Border terjeras (Border Terrier)

Borderterjeras (Border Terrier)

Veislė: Borderterjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Kviečių, rausva, žilsvai rusva, žilsva
Charakteris Protingas, budrus, prieraišus, paklusnus, pastovus, ištvermingas, bebaimis
Ūgis:  28-40 cm
Svoris:  5.1-7.1 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai:  Border Terrier
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Borderterjeras – labai drąsus ir energingas šuo, pasižymintis gana išraiškingu temperamentu. Tai yra nedideli šunys, kurie tinkami auginti ir nuosavame name, ir bute. Borderterjerai paprastai būna aktyvūs ne tik lauke, bet taip pat ir namuose. Su savo šeimos nariais visada elgiasi švelniai, tačiau nepažįstamaisiais nepasitiki, o kitų šunų atžvilgiu yra linkę dominuoti. Nors borderterjerai yra nesunkiai dresuojami, tačiau kartais gali būti kiek užsispyrę, todėl netinka pradedantiesiems šunų augintojams. Didelis borderterjero aktyvumas yra priimtinas tikrai ne visiems, todėl norintys įsigyti šios veislės augintinį turėtų gerai pagalvoti, ar šuns aktyvumas nebus pernelyg erzinantis.

border terjeras Border Terrierborder terjero suniukas Border Terrier

Veislės istorija

Apie borderterjerų kilmę žinoma nedaug – spėjama, kad jie šimtmečius buvo naudojami sekti lapių pėdsakais. Tikėtina, kad veislė susiformavo Škotijos pasienyje, kur ilgą laiką buvo populiari lapių medžioklė. Borderterjerai visą veislės gyvavimo laikotarpį buvo labai vertinami dėl darbinių savybių bei ištvermingumo. Taip pat šie nedideli šunys dažnai buvo auginami ūkiuose, kuriuose gaudydavo žiurkes. Pirmieji borderterjerai buvo vaizduojami dailininko Arthuro Wentwortho piešiniuose (1754 metais). Iki pat XX amžiaus apie veislę buvo žinoma labai nedaug. Anglijos kinologų klubas veislę pripažino 1920 metais, netrukus buvo įkurtas ir borderterjerų mylėtojų klubas. Pirmieji borderterjerai Ameriką pasiekė 1930 metais. Šiandien borderterjerai nėra labai populiari šunų veislė, tačiau veisėjų teigia, kad tai padeda išsaugoti puikią šunų sveikatą bei darbines savybes. Per daugybę veislės gyvavimo metų borderterjerai pakito labai nedaug. Lietuvoje šios veislės šunys yra tikra retenybė.

border terjeras Border Terrierborder terjeras Border Terrier

Borderterjeras: išvaizda

Borderterjeras yra nedidelis šuo: patinų ūgis ties ketera siekia 33-40 cm, patelių – 28-36 cm (svoris gali svyruoti nuo 5,1 iki 7,1 kg). Borderterjerų kūno sudėjimas yra tvirtas ir kompaktiškas, nugara siaura, juosmuo stiprus, krūtinė vidutinio pločio. Apatinė kūno linija yra šiek tiek kylanti į viršų. Galva plati, snukis labai panašus į ūdros. Akys vidutinio dydžio, tamsios, gyvybingos. Ausys nedidelės, V formos, palinkusios į priekį. Lūpos standžios, neatvėpusios, dantys labai stiprūs, sąkandis žirkliškas. Nosis didelė, juodos spalvos. Kaklas gana ilgas, palaipsniui platėjantis, įsiliejantis į pečių liniją. Uodega ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti, gana trumpa. Kojos tvirtos, letenos kompaktiškos, suskliaustais pirštais. Kailis trumpas, šiurkščios tekstūros, tiesus. Pavilnė prigludusi prie odos, tanki. Leistinos kailio spalvos: kviečių, rausva, žilsvai rusva, žilsva.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 balsai (-ų))