Frizų vandens šuo (Wetterhoun)

Frizų vandens šuo (Wetterhoun)

Veislė: Frizų vandens šuo
Kilmės šalis: Olandija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos:  Juoda ir balta, ruda ir balta, šokolado ir balta, juoda
Charakteris Ramus, tylus, uždaras, užsispyręs
Ūgis:  53-59 cm
Svoris:  24-34 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai:  Wetterhoun, Frisian Water dog
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Frizų vandens šuo yra gana ramaus charakterio ir labai prieraišūs. Šios veislės šunims nepažįstami asmenys nekelia jokio pasitikėjimo, todėl tinkamai apmokyti jie gali tapti puikiais sarginiais šunimis. Kadaise jie buvo naudojami ūdrų medžioklei pelkėse, o šiandien jie yra pasirenkami kaip kompanionai ir šeimos draugai. Frizų vandens šuo gali puikiai sutarti su šunimis ar katėmis, tačiau graužikams ir kitiems smulkiems augintiniams frizų vandens šuo kels pavojų. Įdomu tai, kad šie šunys gali pasitarnauti atbaidant kurmius ar kitus kenkėjus, todėl jūsų teritorijoje nekviestų svečių tikrai nebus.

Veislės istorija

Frizų vandens šuo – tai gana sena veislė, kurios pirmieji atstovai Olandijoje gyveno dar prieš 400 metų. Šie šunys buvo naudojami medžiojant ūdras ir kitus vandens gyvūnus. Nors ir nėra žinoma, kaip ši veislė susiformavo, tačiau artimiausiais frizų vandens šunų giminaičiais yra laikomi garbanotieji retriveriai. Ir vienos, ir kitos veislės atstovai turi garbanotą beveik neperšlampantį kailį, ir pasižymi puikiomis darbo vandenyje savybėmis. Vis dėlto, kinologai vis dar aiškinasi, kokia galėjo būti frizų vandens šunų kilmė – iškeltų teorijų skaičius yra tikrai labai įspūdingas. Antrojo pasaulinio karo metais veislė buvo beveik išnykusi, ir tik kinologo Jan Bos dėka pavyko ją atgaivinti. Nyderlanduose ši šunų veislė buvo pripažinta 1942 metais, tačiau prireikė gana nemažai laiko, kol frizų vandens šunis pripažino ir kitų šalių kinologų klubai. Oficialus veislės standartas buvo paskelbtas 1989-aisiais, UKC (United Kennel Club ) veislę pripažino tik 2006-aisiais. Šiandien ši veislė vis dar nėra labai populiari – frizų vandens šunys yra auginami Olandijoje ir kitose Europos šalyse, taip pat ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Frizų vandens šuo: išvaizda

Frizų vandens šuo yra gana didelis – patinų aukštis ties ketera siekia 59 cm, kalyčių – 54,5 cm. Šių šunų svoris gali siekti 25-35 kg (patinai yra ne tik aukštesni, bet taip pat ir stambesni). Frizų vandens šunys yra proporcingo ir atletiško sudėjimo. Žiūrint iš priekio, krūtinė atrodo plati. Juosmuo trumpas ir stiprus, strėnos šiek tiek nuožulnios. Galva proporcinga kūnui, galinga. Ausys kabančios, vidutinio ilgio, mentelės formos. Akys labai išraiškingos, ovalo formos, rudos spalvos. Nosies spalva priklauso nuo kailio spalvos, gali būti ruda arba juoda. Uodega ilga, užriesta, laikoma strėnų lygyje, arba šiek tiek virš jų. Kailis vidutinio ilgio, padengtas storomis garbanomis (išskyrus galvos ir kojų sritis). Kailis gali būti vientisos juodos arba rudos spalvos, taip pat gali būti juodas arba rudas su baltomis dėmėmis, leistina ir kerša spalva.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (9 balsai (-ų))