Boykin spanielis (Boykin Spaniel)

Boykin spanielis (Boykin Spaniel)

Veislė: Boykin spanielis
Kilmės šalis: JAV 
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Ruda, šokolado
Charakteris Protingas, energingas, draugiškas, lengvai dresuojamas, nekantrus
Ūgis:  36-46 cm
Svoris:  11-18 kg
Ilgaamžiškumas: 13-16 metų
Kiti pavadinimai:  Boykin Spaniel
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Boykin spanieliai buvo išveisti medžioti laukinius kalakutus ir antis. Šių šunų medžioklinis instinktas yra išlikęs iki šių dienų, tad tuomet, jei augintinis bus paleidžiamas lakstyti į nuosavą kiemą, pasirūpinkite, kad jis būtų tinkamai aptvertas. Boykin spanieliai pasižymi itin gera uosle, tad užuodę ar pamatę potencialų grobį, gali pasileisti bėgti. Boykin spanielis geriausiai jaučiasi tuomet, jei turi galimybę pakankamai daug judėti, tad tokio šuns šeimininkas turėtų mėgti ilgus pasivaikščiojimus gryname ore. Boykin spanielis labai vertina savo šeimininko dėmesį, todėl ši šunų veislė nėra tinkama labai užsiėmusiems žmonėms.

boykin spanielis Boykin Spanielboykin spanielis Boykin Spaniel

Veislės istorija

Boykin spanielis yra kilęs iš Pietų Karolinos, kur veislė buvo suformuota kryžminant springerspanielius, kokerspanielius, amerikiečių vandens spanielius ir Česapyko įlankos retriverius. Tai nėra labai sena veislė – ji susiformavo tik XX amžiaus pradžioje. Pietų Karolinos gyventojai šiuos šunis naudodavo medžioklėje: Boykin spanieliai buvo nepakeičiami medžiojant įvairius paukščius. Šios veislės atstovai buvo pakankamai nedideli, kad galėtų tilpti į valtis, kuriomis plaukdavo žvalgytis ančių. Boykin spanielių pagalba medžioklės metu buvo labai vertinama, todėl 1988 metais Pietų Karolinoje buvo išleisti pašto ženklai, kuriuose vaizduojamas Boykin spanielis su antimi nasruose. Įdomu tai, kad Pietų Karolinoje spalio pirmą dieną yra švenčiama oficiali Boykin spanielių diena. Amerikos kinologų klubas (AKC) šią šunų veislę pripažino 2009 metais.

Boykin spanielis: išvaizda

Boykin spanieliai yra vidutinio dydžio šunys: patinų aukštis ties ketera siekia 39-46 cm, o kalyčių – 36-42 cm. Patinai ne tik aukštesni, bet taip pat ir stambesni: kalyčių svoris svyruoja nuo 11 iki 16 kg, o patinų – 14-18 kg. Kūnas raumeningas, nugara tiesi ir stipri, krūtinė gerai išvystyta. Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas, šiek tiek išlenktas. Galva vidutinio dydžio, proporcinga kūnui, žiūrint iš viršaus, snukio plotis sudaro maždaug pusę kaukolės pločio. Akys didelės, rudos spalvos, žvilgsnis budrus. Ausys išaugusios vidutiniame aukštyje, ilgos, apaugusios tankiais ir ilgais plaukais. Kojos tvirtos, vidutinio ilgio, pėdos ovalios. Uodega vidutinio ilgio, Europos Sąjungos šalyse nėra trumpinama. Kailis vidutinio ilgio, banguotas, bet ne per daug garbanotas. Leistina kailio spalva – nuo rausvai rudos iki šokoladinės. Ant kailio taip pat gali būti nedidelių baltų dėmelių.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (14 balsai (-ų))