Didysis pudelis (Karališkasis, Poodle)

Didysis pudelis (Karališkasis, Standard Poodle)

Veislė: Didysis (karališkasis) pudelis
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Balta, juoda, ruda, raudona, abrikosinė
Charakteris Ramus, patikimas, protingas, sumanus, aktyvus, draugiškas, paklusnus, lengvai dresuojamas
Ūgis: 45-60 cm
Svoris:  kg
Ilgaamžiškumas: 12-15 metų
Kiti pavadinimai: Poodle, Caniche, Royal Poodle, Standard Poodle
Hipoalerginis: Taip (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis: 4-7 šuniukai

Didysis pudelis – didingos išvaizdos šuo, kuris daugeliui kelia pasigėrėjimą. Ne veltui jis dažnai vadinamas karališkuoju – grakštus protingų akių keturkojis tikrai nepalieka abejingų. Ir vis dėlto, didieji pudeliai yra vertinami ne vien tik dėl išvaizdos – jie yra viena protingiausių šunų veislių, nusileidžiantys tik vikriems ir sumaniems borderkoliams. Didysis pudelis įkūnija visas gerąsias šunų savybes, kokių tik gali pageidauti gyvūnų mylėtojai! Šios veislės šunys puikiai prisitaiko prie savo šeimininko poreikių – jiems tinka ir ilgi pasivaikščiojimai, ir žaidimai, ir tingi popietė namuose. Didieji pudeliai tiesiog negali pakęsti vienatvės, todėl tokį augintinį turėtų įsigyti tik tie žmonės, kurie su šunimi gali praleisti gana daug laiko. Šios veislės šunys yra puikus pasirinkimas ir vienišiems žmonėms, ir šeimoms su mažais vaikais.

didysis pudelis standard poodledidysis pudelis karaliskasis poodle

Veislės istorija

Vakarų Europoje pudeliai yra žinomi nuo 400 mūsų eros metų, tačiau manoma, kad veislė gali būti kur kas senesnė. Antikiniuose meno kūriniuose buvo vaizduojami šunys, kurių išvaizda labai primena pudelius, todėl spėjama, kad veislė gyvavo dar antikinės Graikijos laikais. Pudelių kilmės teorijų buvo daug ir įvairių: vieni teigė, kad ši veislė kilusi iš Rusijos, kiti manė, kad pudeliai buvo išveisti Vokietijoje, dar kiti šiuos šunis kildina iš Prancūzijos. Vis dėlto,būtent Prancūzija buvo pripažinta pudelių „tėvyne“. Greičiausiai taip nutiko dėl to, kad pudeliai kilo iš Prancūzijos vandens šunų. Vis dėlto, veislės pavadinimas yra kilęs iš vokiečių kalbos („pudel“ reikštų „žaidžiantis vandenyje“). Pirmieji pudeliai talkininkaudavo medžiojant antis ar ieškant triufelių (pudelių uoslė yra labai gerai išvystyta). Pirmieji pudeliai į Lietuvą atkeliavo gana vėlai – 1974 metais. Nors neatmetama tikimybė, kad pudeliai galėjo pasiekti Lietuvą ir anksčiau, tačiau tokių duomenų neišliko.

Didysis pudelis (Karališkasis, Poodle)juodas didysis pudelis poodle

Didysis pudelis: išvaizda

Didysis pudelis – labai grakštus ir elegantiškas šuo. Didžiųjų pudelių ūgis ties ketera siekia 45-60 cm (šiuo metu yra leistinas ūgis iki 62 cm). Didžiųjų pudelių ausys yra nulėpusios ir prigludusios, uodega išaugusi aukštai, Europos Sąjungos šalyse uodega nėra kerpama. Galva paprastai būna pakelta, snukutis elegantiškas, žiūrint iš šono atrodo, kad šuo šypsosi. Pudelio kailis yra tankus ir garbanotas, neturintis specifinio kvapo, hipoalerginis. Kailio spalva gali būti balta, ruda arba juoda (šios veislės šunys visada yra vienspalviai). Nors dažnam mūsų pudeliai asocijuojasi su parodine „liūto šukuosena“, tačiau kitokiu kirpimu kirpti didieji pudeliai neretai primena kitų veislių šunis, pavyzdžiui, garbanotuosius retriverius. Žinoma, pudelių augintojai sutiks, kad skirtumų yra ne taip ir mažai, tačiau šių veislių šunys iš pirmo žvilgsnio tikrai turi panašumų.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (22 balsai (-ų))