Biglis (Beagle)

Biglis (Beagle)

Veislė: Biglis
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos: Įvairios
Charakteris Švelnus, malonus, draugiškas, pastovus, ramus, protingas, nepriklausomas, ryžtingas, judrus
Ūgis: 30-41 cm
Svoris: 9-14 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Anglų biglis, Beagle
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 5-7 šuniukai

Biglis – medžioklinių šunų veislė. Nors šios veislės šunų akys atrodo taip, tarsi bigliai būtų labai nelaimingi, tačiau iš tiesų šie šunys džiaugiasi kiekviena gyvenimo diena! Išskirtinis biglių bruožas – draugiškumas. Atrodytų, kad jie nori bendrauti su visais ir visada, ir nesvarbu, kas tai būtų – vaikas, suaugęs žmogus, šuo, katė, ar jūrų kiaulytė. Bigliai prisiriša prie savo šeimos, tačiau neretai būna išsiblaškę ir užuodę sudominusius kvapus gali nubėgti toliau nei jam leidžia šeimininkas. Šių šunų charakteris yra gana nepriklausomas – nors biglis gali būti dresuojamas ir nesunkiai išmoksta naujų komandų, tačiau tai, ar jas vykdys visur ir visada, jau kitas klausimas.

Biglis (Beagle)Biglio šuniukai

Veislės istorija

Bigliai yra kilę iš Didžiosios Britanijos. Šie šunys buvo išvesti tam, kad talkininkautų medžioklėje ir iki šių dienų medžioklinės biglių savybės vis dar yra išlikusios. Tai yra gana sena šunų veislė, apie kurią užuominų randama 1475 metų leidinyje. Šešioliktame amžiuje panašūs į biglius šunys jau buvo išpopuliarėję ne tik Anglijoje, bet taip pat ir Prancūzijoje ir Italijoje. XIX amžiaus viduryje ši šunų veislė buvo atsidūrusi ties išnykimo riba, tačiau veislės mylėtojai ėmė dažniau demonstruoti biglius medžioklės renginiuose, kiek vėliau – ir šunų parodose. 1890 metais buvo įkurtas pirmasis biglių mylėtojų klubas, kurio pagrindinis tikslas buvo veisti šunis parodoms ir sporto varžyboms. Po penkerių metų buvo patvirtintas pirmasis veislės standartas, o 1987 metais surengta pirmoji biglių klubo paroda. Po Antrojo pasaulinio karo biglių populiarumas ėmė sparčiai augti: 1950 metais kinologų klubas užregistravo tik 64 šunis, o po dešimtmečio – jau 1519! Šiandien bigliai yra tikrai populiari šunų veislė, tačiau dabar dažniau laikomi kaip kambariniai šunys, bet ne kaip padėjėjai medžioklėje.

biglis Beaglebiglis Beagle

Biglis: išvaizda

Įvairiose šalyse veisiamų biglių išvaizda kiek skiriasi. Labiausiai tai priklauso nuo vyraujančio klimato – šaltesnėse šalyse bigliai turi ilgesnį ir tankesnį kailį. Patinų ūgis ties ketera paprastai siekia 33-41 cm, patelės kiek žemesnės. Vidutinis biglių svoris – nuo 9 iki 14 kilogramų. Šios veislės šunų kūnas yra tvirtas ir raumeningas, kojos gana trumpos, bet labai tvirtos. Ausys ilgos, užapvalintais galais, akys visada yra tamsios ir labai gilios, nosis tamsiai ruda arba juoda. Kaklas ilgas ir išlenktas, įdomu tai, kad bigliai gali sukioti kaklą beveik 90 laipsnių kampu. Nors dažniausiai sutinkami trispalviai bigliai, tačiau jų spalvų gama yra gana plati. Šios veislės šunys gali būti įvairių skalikų spalvų, visame pasaulyje yra populiarūs dvispalviai bigliai, kurių kailį puošia baltos ir rudos dėmės. Išskirtinis šių šunų išvaizdos bruožas, pagal kurį galite atpažinti biglį, – baltas uodegos galiukas. Tai – tarsi vėliava, kuri padeda nustatyti, kurioje pievos vietoje laksto jūsų augintinis.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (25 balsai (-ų))