Bostono terjeras (Boston Terrier)

Bostono terjeras (Boston Terrier)

Veislė: Bostono terjeras
Kilmės šalis: JAV 
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Ruda su balta, rausvai ruda su balta, juoda su balta, tigriška su balta
Charakteris Protingas, atidus, aktyvus, žvitrus, linksmas, draugiškas, atsidavęs,meilus, ištvermingas.
Ūgis: 37-43 cm
Svoris: 5-10,4 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Boston Terrier, Boston Bull
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Bostono terjeras – gyvybingas ir gyvenimu besidžiaugiantis šuo. Šios veislės augintiniams yra būdingas noras įsiteikti savo šeimininkui ir per kraštus besiliejantis draugiškumas. Tai yra lengvai dresuojami šunys, kurie anksčiau buvo naudojami medžioklei ir kovoms, o šiandien yra puikūs kambariniai augintiniai ir šeimos draugai. Šios veislės šunys yra tinkami auginti bute, paprastai namuose nėra labai aktyvūs. Bostono terjerai mėgsta būti tarp žmonių, puikiai sutaria su vaikais ir suaugusiaisiais, nesunkiai prisitaiko, jei namuose yra kitų augintinių – bendrauja ir su šunimis, ir su katėmis.

bostono terjeras boston terrierbostono terjeras boston terrier

Veislės istorija

Bostono terjerai nėra sena šunų veislė – ji buvo išvesta 1870 metais. Robertas Huperis Bostone įsigijo šunį, pavadintą Judge, kuris vėliau išgarsėjo kaip Huperio Judge veislė. Spėjama, kad veislė buvo išvesta kryžminant buldogus ir terjerus, o vėliau šie šunys kryžminti su prancūzų buldogais. Pirmieji šios veislės šunys buvo kur kas didesni nei dabartiniai Bostono terjerai, XIX amžiaus pabaigoje veislė buvo šiek tiek sumažinta, šunys svėrė apie 20 kilogramų. Pirmą kartą parodoje Bostono terjerai pasirodė 1870 metais, o praėjus porai dešimtmečių veislė labai išpopuliarėjo. Amerikos kinologų klubas veislę pripažino 1893 metais – tai buvo pirmoji pripažinta iš Amerikos kilusi veislė. Šiandien Bostono terjerai yra apibūdinami kaip „Amerikos džentelmenai“. Lietuvoje ši veislė nėra labai populiari.

bostono terjerai boston terrierbostono terjeras boston terrier

Bostono terjeras: išvaizda

Bostono terjeras – proporcingo sudėjimo šuo, kurio kūnas primena kvadratą. Aukštis ties ketera gali siekti 37-43 cm, pagal svorį yra skirstomi į tris kategorijas: iki 6,8 kg, nuo 6,8 iki 9,1 kg, ir 9,1-10,4 kg. Ūgis ties ketera yra proporcingas kūno ilgiui, kaukolė kvadratinė, kakta plokščia. Nors iš pažiūros Bostono terjerai yra kiek panašūs į prancūzų buldogus, tačiau Bostono terjerai yra grakštesni, jiems nėra būdingos raukšlės ant snukio. Šios veislės šunų akys didelės ir apvalios, nutolusios viena nuo kitos. Ausys gana mažos, Europos Sąjungos šalyse nėra kerpamos. Nosis plati, juodos spalvos, žandikauliai kvadratinės formos, apatinis žandikaulis tiesus arba atsikišęs. Lūpos sučiauptos, prigludusios, dengiančios dantis. Uodega išaugusi žemai, siaurėjanti ties galiuku, nepakylanti aukščiau nugaros linijos. Kailis lygus, trumpas, prigludęs. Bostono terjerų kailis gali būti rudai margas, juodas su rausvu atspalviu, juodas su baltomis žymėmis. Būtinos baltos žymės aplink snukį, tarp akių, krūtinės srityje. Taip pat pageidautinos baltos žymės tarp akių, ant kaktos, ant galinių kojų apatinės dalies. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (25 balsai (-ų))