Bobteilas (Old English Sheepdog)

Bobteilas (Old English Sheepdog)

Veislė: Bobteilas
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Įvairūs pilkos spalvos atspalviai, melsva. Galva, kaklas, priekinės kojos ir pilvas – baltos spalvos, taip pat baltos spalvos kailis gali dengti ir galinę kūno dalį
Charakteris Žaismingas, bendraujantis, protingas, ramus, prisitaikantis, kantrus, mylintis, kartais tingus
Ūgis: 56-63 cm
Svoris: 27-45 kg
Ilgaamžiškumas: 11-13 metų
Kiti pavadinimai: Old English Sheepdog, Bobtail
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 5-8 šuniukai

Bobteilas – labai draugiškas šuo, puikus šeimos bičiulis. Šios veislės šunys yra savimi pasitikintys, nerodantys agresijos, mielai bendraujantys su šunimis bei kitais gyvūnais, sutariantys su vaikais. Nors bobteilams yra būdingas sargavimas (apie nepažįstamųjų atvykimą šuo praneša lojimu), tačiau paprastai svečius sutinka šiltai. Bobteilai yra labai kantrūs, atleidžiantys vaikams jų išdaigas, kartais pasireiškia ir šių šunų tingumas. Jei norite auginti šunį, tačiau nesate nusiteikę kasdien bėgti krosą, bobteilas – kaip tik jums.

bobteilas Old English SheepdogBobteilas (Old English Sheepdog)

Veislės istorija

Bobteilų veislei šiuo metu yra maždaug 200 metų, tačiau šios veislės šunų kilmė iki šiol nėra aiški. Spėjama, kad bobteilų protėviai buvo Europoje gyvenę šunys, kurie laivais nugabenti į Britų salas. Šios veislės šunis augino piemenys bei galvijų varovai, kurie bobteilus labai vertino dėl sugebėjimo ganyti. Dabartiniai bobteilai  labai skiriasi nuo savo protėvių. Veislės pavadinimas kilo iš angliškų žodžių „Bob Tail“, kas reikštų patrumpintą uodegą. Įdomu tai, kad nuo XVIII amžiaus Jungtinėje Karalystėje galiojo šuns mokestis, kurio dydis priklausė nuo šuns uodegos ilgio. Šunys, neturintys uodegos, buvo laikomi darbiniais, ir už juos nebuvo mokami mokesčiai. 1873 metais Bobteilai buvo pirmą kartą pademonstruoti Birmingemo parodoje, o praėjus penkeriems metams įkurtas pirmasis šios veislės šunų klubas (tuo metu veislę nuspręsta pavadinti Old English Sheepdog, kas reikštų „Senasis anglų aviganis“). Į JAV pirmieji bobteilai pateko XX amžiaus pradžioje, kur netrukus susilaukė susidomėjimo. Gana greitai buvo priimtas JAV kinologų klubo pripažintas veislės standartas, kuris skiriasi nuo angliškojo. Į Lietuvą pirmieji bobteilai atkeliavo gana vėlai – tik 1992 metais.

bobteilas Old English Sheepdogbobteilas Old English Sheepdog

Bobteilas: išvaizda

Bobteilas – didelis, proporcingai sudėtas šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 56 cm ir daugiau, patelių – 51 cm ir daugiau. Patinų svoris siekia 32–45 kg kg, patelių – 27–36 kg. Bobteilo kūnas masyvus ir raumeningas, kūno linijos formuoja kvadratą. Galva yra proporcinga kūnui, kaukolė plati, snukis kvadrato formos. Nosis didelė, juodos spalvos, akys gali būti rudos arba mėlynos (taip pat gali būti ir skirtingų spalvų). Bobteilo ausys nedidelės,  išaugusios galvos šonuose, prigludusios. Dantys stiprūs, sąkandis žirkliškas. Jei bobteilas gimsta su uodega, kai kuriose šalyse ji yra trumpinama (Europos Sąjungos šalyse tai yra uždrausta). Bobteilo kailis ilgas ir tankus, pavilnė atspari vandeniui. Galinės kūno dalies kailis yra ilgesnis nei priekinės.  Leistini bet kokie pilkos spalvos atspalviai, taip pat ir melsva spalva. Galva, kaklas, priekinės kojos ir pilvas – baltos spalvos, taip pat baltos spalvos kailis gali dengti ir galinę kūno dalį.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (25 balsai (-ų))