Danų-švedų fermerių šuo (Danish-Swedish Farmdog)

Danų-švedų fermerių šuo (Danish-Swedish Farmdog)

Veislė: Danų-švedų fermerių šuo
Kilmės šalis: Danija/Švedija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Įvairios spalvos: balta ir ruda, balta ir juoda, trispalvis
Charakteris Protingas, gyvybingas, aktyvus, draugiškas, budrus
Ūgis:  30-39 cm
Svoris:  11-14 kg
Ilgaamžiškumas: 10-15 metų
Kiti pavadinimai:  Danish-Swedish Farmdog, Danish Chicken Dog
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Danų-švedų fermerių šuo yra labai budrus, aktyvus ir protingas. Šios veislės šunys puikiai sutaria ir su vaikais, ir su suaugusiaisiais, noriai bendrauja su kitais šunimis, nesivelia į peštynes. Danų-švedų fermerių šunys turi medžioklės instinktą, tad nerekomenduojama šiuos šunis laikyti tuose namuose, kuriuose auginami paukščiai ar graužikai. Šios veislės atstovai reikalauja pakankamai didelio fizinio krūvio, nes priešingu atveju gali patys sau susigalvoti veiklos, o tai šeimininkams tikrai nepatiks. Danų-švedų fermerių šuo yra linkę rausti duobes, kovoti su šiuo įpročiu yra gana sudėtinga, tad geriausia šiai veiklai tiesiog paskirti žemės lopinėlį nuosavame kieme.

danu svedu fermeriu suo Danish Swedish Farmdogdanu svedu fermeriu suo Danish Swedish Farmdog

Veislės istorija

Danų-švedų fermerių šuo – tai praėjusio tūkstantmečio pradžioje susiformavusios veislės atstovas. Buvo rasta įrodymų, kad vienuolikto amžiaus pradžioje šie šunys gyveno Šiaurės Prancūzijoje, tačiau kaip ir kada ši veislė susiformavo, iki šiol nėra žinoma. Danų-švedų fermerių šunys morfologiškai yra labai panašūs į Džeko Raselo terjerus ir foksterjerus, tačiau šios dvi šunų veislės yra kur kas geriau žinomos už danų-švedų fermerių šunis. Pastarieji daugybę šimtmečių talkininkavo ūkininkams saugodami jų teritoriją ir gaudydami graužikus, tačiau dvidešimtajame amžiuje danų-švedijos fermerių šunys buvo beveik išnykę. Vis dėlto, veislės atgaivinimo imtasi ganėtinai vėlai. 1980 metais Danijos kinologų klubas ėmėsi rinkti duomenis apie likusius šios veislės atstovus (tuo laikotarpiu dabartinės veislės atstovai buvo vadinami danų pinčeriais).  1987-aisiais Švedija ir Danija susitarė dėl danų-švedų fermerių šunų veislės pavadinimo, nes iki tol kildavo nesutarimų, kuriai šaliai priklauso ši šunų veislė.  Pirmieji danų-švedų fermerių šunys Ameriką pasiekė 1998 metais. 2007 metais Tarptautinė kinologų federacija sąlyginai (laikinai) pripažino šią šunų veislę, o praėjus dvejiems metams FCI paskelbė oficialų veislės standartą, tačiau iki šiol veislė vis dar siekia oficialaus pripažinimo.

Danų-švedų fermerių šuo (Danish-Swedish Farmdog)danu svedu fermeriu suo Danish Swedish Farmdog

Danų-švedų fermerių šuo: išvaizda

Danų-švedų fermerių šuo yra nedidelis: patinų aukštis ties ketera siekia 32-39 cm, patelių – 30-37 cm.  Šių šunų svoris dažniausiai siekia – 11-14 kg. Danų-švedų fermerių šuns kūnas yra stačiakampio formos, juosmuo šiek tiek išlenktas, o strėnos – užapvalintos. Kaklas trumpas, tvirtas, kojos vidutinio ilgio. Galva, lyginant su kūnu, yra gana maža, trikampio formos. Ausys vidutinio dydžio, užlenktos. Akys turėtų būti tamsios, pageidautina – tamsiai rudos spalvos. Uodega ilga, laikoma ne per aukštai. Kailis trumpas, tiesus, šiurkštus. Dominuojanti kailio spalva visada yra balta, kailį puošia įvairių dydžių ir spalvų dėmės (juodos, rusvos, gelsvai rudos, rudos).

4.84375 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (16 balsai (-ų))
/* */