Ispanų mastifas (Spanish Mastiff)

Ispanų mastifas (Spanish Mastiff)

Veislė: Ispanų mastifas
Kilmės šalis: Ispanija
Paskirtis: Namų, apsauginis šuo
Spalvos:  Rusva, raudonai ruda, tigriška, juoda su balta, ruda su balta
Charakteris Protingas, kilnus, klusnus, ryžtingas, meilus
Ūgis:  72-82 cm
Svoris:  50-70 kg
Ilgaamžiškumas: 9-11 metų
Kiti pavadinimai:  Spanish Mastiff, Mastin Espanol
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Ispanų mastifas – vienas didžiausių viso pasaulio šunų. Ispanų mastifai neretai yra pasirenkami kaip sarginiai šunys – jų lojimas yra žemas ir gilus, todėl girdimas ir iš pakankamai didelio atstumo. Be to, šios veislės atstovai gali kaip reikiant išgąsdinti įsibrovėlius – juk šie šunys yra labai masyvūs ir gana atgrasios išvaizdos. Vis dėlto, ispanų mastifai yra labai švelnūs savo šeimininkams, puikiai sutaria ne tik su suaugusiaisiais, bet taip pat ir su vaikais. Už meilę ir rūpestį savo šeimos nariams ispanų mastifai visada atsidėkoja švelnumu ir ištikimybe.

ispanu mastifo suniukas Spanish Mastiffispanu mastifas Spanish Mastiff

Veislės istorija

Ispanų mastifų veislės atsiradimo versijų yra ne taip ir mažai, tačiau tik dvi veislės atsiradimo teorijos yra laikomos pakankamai patikimomis. Pirmoji versija teigia, kad ispanų mastifų pirmtakai į Ispanijos regioną pateko iš Finikijos, iš kurios plūsdavo prekybininkai. Antrojoje versijoje pasakojama, kad šie šunys į Ispaniją pateko su Azijos klajoklių gentimis, tačiau nė viena šių hipotezių nėra šimtu procentų patvirtinta. Yra žinoma, kad ši šunų veislė yra labai sena, tačiau nustatyti, kada ji susiformavo, paprasčiausiai neįmanoma. XV amžiuje šie šunys jau ganė gyvulius Pirėnų kalnuose, tačiau ilgą laiką veislė nebuvo sulaukusi didelio susidomėjimo. Didesnio dėmesio ispanų mastifai sulaukė tik dvidešimtojo amžiaus pradžioje, o veislės standartas buvo sukurtas Antrojo pasaulinio karo pabaigoje. Nuo to laiko veislės populiarumas po truputį ėmė didėti, tačiau šiuo metu vis dar nepatenka į populiariausių veislių sąrašus. Į kitas šalis ispanų mastifai pradėti importuoti ganėtinai vėlai – pavyzdžiui, į Rusiją pirmieji ispanų mastifai pateko tik dvidešimtojo amžiaus devintajame dešimtmetyje. Ispanų mastifų veislės standartas paskutinį kartą buvo atnaujintas 1994 metais.

Ispanų mastifas: išvaizda

Ispanų mastifas yra aukštas ir masyvus šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 77-88 cm, kalyčių – 72-88 cm. Kalės gali sverti nuo 52 iki 77 kg, o patinai – nuo 90 iki 100 kilogramų. Ispanų mastifų kūnas proporcingas, stačiakampio formos. Krūtinė gili, nugara plati ir tvirta, pilvas nėra pernelyg įtrauktas. Galva stambi ir tvirta, raukšlėta, snukis labai išraiškingas. Ausys vidutinio dydžio, trikampio formos, kabančios. Ispanų mastifo oda stora, nukarusi. Uodega ties pagrindu labai stora, išaugusi vidutiniame aukštyje, ją dengia ilgesni nei kitose kūno vietose augantys plaukai. Kailis vidutinio ilgio, storas, lygus. Leistinos įvairios kailio spalvos, tačiau populiariausiomis laikoma geltona, juoda ir tigrinė.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (11 balsai (-ų))
/* */