Nykštukinis pudelis (Poodle)

Nykštukinis pudelis (Miniature Poodle)

Veislė: Nykštukinis pudelis
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Mėlyna, pilka, abrikosinė, sidabrinė, ruda bei kreminė
Charakteris Ramus, patikimas, protingas, sumanus, aktyvus, draugiškas, žaismingas, paklusnus, prieraišus, lengvai dresuojamas
Ūgis: 28-35 cm
Svoris: 12-14 kg
Ilgaamžiškumas: 12-15 metų
Kiti pavadinimai: Poodle, Caniche, Miniature Poodle
Hipoalerginis: Taip (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis: 4-7 šuniukai

Nykštukiniai pudeliai yra nedideli simpatiški šunys, pavergiantys ne tik savo grožiu, bet taip pat ir draugiškumu bei intelektualumu. Nykštukinis pudelis yra labai žaismingas – savo žaidimų draugais jie mielai pasirinks suaugusius, vaikus, šunis, o galbūt net ir kates! Tai yra labai prieraišūs ir geranoriški augintiniai, kuriuos tinka auginti ir bute, ir nuosavame name. Svarbiausia – užtikrinti pakankamą fizinį ir protinį šunelio aktyvumą, ir tai tikrai padarys pudelį laimingu!

nykstukinio pudelio suniukasnykstukiniai pudeliai Poodle

Veislės istorija

Pudelis – labai sena šunų veislė, kuri buvo išvesta kryžminant medžioklinius ir ganymo šunis. Panašūs į pudelius šunys yra vaizduojami senovės Graikijos ir Romos imperijos freskose. Maždaug XIV-XV amžiuje Europos menininkų tapyboje ir skulptūrose šunys, kurių kirpimas primena liūtą, buvo vaizduoti itin dažnai. XV amžiuje šie šunys jau vadinti pudeliais, o XVI amžiuje veislė Europoje jau buvo labai paplitusi. Pirmiausia buvo aprašytas didysis pudelis, kuris buvo vadintas vandens šunimi. Ekspertų teigimu, pudelių protėviais buvo trumpaplaukiai prancūzų pointeriai, kuriuos iš Afrikos į Europą atvežė maurai. Vėliau prancūzų pointeriai buvo kryžminami ir su Portugalijos ir Ispanijos vandens šunimis. Taip buvo išvesta šunų veislė, labai primenanti dabartinį didįjį pudelį. Šie šunys dažniausiai buvo naudojami ančių medžioklėje, nes jie pasirodė esantys puikūs plaukikai, o jų kailis tam buvo puikiai pritaikytas. Liudviko XVI laikais pudeliai tapo prabangos simboliu. 1562 metais buvo aprašytas ir nykštukinis pudelis. Mažesnius šunis buvo galima nešiotis su savimi, o ir maisto jiems reikėjo mažiau. Dėl įvairių pudelių gebėjimų šie šunys buvo itin vertinami – vėliau jie dažnai pasirodydavo cirke. Penktajame ir šeštajame dvidešimto amžiaus dešimtmetyje nykštukiniai pudeliai įgavo milžinišką populiarumą, ir dėl to atsirado įvairių genetinių problemų. Laimei, su laiku jos buvo pašalintos, ir dabar šios veislės šunys yra veisiami kur kas atidžiau.

Nykštukinis pudelis: išvaizda

nykstukinis pudelis miniature poodlenykstukinio pudelio suniukai

Nykštukiniai pudeliai yra nedideli šunys, kurių aukštis ties ketera siekia 28-35 cm, o svoris svyruoja nuo 12 iki 14 kilogramų. Nykštukinių pudelių išvaizda yra labai elegantiška: snukutis smailėjantis, o kaklas – ilgas ir grakštus. Kaukolė ovali, pailgos formos, šiek tiek trumpesnė nei nykštukinio pudelio snukutis. Akys įkypos, labai ryškios. Ausys ilgos, prigludusios, siekiančios nosies galiuką. Kojos tiesios ir raumeningos, pėdutės mažos, ovalo formos. Nykštukinių pudelių kailis yra labai tankus, garbanotas. Nykštukiniai pudeliai gali būti įvairių skirtingų spalvų: priimtina mėlyna, pilka, abrikosinė, sidabrinė, ruda bei kreminė.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (20 balsai (-ų))