Drentės kurapkinis šuo (Drentse Patrijshond)

Drentės kurapkinis šuo (Drentse Patrijshond)

 

Veislė:  Drentės kurapkinis šuo
Kilmės šalis:  Olandija
Paskirtis:  Medžiokliniai šunys
Spalvos:   Ruda ir balta, trispalvis, oranžinė ir balta
Charakteris:  Protingas, paklusnus, ištikimas, geras kompanijonas, bebaimis
Ūgis:   55 - 63 cm
Svoris:   25-35 kg
Ilgaamžiškumas:  metų
Kiti pavadinimai:   Drentse Patrijshond, Dutch Partridge Dog
Hipoalerginis:   
Vados dydis:   

Drentės kurapkinis šuo – tai talentingas medžiotojų pagalbininkas, kuris gali dirbti ir lygumose, ir kalvotose vietovėse. Šios veislės atstovai pasižymi ištverme ir puikiai išlavinta uosle, todėl jie gali talkininkauti įvairių žvėrių ir paukščių medžioklėje. Drentės kurapkiniai šunys yra puikūs plaukikai, todėl jie gali dirbti ir vandenyje – nušautą grobį šios veislės atstovai nesunkiai suranda ir aportuoja šeimininkui.

Drentės kurapkinis šuo: Išvaizda

Drentės kurapkiniai šunys yra proporcingo sudėjimo, grakštūs. Patinų aukštis ties ketera svyruoja nuo 58 iki 63 cm (svoris 30-35 kg), patelių – 55-60 cm (svoris – 25-31 kg). Galva proporcinga kūnui, kaklas vidutinio ilgio, raumeningas. Nosies veidrodėlis rudos spalvos, šnervės atviros. Dantys labai tvirti, sąkandis žirkliškas. Akys vidutinio dydžio, ovalios, gali būti gintaro spalvos arba tamsesnių atspalvių. Ausys išaugusios aukštai, kabančios. Uodega ilga (ilgis siekia kulną), apaugusi ilgais plaukais. Kailis vidutinio ilgio, gali būti šiek tiek banguotas, bet ne garbanotas. Kailis atsparus vandeniui, kai kuriose kūno vietose ilgesnis nei kitur. Kailio spalva – baltai ruda (ausys turi būti rudos spalvos).

Drentės kurapkinis šuo: Charakteris

Nors Drentės kurapkinis šuo buvo išveistas medžioklei, tačiau šios veislės atstovai taip pat yra puikūs kompanionai. Namuose Drentės kurapkinis šuo dažniausiai pasirenka ramų poilsį prie savo šeimininko kojų, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad šiam šuniui nereikalingas pakankamas fizinis krūvis. Drentės kurapkinis šuo tikrai džiaugsis galėdamas leistis į ilgus pasivaikščiojimus su savo šeimos nariais ar pasinerdamas į uoslės įgūdžių reikalaujančius žaidimus. Šios veislės atstovai puikiai sutaria su visais šeimos nariais, noriai bendrauja su vaikais. Drentės kurapkinis šuo nesunkiai susibičiuliauja su kitais šunimis, gali sugyventi su kate, jei su ja augs nuo mažumės.

Veislės istorija

Drentės kurapkinis šuo yra ganėtinai senos veislės atstovas, kurio protėviai gyveno Nyderlandų teritorijoje. Išanalizavus įvairius istorinius dokumentus ir senovinius piešinius galima daryti išvadą, kad ši veislė gyvavo dar XVI amžiuje, tačiau labai ilgą Drentės kurapkinis šunys nebuvo pristatomi kaip atskira šunų veislė ir nedalyvavo parodose. Pirmasis veislės standartas buvo pristatytas 1943 metais (tais pačiais metais Drentės kurapkinis šuo sulaukė Nyderlandų kinologų draugijos pripažinimo). Prireikė šiek tiek laiko, kol veislę pripažino ir kitos kinologų draugijos – Amerikos kinologų klubas (UKC) šią veislę pripažino 1994 metais, o FCI – dar vėliau (2011-aisiais). Lietuvoje šios veislės atstovai nesulaukia didelio susidomėjimo – per visą veislės gyvavimo laikotarpį Lietuvoje buvo užregistruoti vos 6 Drentės kurapkiniai šunys.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.