Vokiečių bokseris (Boxer)

Vokiečių bokseris (Boxer)

Veislė: Vokiečių bokseris
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Įvairūs rusvi atspalviai – pradedant šviesiai rusva ir baigiant tigrine. Taip pat būna baltų bokserių.
Charakteris Protingas, sumanus, draugiškas, energingas, linksmas, žaismingas, atsidavęs, ištikimas, pasitikintis savimi, narsus (pasitaiko ir bailokų individų), gali būti užsispyręs
Ūgis: 53-63 cm
Svoris: 23-34 kg
Ilgaamžiškumas: 11-13 metų
Kiti pavadinimai: Bokseris, Deutscher Boxer
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 5-10 šuniukų

Vokiečių bokseris – mielas ir atsidavęs šuo. Nors tai niekada nebuvo labai populiari veislė, tačiau kartą susižavėję šios veislės šunimi, meilę puoselėja visą gyvenimą. Vokiečių bokseriai yra labai prieraišūs ir ištikimi savo šeimininkui, tačiau į nepažįstamus žmones žvelgia nepatikliai. Pasitikėjimą reikia užsitarnauti! Tinkamai auklėjami vokiečių bokseriai yra labai meilūs, atsidavę ir geraširdžiai – atrodytų, kad jie nė musės negali nuskriausti. Žinoma, nuo vaikystės svarbu nubrėžti tam tikras ribas ir užsiimti nuoseklia dresūra, kuri šios veislės šuniui atrodytų.. prasminga. Nors vokiečių bokserį galima apibūdinti gausybe teigiamų epitetų, tačiau šie šunys gali būti kiek užsispyrę.

vokieciu bokseris boxervokieciu bokseriai

Veislės istorija

Bokserių protėviai – Vokietijoje ir Nyderlanduose gyvenę bulenbaizeriai, kurie buvo naudojami elnių ir šernų medžioklėje. Bokseris atsirado XIX amžiaus pabaigoje, kuomet buvo atliekamas kryptingas selekcinis darbas. Bulenbaizeriai buvo kryžminami su senovės asirų koviniais šunimis, kryžminimu daugiausiai užsiėmė medžiotojai, siekę geriausių šuns darbinių savybių. Dabartinė vokiečių bokserių veislė susiformavo devynioliktojo amžiaus antroje pusėje. Kaip atskira veislė bokseriai pirmą kartą pristatyti 1895 metais vykusioje parodoje, tais pačiais metais Miunchene įsteigtas šios veislės klubas. Vokiečių bokserių veislė buvo pripažinta 1925 metais, Tarptautinė kinologų federacija (FCI) veislę pripažino 1961 metais. Lietuvoje pirmoji su kinologija susijusi organizacija buvo įsteigta 1918 metais, vykstant pirmosioms parodoms bokseriai jau buvo pristatyti (tuo metu parodose dalyvaudavo tik 14 skirtingų šunų veislių).

Vokiečių bokseris (Boxer)Vokiečių bokseris (Boxer)

Vokiečių bokseris: išvaizda

Patinai yra stambesni už pateles. Jų aukštis ties ketera siekia 57-63 cm, patelių – 53-59 cm. Ūgis ties ketera yra lygus liemens ilgiui. Idealus vokiečių bokserio svoris – 30-34 kg, patelės kiek smulkesnės, sveria nuo 23 iki 27 kilogramų. Vokiečių bokseris yra vidutinio dydžio šuo, jo kūno forma primena kvadratą, o galva – bokso pirštinę. Kūno raumenys yra labai stiprūs ir iškilūs. Snukis yra gana platus, abiejose pusėse yra raukšlių. Kakta yra iškili, be raukšlių. Apatinis žandikaulis yra labiau atsikišęs nei viršutinis, šiek tiek riestas. Viršutinė lūpa uždengia tarpą, atsiradusį dėl nevienodo žandikaulių ilgio. Ausys yra išaugusios aukštai, nulėpusios (Europos Sąjungos šalyse jos nėra trumpinamos, kaip ir uodega). Akys tamsios, žvalios. Letenos nedidelės, jų pirštai arti vienas kito. Vokiečių bokseriai gali būti įvairių rusvų atspalvių – pradedant rusva spalva, ir baigiant tigrine. Snukį puošia tamsi „kaukė“. Taip pat būna baltų bokserių.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))