Juodas su įrūdžiu kunhoundas (Black and Tan Coonhound)

Juodasis kunhaundas (Black and Tan Coonhound)

Veislė: Juodasis kunhaundas
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Meškėnų medžioklis
Spalvos:  Juoda su įrūdžiu
Charakteris Klusnus, ramus, pasitikintis savimi, atkaklus, ištvermingas, sargus, švelnus, mielas, žaismingas
Ūgis:  58-69 cm
Svoris:  22-34 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai:  Black and Tan Coonhound
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Juodasis kunhaundas – iš JAV kilusi šunų veislė, pasižyminti paklusnumu ir gana ramiu temperamentu. Šios veislės šunys yra puikūs kompanionai, niekada neatsisakantys ilgų pasivaikščiojimų ar žaidimų. Juodieji kunhaundai yra puikūs šeimos bičiuliai, noriai bendraujantys su visais šeimos nariais, ir nepakeičiami pagalbininkai medžioklėje. Nors iš pažiūros gal atrodyti, kad šios veislės šunys visada yra prastai nusiteikę, tačiau iš tiesų tai labai žaismingi augintiniai, kuriems būdingas neišsenkantis gyvenimo džiaugsmas.

juodas su irudziu kunhoundas Black and Tan Coonhoundjuodas su irudziu kunhoundas Black and Tan Coonhound

Veislės istorija

Juodieji kunhaundai – labai sena šunų veislė, tačiau sunku pasakyti, kada tiksliai ji susiformavo. Šių šunų protėviai Talboto haundai gyveno dar prieš daugiau nei tūkstantį metų, ir buvo labai vertinami dėl puikių medžioklinių savybių ir ištvermės. Spėjama, kad vėliau šie šunys buvo kryžminami su fokshaundais ir bladhaundais, kurie taip pat pasižymi didele ištverme ir puikia uosle. Juoduosius kunhaundus UKC (Jungtinės karalystės kinologų sąjunga) pirmą kartą užregistravo 1900 metais, o dabartinis veislės pavadinimas jiems buvo suteiktas praėjus dar keleriems metams. 1945 metais Amerikos kinologų draugija šios veislės šunis pripažino kaip vieną iš šešių kunhaundų tipų. Nors kurį laiką juodieji kunhaundai Amerikoje buvo gana populiari šunų veislė, tačiau 2010 metais 167 veislių sąraše pagal populiarumą jie užėmė tik 91 vietą. Šiandien šių šunų populiarumas nėra didelis, tačiau jie yra laikomi tikrai puikiais namų kompanionais ir talentingais medžiotojų talkininkais.

Juodasis kunhaundas: išvaizda

Juodasis kunhaundas yra vidutinio dydžio šuo, kurio aukštis ties ketera siekia 58-69 cm, o svoris gali svyruoti nuo 22 iki 34 kg (kalytės už patinus žemesnės ir smulkesnės). Kūno sudėjimu šios veislės šunys primena bladhaundus, kurie taip pat talkininkauja medžioklės metu. Nugara tvirta ir raumeninga, krūtinė vidutinio pločio, pilvas įtrauktas. Juodieji kunhaundai turi dideles nulėpusias ausis ir nosį plačiomis šnervėmis. Nasrai tvirti, sąkandis žirkliškas. Akys apvalios, riešuto spalvos arba rudos, žvilgsnis visada atrodo liūdnas. Uodega ilga ir tvirta, kaklas gana storas ir tvirtas. Kailis trumpas, labai tankus, žvilgus. Leistina tik viena kailio spalva – juoda su įrūdžiu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (6 balsai (-ų))