Didysis Vandėjos Baset-grifonas (Grand Basset Griffon Vendeen)

Didysis Vandėjos Baset-grifonas (Grand Basset Griffon Vendeen)

Veislė: Didysis Vandėjos Baset-grifonas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos:  Balta, pilka, rudi atspalviai, dvispalvė, trispalvė
Ūgis:  38,5-44 cm
Svoris:  18-20 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai:  Grand Basset Griffon Vendeen
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Didysis Vandėjos Baset-grifonas – tai drąsus ir gana triukšmingas šuo, kuriam reikalingas pakankamai didelis fizinis krūvis. Šios veislės šunys turi didelį polinkį loti, todėl planuojantys įsigyti tokį augintinį turėtų įvertinti, ar kaimynai yra pakankamai pakantūs. Nors didieji Vandėjos Baset-grifonai yra protingi ir imlūs dresūrai, tačiau neretai yra gana užsispyrę. Tokio šuns šeimininkas turi būti pakankamai tvirto charakterio ir nekeičiantis savo nuomonės, nes tik tokiu atveju bus galima pasiekti tikrai puikių rezultatų. Šios veislės šunys gali būti auginami ir nuosavame name, ir bute, – svarbiausia yra tai, kad augintiniui būtų skiriama pakankamai dėmesio, o pasivaikščiojimai būtų gana ilgi.

Veislės istorija

Didieji Vandėjos Baset-grifonai yra gana sena šunų veislė: manoma, kad šie šunys gyveno anksčiau nei XVI amžiuje. Ši šunų veislė yra kilusi iš Vandėjos, vakarų Prancūzijos regiono. Teigiama, kad veislė yra kilusi iš didžiųjų grifonų, kurie buvo gerokai didesni už dabartinius didžiuosius Vandėjos Baset-grifonus. Kontroliuojamas šių šunų veisimas pradėtas gana vėlai – tik XIX amžiaus pabaigoje, kuomet šio darbo ėmėsi grafas d'Elvos. Ilgą laiką didieji ir mažieji Vandėjos Baset-grifonai buvo laikomi tos pačios veislės atstovais, ir tik XX amžiaus aštuntajame dešimtmetyje šios veislės buvo atskirtos. Didieji Vandėjos Baset-grifonai yra auginami ne vien tik kaip šeimos bičiuliai ir kompanionai, bet taip pat ir kaip pagalbininkai medžioklės metu. Šios veislės šunys turi labai jautrią uoslę, todėl jie iki šių dienų talkininkauja medžioklės metu: didieji Vandėjos Baset-grifonai seka triušių, kiškių, šernų bei elnių pėdsakais.

Didysis Vandėjos Baset-grifonas: išvaizda

Didysis Vandėjos Baset-grifonas yra vidutinio dydžio šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 40-44 cm, o kalyčių – 38,5-43 cm, svoris įpratai svyruoja nuo 18 iki 20 kilogramų. Kūnas panašus į baseto, tačiau neturėtų būti pernelyg ilgas. Krūtinė gili, viršutinė kūno linija lygi. Galva vidutinio pločio, snukis ilgesnis nei mažųjų Vandėjos Baset-grifonų. Kaklas ilgas ir tvirtas. Žandikauliai labai tvirti, sąkandis žirkliškas. Akys didelės, tamsių spalvų. Ausys ilgos, padengtos ilgais šeriais. Uodega ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti. Kailis šiurkštus, turi būti ne per ilgas. Leistinos kailio spalvos: balta ir juoda, juoda ir rusva, juoda su šviesiai rusvomis dėmėmis, balta ir oranžinė, gelsvai ruda arba šviesiai ruda su juoda pavilne, taip pat galimas ir trispalviškumas.

4.9166666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))
loading...