Vokiečių bokseris (Boxer)

Vokiečių bokseris (Boxer)

 

Veislė: Vokiečių bokseris
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Įvairūs rusvi atspalviai – pradedant šviesiai rusva ir baigiant tigrine. Taip pat būna baltų bokserių.
Charakteris Protingas, sumanus, draugiškas, energingas, linksmas, žaismingas, atsidavęs, ištikimas, pasitikintis savimi, narsus (pasitaiko ir bailokų individų), gali būti užsispyręs
Ūgis: 53-63 cm
Svoris: 23-34 kg
Ilgaamžiškumas: 11-13 metų
Kiti pavadinimai: Bokseris, Deutscher Boxer
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 5-10 šuniukų

 

vokieciu bokseris boxer

Vokiečių bokseris – mielas ir atsidavęs šuo. Nors tai niekada nebuvo labai populiari veislė, tačiau kartą susižavėję šios veislės šunimi, meilę puoselėja visą gyvenimą. Vokiečių bokseriai yra labai prieraišūs ir ištikimi savo šeimininkui, tačiau į nepažįstamus žmones žvelgia nepatikliai. Pasitikėjimą reikia užsitarnauti! Tinkamai auklėjami vokiečių bokseriai yra labai meilūs, atsidavę ir geraširdžiai – atrodytų, kad jie nė musės negali nuskriausti. Žinoma, nuo vaikystės svarbu nubrėžti tam tikras ribas ir užsiimti nuoseklia dresūra, kuri šios veislės šuniui atrodytų.. prasminga. Nors vokiečių bokserį galima apibūdinti gausybe teigiamų epitetų, tačiau šie šunys gali būti kiek užsispyrę.

vokieciu bokseriai

Veislės istorija

Bokserių protėviai – Vokietijoje ir Nyderlanduose gyvenę bulenbaizeriai, kurie buvo naudojami elnių ir šernų medžioklėje. Bokseris atsirado XIX amžiaus pabaigoje, kuomet buvo atliekamas kryptingas selekcinis darbas. Bulenbaizeriai buvo kryžminami su senovės asirų koviniais šunimis, kryžminimu daugiausiai užsiėmė medžiotojai, siekę geriausių šuns darbinių savybių. Dabartinė vokiečių bokserių veislė susiformavo devynioliktojo amžiaus antroje pusėje. Kaip atskira veislė bokseriai pirmą kartą pristatyti 1895 metais vykusioje parodoje, tais pačiais metais Miunchene įsteigtas šios veislės klubas.

Vokiečių bokserių veislė buvo pripažinta 1925 metais, Tarptautinė kinologų federacija (FCI) veislę pripažino 1961 metais. Lietuvoje pirmoji su kinologija susijusi organizacija buvo įsteigta 1918 metais, vykstant pirmosioms parodoms bokseriai jau buvo pristatyti (tuo metu parodose dalyvaudavo tik 14 skirtingų šunų veislių).

vokieciu bokseris boxer 3

Vokiečių bokseris: išvaizda

Patinai yra stambesni už pateles. Jų aukštis ties ketera siekia 57-63 cm, patelių – 53-59 cm. Ūgis ties ketera yra lygus liemens ilgiui. Idealus vokiečių bokserio svoris – 30-34 kg, patelės kiek smulkesnės, sveria nuo 23 iki 27 kilogramų. Vokiečių bokseris yra vidutinio dydžio šuo, jo kūno forma primena kvadratą, o galva – bokso pirštinę. Kūno raumenys yra labai stiprūs ir iškilūs. Snukis yra gana platus, abiejose pusėse yra raukšlių. Kakta yra iškili, be raukšlių. Apatinis žandikaulis yra labiau atsikišęs nei viršutinis, šiek tiek riestas. Viršutinė lūpa uždengia tarpą, atsiradusį dėl nevienodo žandikaulių ilgio. Ausys yra išaugusios aukštai, nulėpusios (Europos Sąjungos šalyse jos nėra trumpinamos, kaip ir uodega). Akys tamsios, žvalios. Letenos nedidelės, jų pirštai arti vienas kito. Vokiečių bokseriai gali būti įvairių rusvų atspalvių – pradedant rusva spalva, ir baigiant tigrine. Snukį puošia tamsi „kaukė“. Taip pat būna baltų bokserių.

vokieciu bokseris boxer 4

Vokiečių bokseris: charakteris

Vokiečių bokseris yra pasitikintis savimi šuo, pasižymintis drąsa ir ištikimybe. Lyginant su pirmaisiais išveistais bokseriais, šiuolaikinis vokiečių bokseris yra jautresnis. Būtina ankstyva socializacija ir dresūra – jai šios veislės šunys noriai pasiduoda. Neišauklėti vokiečių bokseriai yra linkę dominuoti, patinai gali peštis.

