Entlebucho zenenhundas (Entlebucher Mountain Dog)

Entlebucho zenenhundas (Entlebucher Mountain Dog)

Veislė: Entlebucho zenenhundas
Kilmės šalis: Šveicarija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Trispalvis: juoda, balta ir ruda
Charakteris: Pasitikintis savimi, budrus, judrus, bebaimis, dėmesingas, norintis įtikti šeimininkui, prieraišus, protingas, smalsus
Ūgis: 40-52 cm
Svoris: 26-30 kg
Ilgaamžiškumas: 10-15 metų
Kiti pavadinimai: Entelbucho bandganis, Entelbucher Sennenhund
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Entlebucho zenenhundai yra vieni mažiausių zenenhundų, todėl kartais yra vadinami mažaisiais zenenhundais. Tai – labai darbštūs ir protingi šunys, degantys nekantrumu įtikti savo šeimininkui. Anksčiau Entlebucho zenenhundai saugodavo Šveicarijos kalnų ganyklas, o šiandien šios veislės šunys dažniausiai tiesiog palaiko kompaniją savo šeimininkams. Entlebucho zenenhundai pasižymi ypatingu gyvybingumu bei ištverme, todėl šių šunų panaudojimas gali būti universalus. Dažnai Entlebucho zenenhundai dalyvauja įvairiose šunų sporto rungtyse, kuriose jiems sekasi tiesiog puikiai!

entlebucho zenenhundas Entlebucher Mountain Dogentlebucho zenenhundas Entlebucher Mountain Dog

Veislės istorija

Entlebucho zenenhundai yra kilę iš Entlebucho slėnio, todėl jiems buvo suteiktas toks pavadinimas. Pirmą kartą toks veislės pavadinimas buvo pavartotas 1889 metais, o nuo 1913 šie šunys dalyvauja parodose. Tais pačiais metais keturi zenenhundai „kirsta“ uodega buvo pristatyti žymiam šveicarų kalnų šunų globėjui prof. Dr. Albertui Heimui. 1926 metais buvo įkurtas Šveicarijos Entlebucho zenenhundų klubas. Pirmasis veislės standartas buvo aprašytas gana vėlai – tik 1927 metais. Nuo to laiko veislė ėmė vis labiau populiarėti, ir šiandien Europoje yra gana dažnai sutinkamas šuo. Entlebucho zenenhundai yra vertinami dėl jų universalumo – kai buvo pastebėta, kad šios veislės atstovai yra ne vien tik puikūs bandšuniai, bet taip pat galintys dalyvauti ir kitose veiklose, jų populiarumas ėmė sparčiai didėti. Lietuvoje, lyginant su kitomis Europos šalimis, šios veislės šunų skaičius yra labai mažas.

entlebucho zenenhundas Entlebucher Mountain Dogentlebucho zenenhundas Entlebucher Mountain Dog

Entlebucho zenenhundas: išvaizda

Entlebucho zenenhundas yra vidutinio dydžio šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 42-52 cm, patelių – nuo 40 iki 50 cm. Galva yra proporcinga kūnui, kaukolė plokščia, gana plati. Snukis tolygiai smailėjantis, lūpos prigludusios, nosis juodos spalvos. Žandikauliai tvirti, sąkandis žirkliškas. Akys gana nedidelės, apvalios, tamsiai rudos spalvos. Ausys nedidelės, trikampio formos, gana toli viena nuo kitos, išaugusios plačiai, nulėpusios. Kaklas vidutinio ilgio, tvirtas, tolygiai susiliejantis su pečių linija. Nugara tiesi, tvirta, juosmuo vidutinio ilgio, stiprus ir lankstus. Krūtinė plati, gili, šonkauliai užapvalinti. Uodega gali būti vidutinio ilgio „kirsta“ (įgimta, nėra trumpinama) arba ilga. Kojos raumeningos, lygiagrečios, šlaunys gana ilgos, raumeningos. Pėdos apvalios, pirštai nukreipti į priekį. Kūną dengia dvigubas kailis. Viršutinis dengiamasis sluoksnis trumpas ir prigludęs, gana tankus, blizgus. Pavilnė tanki ir minkšta. Entlebucho zenenhundai paprastai būna tipinių trijų spalvų – juodi su simetriškomis rudomis ir baltomis dėmėmis. Rudos dėmės dengia akių, skruostų, snukio, krūtinės ir kojų sritis, baltos žymės puošia viršugalvį, snukį, kojas, uodegą (jei uodega yra ilga, pageidautinas baltas jos galiukas).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))