Hamiltono skalikas (Hamiltonstövare)

Hamiltono skalikas (Hamiltonstövare)

Veislė: Hamiltono skalikas
Kilmės šalis: Švedija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos:  Trispalvis: juoda, ruda, balta
Charakteris Energingas, budrus, drąsus, kantrus, atsidavęs, pastovus, draugiškas
Ūgis:  50-60 cm
Svoris:  22-27 kg
Ilgaamžiškumas: 11-13 metų
Kiti pavadinimai:  Hamiltonstövare, Hamilton hound
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Hamiltono skalikai yra laikomi puikiais kompanionais. Tai – stabilaus charakterio draugiški šunys, kurie iki šių dienų naudojami kiškių ir lapių medžioklėje. Hamiltono skalikai yra labai budrūs ir nesunkiai dresuojami, todėl gali tapti puikiais medžiotojų talkininkais. Jei su medžiokle neturite nieko bendro, Hamiltono skalikas gali tapti puikiu šeimos draugu – šios veislės šunys puikiai sutaria su vaikais, noriai bendrauja ir su savais, ir su nepažįstamais žmonėmis, jei nuo mažumės socializuojamas, gali sutarti su šunimis ir kitais augintiniais. Hamiltono skalikas yra aktyvus šuo, kuris pareikalaus nemažai laiko, todėl toks augintinis nėra tinkamas žmonėms, kurių visą dieną nebūna namuose.

hamiltono skalikas Hamiltonstovare 2Hamiltono skalikas (Hamiltonstövare)

Veislės istorija

Švedijoje skalikai auginami daugybę šimtmečių, tačiau didžiausio populiarumo jie sulaukė XVI amžiuje. Iki pat 1789 metų Hamiltono skalikai buvo išskirtinai didikų palydovai medžioklėje, nes tuo metu valstiečiams ši veikla buvo draudžiama. Spėjama, kad Hamiltono skalikai galėjo kilti sukryžminus Pietų Vokietijos, Šveicarijos ir Jungtinės Karalystės skalikus (fokshaundus ir harjerius). Pirmojoje Švedijoje vykusioje parodoje (1886 metais) buvo pristatyti 189 skalikai. Šioje parodoje pasirodė patinas, vardu Pang ir patelė Stella. Abu šie šunys priklausė grafui Hamiltonui, todėl šie skalikai buvo pavadinti jo garbei.

Hamiltono skalikas: išvaizda

Hamiltono skalikas – tvirto sudėjimo šuo. Ūgis ties ketera turėtų būti ne mažesnis nei 50 cm ir ne didesnis nei 60 cm, patelės paprastai yra žemesnės ir smulkesnės už patinus. Vidutinis šios veislės šunų svoris – 25 kilogramai. Hamiltono skalikams yra būdinga ilga stačiakampio formos galva, juoda nosis su didelėmis šnervėmis, žirklinis sąkandis. Kaukolė yra šiek tiek išgaubta. Akių spalva – kaštoninė, ausys kabančios, išaugusios aukštai. Uodega vidutinio ilgio, primenanti kardo formą. Kailis šiurkštus, gana trumpas, būdingas trispalviškumas. Žiemą dėl storo pavilnės kailis tampa tankesnis. Hamiltono skalikams būdingos spalvos: juodas kailis dengia viršutinę kaklo pusę, liemens šonus, viršutinę uodegos dalį, rusva spalva puošia galvą, ausis, galūnes, liemenį ir uodegą, baltas kailis dengia snukį, dalį uodegos, kojų viršų. Iš pažiūros Hamiltono skalikas šiek tiek primena biglį, tačiau pastarasis yra žemesnis ir kiek „minkštesnių“ formų.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (17 balsai (-ų))