Cvergšnauceris (Miniature Schnauzer)

Cvergšnauceris (Miniature Schnauzer)

Veislė: Cvergšnauceris
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Juoda, juoda ir sidabrinė, balta, „druskos ir pipirų“
Charakteris: Ramus, draugiškas, protingas, budrus, sargus, atkaklus, bebaimis, paklusnus
Ūgis:  30-36 cm
Svoris:  6-7 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai:  Miniatiūrinis šnauceris, Miniature Schnauzer, Zwergschnauzer
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Cvergšnauceriai yra nedideli, bet labai aktyvūs šunys. Kartais šios veislės šunys gali būti užsispyrę ar net įžūlūs, todėl socializacija ir dresūra yra būtina dar ankstyvame augintinio amžiuje. Tinkamai išauklėtas cvergšnauceris yra tikrai puikus kompanionas, mielai bendraujantis su vaikais ir šunimis. Jei šeimininkas cvergšnaucerį tinkamai motyvuoja, šuo gali išmokti ne tik bendrojo paklusnumo komandų, bet taip pat ir įvairių triukų. Paprastai šie augintiniai yra tylūs, tačiau išgirdę, kad kažkas įžengė į nuosavą teritoriją, būtinai apie tai praneš lojimu. Kartais šie šunys dar vadinami miniatiūriniais šnauceriais.

Cvergšnauceris (Miniature Schnauzer)cvergsnauceris Miniature Schnauzer

Veislės istorija

Cvergšnauceriai – tai šunų veislė, kilusi iš Vokietijos. „Zwerg“, išvertus į lietuvių kalbą, reikštų „nykštukas“, o „Schnauze“ – „snukis“. Tai yra gana sena šunų veislė, gyvuojanti jau daugybę šimtmečių. Senovėje šios veislės atstovai buvo labai vertinami už jų sargumą ir medžioklinius gebėjimus (šie šunys gaudydavo žiurkes). Pirmieji panašūs šunys vaizduojami XV amžiaus paveiksluose bei skulptūrose. Spėjama, kad cvergšnaucerių veislė buvo išvesta sukryžminus mitelšnaucerius su afenpinčeriais ir kitais nedidelio ūgio šunimis. Pirmasis įrašas apie cvergšnaucerius pasirodė 1888 metais, o parodoje šie šunys pirmą kartą sudalyvavo 1899 metais. Didžiausio populiarumo ši veislė sulaukė XX amžiaus pradžioje, kuomet cvergšnauceriai dar buvo vadinami nykštukiniais šiurkščiaplaukiais pinčeriais. Amerikos kinologų klubas šią veislę užregistravo 1926 metais (pirmieji cvergšnauceriai į JAV pateko 1924 m.) 2008 metais Amerikoje cvergšnauceriai pateko į populiariausių šunų sąrašą – užėmė 11 vietą.

Cvergšnauceris (Miniature Schnauzer)cvergsnauceris Miniature Schnauzer

Cvergšnauceris: išvaizda

Cvergšnauceris yra nedidelis, kvadrato formos šuo. Paprastai šios veislės šunų ūgis siekia 30-36 cm, svoris gali svyruoti nuo 6 iki 7 kilogramų (patelės žemesnės ir smulkesnės už patinus). Galva yra stačiakampio formos, jai išraiškingumo suteikia plaukuota barzda, ūsai ir antakiai. Akys ovalo formos, tamsių spalvų. Ausys trikampio formos, natūraliai palinkusios į priekį (Europos Sąjungos šalyse nėra kerpamos). Sąkandis žirklinis. Kaklas tvirtas ir raumeningas, šiek tiek lenktas. Krūtinė plati ir gili. Priekinės kojos tiesios ir tvirtos, letenos nedidelės, apvalios. Uodega vidutinio ilgio, ES šalyse netrumpinama. Cvergšnauceriai turi dvigubą kailį – išorinis sluoksnis yra šiurkštus, o pavilnė minkšta ir švelni. Leistinos spalvos: juoda, juoda ir sidabrinė, balta, „druskos ir pipirų“. Su amžiumi cvergšnaucerio kailio spalva tampa šviesesnė. Parodose dalyvaujančių cvergšnaucerių kailis yra kerpamas, ilgesni plaukai paliekami tik ausų, kojų, snukio ir pilvo srityse.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (19 balsai (-ų))