Garbanotasis bišonas (Bichon Frise)

Garbanotasis bišonas (Bichon Frise)

Veislė: Garbanotasis bišonas
Kilmės šalis: Ispanija, Belgija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Balta
Charakteris Meilus, švelnus, jautrus, žaismingas, linksmas, lengvai prisitaikantis, narsus, ištvermingas
Ūgis:  23-30 cm
Svoris:  3-5 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai:  Bichon Frise
Hipoalerginis:  Taip, nesišeria (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:   

Garbonatasis bišonas – tai nedidelis gyvus šuo, kuris labai prisiriša prie savo šeimos ir dievina žaidimus su vaikais. Dėl nedidelio garbanotojo bišono ūgio šį šunelį visada galite pasiimti su savimi ir galite būti užtikrinti, kad tai jūsų augintinį labai nudžiugins. Šios veislės šunys puikiai prisitaiko kelionių metu – jiems svarbiausia yra tai, kad šalia būtų šeimininkas. Kartais garbanotieji bišonai yra gana tingūs, tačiau juos išjudinti tikrai nebus labai sudėtinga – jiems galite pasiūlyti įvairių žaidimų ar kitos aktyvios veiklos. Su kitais gyvūnais garbanotieji bišonai sutaria tikrai puikiai, todėl juos galite laikyti ir su kitais augintiniais.

garbanotieji bisonai Bichon Frisegarbanotojo bisono suniukas Bichon Frise

Veislės istorija

Garbanotieji bišonai Prancūzijoje ir Ispanijoje buvo populiarūs jau prieš kelis šimtmečius – šie šunys yra vaizduojami karališkų šeimų portretuose. Vis dėlto, tikroji šios veislės šunų kilmė nežinoma iki šių dienų. Spėjama, kad šie šunys buvo auginami Egipte dar faraonų valdymo laikotarpiu (mažų šunelių, labai primenančių bišonus, palaikai buvo rasti Egipto kapų iškasenose). Dar prieš porą tūkstantmečių rašytuose eilėraščiuose yra minimi į bišonus panašūs šunys, tad tai leidžia daryti prielaidą, kad bišonai yra labai sena šunų veislė. XIV amžiuje dvaruose buvo labai populiaru dovanoti dovanas, o garbanotieji bišonai buvo vienas dažniausių pasirinkimų. Šiuo laikotarpiu garbanotieji bišonai buvo populiarūs tik tarp aukštuomenės atstovų, nes kitiems šie šunys paprasčiausiai buvo neįperkami. XVIII amžiuje situacija pasikeitė, nes aukštuomenė susidomėjo kitų veislių šunimis, taigi, garbanotieji bišonai tapo eilinių piliečių palydovais. Didelis garbanotųjų bišonų judrumas ir imlumas dresūrai atnešė šiems šunims šlovę cirko pasirodymuose. Veislė buvo pripažinta gana vėlai – 1933 metais.

garbanotojo bisono suniukas Bichon Frisegarbanotasis bisonas Bichon Frise

Garbanotasis bišonas: išvaizda

Garbanotasis bišonas yra nedidelio ūgio šuo, kurio aukštis ties ketera siekia iki 30 cm (svoris gali siekti 3-5 kg). Kūnas kertuotas, šonkauliai tvirti ir išriesti. Priekinės kojos tiesios, šlaunys gana apvalios. Letenos tvirtos ir apvalios, pirštai tvirti, nagai dažniausiai baltos spalvos. Uodega laikoma pakelta virš nugaros, jos plaukai švelniai liečia nugarą. Galva apvali, kakta vidutinio ryškumo, žandikauliai tvirti, sąkandis žirklinis. Kaukolė plokščia, tačiau dėl didelio tankių plaukų kiekio atrodo apvali. Akys apvalios, budrios, tamsių spalvų. Nedidelės ausys kabo prigludusios prie galvos, padengtos ilgais plaukų šeriais. Kaklas gana ilgas, lenktas, laikomas išdidžiai ištiestas. Kailis sniego baltumo, tankus ir švelnus. Plaukai yra ploni, maksimalus leistinas ilgis – 10 centimetrų.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (23 balsai (-ų))