Bretonės spanielis (French Brittany)

Bretonės spanielis (French Brittany)

Veislė: Bretonės spanielis
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Balta ir oranžinė, balta ir juoda, balta ir raudonai ruda, marga arba kerša su pataškavimais snukio ir kojų srityse
Charakteris Protingas, dėmesingas, judrus, greitas, energingas, laimingas, prisitaikantis
Ūgis:  43-53 cm
Svoris:  14-18 kg
Ilgaamžiškumas: 13-15 metų
Kiti pavadinimai:  French Brittany
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Bretonės spanielis – tai aristokratiškos išvaizdos paukštšunis, kuris šunų mylėtojus pirmiausia pavergia išvaizda. Tai yra labai energingas augintinis, kuriam reikalinga nuolatinė aktyvi veikla. Nors Bretonės spanielių nerekomenduojama auginti bute, tačiau tuomet, jei šeimininkas yra pakankamai aktyvus ir turintis daug laisvo laiko, galima pasvarstyti ir apie tokio šuns auginimą bute. Šios veislės šunys tikrai džiaugsis, jei turės galimybę kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, todėl Bretonės spanieliai idealiai tinka nuosavame name gyvenantiems žmonėms.

bretones spanielis French BrittanyBretonės spanielis (French Brittany)

Bretonės spanielis: veislės istorija

Bretonės spanieliai yra labai populiarūs Prancūzijoje. Spėjama, kad tai yra viena seniausių paukštšunių veislių, tačiau tik XX amžiuje buvo imtasi griežtos atrankos šių šunų veisimui (todėl dabartinis Bretonės spanielis gerokai skiriasi nuo savo pirmtakų). Šios veislės šunys yra ypatingai vertinami dėl puikių medžioklinių savybių: Bretonės spanieliai pasižymi puikiais sekimo įgūdžiais, gera uosle bei natūraliu gebėjimu mokytis. Veislės pavadinimas buvo suteiktas Prancūzijos provincijos, iš kurios šie šunys yra kilę, garbei. Pirmasis šios veislės šunų standartas buvo parengtas 1907 metais, o praėjus vieneriems metams buvo oficialiai paskelbtas. Netrukus Bretonės spanieliai sulaukė susidomėjimo ir už Prancūzijos ribų, o nuo 1920 metų šie šunys buvo importuojami į Šiaurės Ameriką. Nors ši veislė galėjo susiformuoti dar maždaug 1800 metais, tačiau pirmą kartą Prancūzijos parodoje pasirodė ganėtinai vėlai – tik 1990 metais.

Bretonės spanielis: išvaizda

Bretonės spanielis yra vidutinio dydžio šuo, kurio aukštis ties ketera įprastai siekia 43-53 cm, o svoris gali svyruoti nuo 14 iki 18 kilogramų. Tai yra harmoningo sudėjimo, elegantiškos išvaizdos šunys, kuriems būdinga gyvybinga išraiška ir protingas žvilgsnis. Bretonės spanielių nugara tiesi ir trumpa, sujungta su gana plačiu ir raumeningu juosmeniu. Galva elegantiškos formos, be odos nuokarų. Ausys išaugusios aukštai, trikampio formos, gana plačios ir trumpos. Uodega natūraliai trumpa, išaugusi aukštai, laikoma tiesiai arba šiek tiek nuleista. Kai kurie Bretonės spanieliai uodegos apskritai neturi, tačiau įprastai jos ilgis svyruoja nuo 3 iki 10 centimetrų. Kailis plonas, tiesus arba šiek tiek banguotas. Leistinos kailio spalvos: balta ir oranžinė, balta ir juoda, balta ir raudonai ruda, taip pat kailis gali būti margas arba keršas su pataškavimais snukio ir kojų srityse. Visų spalvų kailį puošia netaisyklingos formos dėmelės.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (15 balsai (-ų))