Čekų fausekas (Cesky Fousek)

Čekų fausekas (Cesky Fousek)

Veislė: Čekų fausekas
Kilmės šalis: Čekija
Paskirtis: Namų šuo, medžioklis
Spalvos:  Tamsiai marga su rudomis dėmėmis arba be jų, ruda su taškeliais ant krūtinės ir blauzdų, ruda be dėmių
Charakteris: Meilus, klusnus, ištikimas, prisitaikantis, energingas, darbštus
Ūgis:  58-66 cm
Svoris:  22-34 kg
Ilgaamžiškumas: 12-15 metų
Kiti pavadinimai:  Bohemian Wire-haired Pointing Griffon, Cesky Fousek
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Čekų fausekas – tai vidutinio dydžio šiurkščiaplaukis šuo, kuris pasižymi ištverme ir noru dirbti. Šios veislės atstovai yra puikūs medžiotojų pagalbininkai, kurie gali dirbti laukuose, miškuose ir vandenyje. Čekų fausekai, priešingai nei daugelis kitų medžioklinių šunų, yra lengvai dresuojami ir labai atsidavę savo šeimininkui, todėl šios veislės atstovai yra puikūs šeimos draugai.

ceku fausekas cesky fousekceku fausekas cesky fousek

Veislės istorija

Čekų fausekai rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėti 1724 metais, kuomet Johanas Frydrichas Flemingas išleido knygą apie medžioklę. Šios knygos puslapius puošė įvairios iliustracijos, tad galima daryti prielaidą, kad tuo laikotarpiu ši šunų veislė jau buvo beveik susiformavusi. Vis dėlto, autorius aprašė tik šunų tipus, bet ne konkrečias veisles. 1883 metais ši šunų veislė buvo apibūdinta gerokai tiksliau, o praėjus dar trejiems metams čekų fausekai jau buvo registruojami kaip konkrečios veislės atstovai. 1886-aisiais Prahoje buvo nuspręsta įkurti pirmąjį šios veislės mylėtojų klubą. Pirmojo pasaulinio karo metai čekų fausekams buvo pražūtingi – tuo laikotarpiu veislė atsidūrė ties išnykimo riba. 1924 metais imtasi šios veislės atgaivinimo, tačiau lengva tikrai nebuvo, – tuo metu buvo likę vos keli šios veislės atstovai. Be to, tuo laikotarpiu į Čekiją buvo importuojami kitų veislių medžiokliniai šunys, todėl čekų fausekai buvo praradę savo populiarumą. Vis dėlto, entuziastingų veisėjų pastangos pasiteisino, ir 1931 metais buvo sudarytas naujas čekų fausekų standartas. Vis dėlto, ne veltu teigiama, kad bėda po vieną nevaikšto, nes Antrasis pasaulinis karas ir vėl sudavė skaudų smūgį. Šių šunų populiacija net ir praėjus porai dešimtmečių vis dar buvo labai maža, tačiau 1957 metais veislei pavyko gauti FCI pripažinimą. Šiandien šių šunų skaičius vis dar yra labai mažas – kasmet užregistruojama maždaug 500-600 šios veislės atstovų.

Čekų fausekas: išvaizda

Čekų fausekas savo išvaizda labai primena dratharą. Čekų fausekų patinų ūgis ties ketera siekia 60-66 cm, o patelių – 58-62 cm. Patinai ne tik aukštesni, bet taip pat ir stambesni – jų svoris įprastai siekia 28-34 kg, o patelių – 22-28 kg. Šios veislės šunų kūnas trumpas, tvirtas ir raumeningas. Strėnos šiek tiek nuožulnėjančios, juosmuo trumpas, nežymiai išlenktas. Galva proporcinga kūnui, daili, gana ilga. Ausys išaugusios aukštai, jų ilgis sudaro du trečdalius skruostų ilgio. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, gintarinės spalvos. Kojos gana ilgos, tvirtos. Uodega vidutinio ilgio, Europos Sąjungos šalyse nėra trumpinama. Čekų fauseko kailis yra net trijų skirtingų ilgių: viršutiniai dengiamieji plaukai yra ilgiausi, maždaug 5-7 cm ilgio, tiesūs ir šiurkštūs, prigludęs viršutinis kailio sluoksnis yra maždaug 2,5-3,8 cm ilgio, gana šiurkštus, o pavilnė maždaug 1,2 cm ilgio (ar kiek ilgesnė), minkšta ir tanki. Vasaros metu pavilnė visiškai arba beveik visiškai nusišeria. Dengiamieji plaukai yra atsparūs vandeniui. Leistinos kailio spalvos: tamsiai marga su rudomis dėmėmis arba be jų, ruda su taškeliais ant krūtinės ir blauzdų, ruda be dėmių.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (6 balsai (-ų))