Flamandų buvjė (Bouvier des Flandres)

Flamandų buvjė (Bouvier des Flandres)

Veislė: Flamandų buvjė
Kilmės šalis: Belgija/Prancūzija
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos:  Juoda, pilka, juoda ir ruda, gelsvai ruda, marga, druska ir pipirai
Charakteris Protingas, patikimas, šeimyniškas, švelnus, turinti sargo instinktą
Ūgis:  57-69 cm
Svoris:  28-40 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai:  Bouvier des Flandres, Flanders Cattle Dog, Vlaamse Koehond
Hipoalerginis:  Taip, nesišeria (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:   

Flamandų buvjė – tai šuo, kilęs iš istorinės Flamandijos apskrities, esančios dabartinėje Prancūzijos ir Belgijos teritorijoje. Įdomu tai, kad šie šunys anksčiau buvo naudoti ne vien tik saugoti bandas, bet taip pat ir mušti sviestą. Šiandien šios veislės atstovai dažniausiai yra auginami kaip šeimos bičiuliai, kurie pasižymi itin draugišku charakteriu. Nors iš pirmo žvilgsnio tokie šunys atrodo gana atgrasūs, tačiau iš tiesų tai yra labai meilūs augintiniai, kurie prisiriša prie visų savo šeimos narių. Flamandų buvjė nepažįstamaisiais nepasitiki, todėl tinkamai apmokyti gali tapti puikiais sargais.

flamandu buvje bouvier des flandresflamandu buvje suniukas bouvier des flandres

 

Veislės istorija

Flamandų buvjė kilmė iki šiol nėra žinoma. Septynioliktame amžiuje visi galvijus ganantys šunys buvo vadinami buvjė, tačiau kiekviename regione gyvenantiems šunims buvo suteiktas atskiras pavadinimas. Nors tokių šunų tuo metu buvo tikrai nemažai, tačiau šiandien tėra likusios dvi tokios veislės – flamandų ir Ardenijos buvjė. Istoriniame Flamandijos regione gyvenantys šunys buvo naudojami sargybai ganant gyvulių bandas. Šie šunys yra labai drąsūs ir ištvermingi, tad nieko keisto, kad jie buvo labai vertinami. Nors veislė buvo gana populiari, tačiau Pirmojo pasaulinio karo metais šiems šunims kilo reali grėsmė išnykti. Laimei, belgų kariuomenės veterinaras (kapitonas Darbis) ėmėsi šios veislės atgaivinimo. Jo šuo Nicas de Sittengenas tuo laikotarpiu pelnė daugybę apdovanojimų, buvo kryžminamas su kitais likusiais šios veislės atstovais, ir įdomu tai, kad šiandien dauguma flamandų buvjė veislės atstovų turi būtent šio šuns kraujo.

flamandu buvje bouvier des flandresflamandu buvje bouvier des flandres

Flamandų buvjė: išvaizda

Flamandų buvjė yra didelis šuo: patinų aukštis ties ketera gali svyruoti nuo 62 iki 68 cm (svoris siekia 35-40 kg), patelių ūgis ties ketera – 59-65 cm (svoris – nuo 27 iki 35 kg). Šios veislės šunų kūnas yra kresnas, o kojos – labai stiprios ir raumeningos. Nugaros linija horizontali, trumpa, juosmuo storas ir tvirtas. Galva masyvi, proporcinga kūnui, ją puošia barzda ir ūsai. Ausys išaugusios aukščiau akių lygio, vidutinio dydžio. Akys ovalo formos, tamsiai rudos spalvos. Snukis gana ilgas, lūpos sučiauptos, sąkandis žirkliškas. Nosis didelė, juodos spalvos. Kaklas raumeningas, grakštus. Priekinės kojos tiesios, letenos apvalios, nagai juodi. Uodega išaugusi aukštai, gali būti įvairaus ilgio, tačiau Europos Sąjungos šalyse draudžiama ją kirpti. Jei šuo gimė be uodegos, parodose tai nelaikoma dideliu trūkumu. Kailis šiurkštus, maždaug 6 cm ilgio, šiek tiek pasitaršęs, atsparus vandeniui. Pavilnė tanki, prigludusi. Leistinos kailio spalvos: gelsvai ruda, marga, juoda, pilka, juoda ir ruda, taip pat šie šunys gali būti druskos ir pipirų spalvos.

4.95 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))
loading...