Šios veislės šunys yra linksmi ir žaismingi, puikiai sutaria su vaikais, gali sutarti su šunimis ir kitais augintiniais. Kai kurie vokiečių bokseriai yra kiek bailoki, todėl šeimininkų užduotis – dar vaikystėje supažindinti bokserį su kuo daugiau šunų ir kitų gyvūnų, taip pat svarbu lankytis įvairiose vietovėse, ne tik aplink namus. Būtent tai užtikrins, kad vokiečių bokseris ateityje neturės baimių ir labiau savimi pasitikės. Kartais vokiečių bokseriai gali būti šiek tiek užsispyrę, todėl svarbu juos tinkamai motyvuoti.

vokieciu bokseris boxer 5

Vokiečių bokseris: priežiūra

Būsimi bokserių savininkai ypatingą dėmesį turėtų skirti veislyno pasirinkimui. Pasitaiko įvairių paveldimų ligų, vokiečių bokseriai yra linkę į širdies ligas, epilepsiją, jiems taip pat būdinga klubo sąnario displazija, alergijos. Tai nėra labai sveika šunų veislė, kai kurios ligos vokiečių bokseriams yra būdingesnės nei kitų veislių šunims. Pavyzdžiui, vyresniems nei aštuonerių metų šunims gali imti vystytis augliai.

Svarbu parinkti tinkamą pašarą (bokserių virškinimo sistema yra gana jautri), taip pat gali pasireikšti alergija. Kai kurie bokseriai knarkia labai garsiai!

Kaip ir kitus trumpasnukius šunis, bokserį būtina saugoti nuo perkaitimo, karštomis dienomis pasivaikščiojimai turėtų būti gana trumpi (arba, dar geriau, šuo turi būti vedamas į lauką ankstyvą rytą ir vėlyvą vakarą). Bokseriai gali gyventi tik namuose – dėl trumpo kailio jiems sunkiai pakeliami šalčiai (žiemą eidami į lauką bokserį reikėtų aprengti, nes šuo gali peršalti).

Kailio priežiūra nereikalauja ypatingai didelių pastangų – kailį pašukuokite porą kartų per savaitę. Vokiečių bokseriai šeriasi negausiai. Šios veislės šunys yra labai švarūs ir tvarkingi, savo kailį prižiūrintys tarsi katės! Lauke bokseriai nesivolioja purvynuose, balas apeina iš tolo (žinoma, pasitaiko ir išimčių..) Taigi, maudyti šunį reikėtų itin saikingai, tik tada, kai labai reikia (paprastai pakanka išmaudyti bokserį 1-2 kartus į metus).

Bokseriui reikalingas gana didelis fizinis aktyvumas – šios veislės šunys tiesiog dievina ilgus pasivaikščiojimus. Namuose bokseris paprastai būna ramus, kartais net nepastebima, kad namuose yra šuo.

Būtina ankstyva socializacija ir dresūra. Bokseriai yra imlūs, bet šiek tiek užsispyrę, todėl šeimininkų užduotis – rasti tinkamą motyvacijos būdą. Bokseriai gyvena maždaug 11-13 metų.

vokieciu bokseris boxer 2

Privalumai

  • Lengvai dresuojami;
  • Nereikalauja daug priežiūros.

Trūkumai

  • Sunkiai perneša šaltą klimatą;
  • Kai kurie bokseriai knarkia;
  • Silpnoka sveikata, pasitaiko įvairių paveldimų ligų (širdies ligos, alergijos, epilepsija, klubo sąnario displazija). Todėl renkantis šuniuką svarbu pasirinkti patikimą veislyną.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.