislės šunų svoris gali svyruoti nuo 16 iki 25 kilogramų (kalės yra ne tik žemesnės, bet ir smulkesnės už patinus). Barbetams yra būdinga tvirta nugara su vientisa viršutine linija, trumpas, šiek tiek išlenktas liemuo ir plati, gili krūtinė. Galva apaugusi tankiais plaukais: jie formuoja barzdą, krenta ant nosies, uždengia jos tiltą. Ausys ilgos, plokščios, apžėlusios plaukais. Uodega vidutinio ilgio, išaugusi žemai, laikoma šiek tiek pakelta. Kailis ilgas, garbanotas, dengiantis visą kūną. Kartais susipynęs kailis formuoja gijas. Galimos įvairios kailio spalvos: juoda, pilka, ruda, gelsvai ar šviesiai ruda, balta, taip pat galima ir marga kailio spalva.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (19 balsai (-ų))