Bretanės rudasis basetas (Basset Fauve de Bretagne)

Bretanės rudasis basetas (Basset Fauve de Bretagne)

 

Veislė: Bretanės rudasis basetas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo, medžioklis
Spalvos:  Gelsvi atspalviai, rauda
Ūgis:  32-38 cm
Svoris:  16-18 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai:  Fawn Brittany Basset,Basset Fauve de Bretagne
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Bretanės rudasis basetas – tai ilgo kūno ir trumpų kojų šuo, kuriam būdingas gana didelis aktyvumas ir vikrumas. Ši šunų veislė buvo sukurta įvairių smulkių žvėrelių medžioklei: lapių, kiškių, triušių, ir t.t. Ilgus metus Prancūzijoje medžioklė buvo prieinama tik aukštuomenei, todėl buvo reikalingi ilgakojai šunys, pasižymintys itin dideliu greičiu. Vėliau, kuomet medžioklė buvo leidžiama visiems šalies gyventojams, siekta išveisti tokius šunis, kurių kojos būtų gana trumpos.

bretanes rudasis basetas basset fauve de bretagne

Veislės istorija

Bretanės rudieji basetai yra kilę iš Prancūzijos, kur panašūs šunys buvo žinomi dar XV amžiuje. Bėgant metams šių šunų skaičius sparčiai mažėjo, todėl kinologai ėmėsi veislės atgaivinimo (kryžminimui buvo naudojami Bretanės grifonai ir basetai). Nors anksčiau gyvavę Bretanės rudieji basetai savo išvaizda skyrėsi nuo dabartinių, tačiau kinologams pavyko išsaugoti šių šunų charakterio savybes ir gebėjimą medžioti. Bretanės rudieji basetai šiuo metu yra populiariausi Prancūzijoje ir JAV, taip pat vis didesnio susidomėjimo sulaukia ir Didžiojoje Britanijoje. 2007 metais šią šunų veislę pripažino Didžiosios Britanijos kinologų klubas.

Bretanės rudasis basetas: išvaizda

Bretanės rudasis basetas yra vidutinio dydžio šuo, kurio aukštis gali svyruoti nuo 32 iki 38 cm, o svoris – nuo 16 iki 18 kg. Galva vidutinio dydžio, su aiškiai išsiskiriančiu pakaušiu. Akys tamsiai rudos spalvos, išraiškingos. Ausys išaugusios akių viršutinių kampučių lygyje, jas dengiantis kailis švelnus ir ne toks tankus kaip kitose kūno vietose. Žandikauliai labai tvirti, sąkandis žirkliškas. Kaklas gana trumpas, raumeningas. Krūtinė plati ir gili, kojos tvirtų kaulų. Letenos nedidelės, tvirtais padais. Uodega išaugusi aukštai, pjautuvo formos. Kailis gali būti raudonas, gelsvai rudas ar kviečių spalvos. Ant kaklo ir krūtinės gali būti baltų dėmių, tačiau tai nėra pageidautina.

bretanes rudasis basetas basset fauve de bretagne

Bretanės rudasis basetas: charakteris

Bretanės rudasis basetas yra draugiškas ir gyvybingas šuo, kuris labai vertina savo šeimos narių draugiją. Šios veislės šunys noriai bendrauja ir su suaugusiaisiais, ir su vaikais, neatsisako ir kitų šunų kompanijos.

Bretanės rudasis basetas yra medžioklinis šuo, todėl tokį augintinio nerekomenduojama laikyti tuose namuose, kuriuose yra graužikų ar kitų smulkių gyvūnų. Tokio šuns šeimininkas turėtų būti pakankamai tvirto charakterio ir nenuolaidžiaujantis, nes Bretanės rudieji basetai tikrai visada ras būdų, kaip apeiti nustatytas taisykles, ir gauti tai, ko norisi. Tinkamai motyvuojamas Bretanės rudasis basetas mokosi labai greitai, tačiau tuomet, jei jį sudomina neįprastas kvapas, šuo gali meistriškai apsimesti kurčiu.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.