Katahulos leopardinis šuo (Catahoula Leopard Dog)

Katahulos leopardinis šuo (Catahoula Leopard Dog)

Veislė: Katahulos leopardinis šuo
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo, bandganis 
Spalvos:  Juoda ir ruda, melsvai pilka ir juoda
Charakteris Protingas, nepriklausomas, dominuojantis, energingas, smalsus, švelnus
Ūgis:  50-65 cm
Svoris:  18-24 kg
Ilgaamžiškumas: 11-13 metų
Kiti pavadinimai:  Katahulos sarginis šuo, Catahoula Leopard Dog
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Katahulos leopardinis šuo nepalieka nė vieno abejingo. Pirmiausia šie šunys pavergia savo išvaizda, kuri yra tikrai išskirtinė. Katahulos leopardinius šunis ypatingai mėgsta fotografai – nesvarbu, koks būtų metų laikas, visada galima sukurti nepakartojamus kadrus. Žinoma, žavi ne tik šių šunų išvaizda, bet taip pat ir jų charakteris – Katahulos leopardiniai šunys yra labai atsidavę savo šeimininkams ir mielai leidžiantys laiką su visais savo šeimos nariais. Planuojantys įsigyti tokį augintinį turėtų nusiteikti, kad Katahulos leopardiniam šuniui bus reikalingas pakankamai didelis fizinis krūvis – kiurksojimas ant sofos tikrai nėra mėgstamiausia šios veislės atstovų veikla.

katahulos leopardinis suo Catahoula Leopard Dogkatahulos leopardinio suns suniukai Catahoula Leopard Dog

Veislės istorija

Veislės pavadinimas buvo suteiktas pagal vietovę, iš kurios šie šunys yra kilę. Veislė susiformavo šiaurės Luzianos apylinkėse, netoli Katahulos ežero. Spėjama, kad veislė buvo sukurta kryžminant bladhaundus, mastifus ir greihaundus. Per ilgą veislės gyvavimo laikotarpį Katahulos leopardiniams šunims buvo suteikta daugybė įvairių pavadinimų, tačiau nuo 1979 metų apsistota ties dabartiniu. Ilgą laiką šios veislės šunys buvo naudojami šernų medžioklėje – Katahulos leopardiniams šunims tai puikiai sekėsi. Nors ši šunų veislė gyvuoja jau nuo labai senų laikų, tačiau pirmasis veislės mylėtojų klubas buvo įkurtas gana vėlai – tik 1976 metais. Katahulos leopardiniai šunys yra labai reta veislė, ir iki šių dienų ji nėra patvirtinta AKC (Amerikos kinologų draugijos). Įdomu tai, kad šią šunų veislę labai mėgo JAV prezidentas Teodoras Ruzveltas.

katahulos leopardinis suo Catahoula Leopard Dogkatahulos leopardiniai sunys Catahoula Leopard Dog

Katahulos leopardinis šuo: išvaizda

Katahulos leopardinis šuo yra vidutinio dydžio – aukštis ties ketera siekia 50-65 cm, o svoris gali svyruoti nuo 18 iki 24 kg. Šiems šunims yra būdingas lieknas, grakštus sudėjimas, priekinės kojos gana ilgos, užpakalinės – labai tvirtos. Uodega vidutinio ilgio, gana plokščia. Išskirtinis Katahulos leopardinių šunų bruožas – kailis, kurį puošia vienspalvės ar kelių skirtingų spalvų dėmės. Kailis paprastai yra trumpas, glotnus, gali būti mėlynos, pilkos arba raudonos spalvos. Šios veislės šunų akys neretai yra skirtingų spalvų (akys gali būti mėlynos, žalios, riešuto spalvos arba rudos).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (7 balsai (-ų))