Italų spinonė (Spinone Italiano)

Italų spinonė (Spinone Italiano)

Veislė: Italų spinonė
Kilmės šalis: Italija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos:  Balta, dvispalvis: balta ir ruda, balta ir kreminė, balta ir oranžinė
Ūgis:  60-65 cm
Svoris:  31-37 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai:  Spinonas, Spinone Italiano, Spinone, Italian Griffon, Italian Spinone, Italian Wire-haired Pointer, Italian Coarsehaired Pointer
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Italų spinonė – laba socialus šuo, kuris dievina bendravimą su įvairaus amžiaus žmonėmis. Šios veislės atstovai yra kantrūs ir paklusnūs, tinkamai apmokyti gali tapti puikiais medžiotojų pagalbininkais. Italų spinonė yra puikus kompanionas, kuris labai vertina žmonių draugiją, mielai leidžiasi į keliones su šeimininku, niekada neatsisako ilgų pasivaikščiojimų. Šios veislės atstovams puikiai sekasi įvairus šunų sportas, nes jie labai greitai mokosi, ir noriai vykdo šeimininkų komandas.

italu spinones suniukas Spinone Italianoitalu spinone Spinone Italiano

Veislės istorija 

Italų spinonė – tai šiurkščiaplaukis šuo, kurio protėviai buvo aprašyti dar prieš daugybę šimtmečių. Pirmasis rašytinis šaltinis, kuriame minimas italų spinonė, buvo Sélicourt`o 1683 metais išleista knyga apie medžioklę. Viduramžiais šios veislės šunys buvo vaizduojami įvairių menininkų kūriniuose, įskaitant ir Andrea Mantenja XV amžiuje tapytą freską , esančią Palazzo Ducale, Mantujoje. Nors ir spėjama, kad šios veislės atstovai galėjo gyvuoti dar 500 m. pr. Kr., tačiau pirmasis veislės standartas buvo sukurtas tik 1897 metais. Įdomu tai, kad vėliau šių šunų standartas buvo keletą kartų pakeistas – 1904, 1923, 1928, 1939 ir 1994 metais. Nepaisant sudarytų standartų skirtumų, galima paminėti ir tam tikrus šių sudarytų standartų panašumus – juose buvo vienodai apibūdinama italų spinonės galva, kūno sudėjimas ir kailis. Antrojo pasaulinio metu šunų veisimui nebuvo skiriamas pakankamas dėmesys, todėl atsirado nemažai mišrūnų. 1950 metais Italijoje buvo įkurtas šios veislės šunų mylėtojų klubas, ir nuo to laiko veisimas buvo atliekamas griežčiau. Pirmieji šios veislės atstovai Ameriką pasiekė 1931 metais, čia italų spinonių veislės mylėtojų klubas buvo įkurtas 1987 metais. Anglijos kinologų klubas šią veislę pripažino 1994 metais, o Amerikos kinologų klubas – 2000-aisiais.

Italų spinonė: išvaizda 

Italų spinonė yra didelis šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 60-70 cm, kalyčių – 58-65 cm. Patinai yra ne tik aukštesni, bet taip pat ir stambesni – jų svoris paprastai siekia 32-37 kg (kalyčių – 28-30 kg). Italų spinonės kūnas yra beveik kvadrato formos, krūtinė gili, juosmuo šiek tiek išlenktas, raumeningas. Žiūrint iš šono, kaukolė yra ovalo formos. Ausys ilgos,  beveik trikampio formos, kabančios. Akys labai išraiškingos, gali būti įvairių rudų atspalvių: pradedant  geltonai ruda, ir baigiant tamsiai ruda. Uodega ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti, kabanti (gali būti su nedideliu pakėlimu). Kailis standus, šiurkščios tekstūros, tankus, gana prigludęs. Italų spinonė pavilnės neturi. Leistinos spalvos: balta su oranžinėmis dėmėmis, balta su rudomis dėmėmis, kaštoninė arba rudai kaštoninė.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (8 balsai (-ų))