Dendžio Dinmonto terjeras (Dandie Dinmont Terrier)

Dendžio Dinmonto terjeras (Dandie Dinmont Terrier)

Veislė: Dendžio Dinmonto terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Pipirų arba garstyčių spalvos
Charakteris: Malonus, linksmas, prieraišus, ištikimas, sukalbamas, sargus, mėgstantis žmogaus draugiją
Ūgis:  20-28 cm
Svoris:  8-11 kg
Ilgaamžiškumas: 11-13 metų
Kiti pavadinimai:  Dandie Dinmont Terrier
Hipoalerginis:  Taip, nesišeria (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:   

Dendžio Dinmonto terjeras – tai vienintelė šunų veislė, kuri pavadinta išgalvoto personažo vardu. Dendis Dinmontas buvo ūkininkas, kuris turėjo daugybę tokių šunų (apie tai buvo pasakojama Valterio Skoto romane „Gajus Maneringas“). Šios veislės atstovai yra labai darbštūs ir greitai besimokantys, jiems būdingas ryžtingumas ir atsidavimas savo šeimininkams.

dendzio Dinmonto terjeras Dandie Dinmont Terrierdendzio Dinmonto terjerai Dandie Dinmont Terrier

Veislės istorija

Dendžio Dinmonto terjeras – gana seniai susiformavusios veislės atstovas. Yra žinoma, kad maždaug 1600 metais šie šunys jau buvo naudojami barsukų ir ūdrų medžioklėje. Veislė susiformavo Anglijos ir Škotijos pasienyje, kur buvo  sulaukę gana didelio susidomėjimo, tačiau iki pat 1815 metų nebuvo žinomi už šių šalių ribų. Dabartinis veislės pavadinimas buvo suteiktas tik po pasirodžiusio Valterio Skoto romano – iki tol šie šunys buvo vadinami kitais vardais. Pirmasis Dendžio Dinmonto terjerų veislės mylėtojų klubas buvo įkurtas 1875 metais, o praėjus šešeriems metams šie šunys pirmą kartą pasirodė parodoje. Amerikos kinologų klubas (AKC) pirmuosius šios veislės atstovus įregistravo 1888 metais. Antrojo pasaulinio karo metu buvo sunaikina daugybė šunų, tarp jų – ir Dendžio Dinmonto terjerų. Po karo buvo siekiama šią veislę atkurti, nes jos atstovų buvo likę labai nedaug. 2006 metais veislė buvo įvardinta kaip viena rečiausių.

dendzio Dinmonto terjeras Dandie Dinmont Terrierdendzio Dinmonto terjeras Dandie Dinmont Terrier

Dendžio Dinmonto terjeras: išvaizda

Dendžio Dinmonto terjeras yra nedidelis šuo, kurio aukštis ties ketera siekia 20-28 cm. Šios veislės šunų svoris paprastai siekia 8-11 kg (patelės yra žemesnės ir smulkesnės). Kūno ilgis yra didesnis už šuns aukštį, galva didelė, tačiau proporcinga kūnui. Kakta iškili, kaklas labai raumeningas, stiprus. Akys didelės, tamsiai rudos, labai išraiškingos. Ausys nukarusios, išaugusios beveik galvos pabaigoje, toli viena nuo kitos. Priekinės kojos trumpos, laikomos plačiai. Užpakalinės kojos šiek tiek ilgesnės už priekines, tačiau jų letenos smulkesnės nei priekinių kojų. Uodega trumpa, ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti. Kai šio geros nuotaikos, uodega laikoma virš galvos lygio. Dendžio Dinmonto terjerų kailis yra dvigubas: viršutinis sluoksnis gana šiurkštus, pavilnė labai minkšta. Liemenį, kojas ir uodegą dengiantys plaukai prigludę, šiek tiek išsidraikę. Galvą dengiantys plaukai yra šilkinės tekstūros, uodegos viršutinės dalies plaukai šiurkštesni, o apatinės – švelnesni. Dendžio Dinmonto terjeras gali būti pipirų arba garstyčių spalvos (tai – Valterio Skoto sugalvoti pavadinimai).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (14 balsai (-ų))