Lygiaplaukis retriveris (Flat-Coated Retriever)

Lygiaplaukis retriveris (Flat-Coated Retriever)

Veislė: Labradoro retriveris
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos: Juoda, raudonai ruda
Charakteris: Protingas, pasitikintis savimi, draugiškas, linksmas, atsidavęs, ištikimas, judrus, puikus kompanionas
Ūgis: 56-61 cm
Svoris: 25-35 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Flat-Coated Retriever
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 4-10 šuniukų

Lygiaplaukis retriveris iš kitų retriverių išsiskiria gana ilgu ir lygiu kailiu. Šios veislės šunys tiesiog dievina vandenį, mėgsta atnešti numestus daiktus, ir t.t. Anksčiau lygiaplaukiai retriveriai buvo naudojami nušauto grobio atnešimui iš vandens, o šiandien jie dažniau tiesiog palaiko kompaniją žmonėms namuose. Vis dėlto, lygiaplaukių retriverių aktyvumas niekur nedingo – šie šunys tiesiog dega noru įtikti savo šeimininkui, greitai mokosi komandų, noriai dalyvauja įvairiose šunų sporto rungtyse, ir t.t. Jei norite turėti ištikimą draugą ir aktyvų palydovą, lygiaplaukis retriveris – kaip tik jums.

lygiaplaukiai retriveriai Flat Coated Retrieverlygiaplaukis retriveris Flat Coated Retriever

Veislės istorija

Retriverių veislės nėra labai senos – jos buvo išvestos XIX amžiaus pradžioje, tuo metu turėjo vieną ir tą pačią paskirti – atnešti iš vandens nušautą grobį. Lygiaplaukiai retriveriai buvo išvesti kryžminant niūfaundlendus ir kitus šunis. Palikuonys pasižymėjo drąsa, energija ir ištvermingumu, todėl šie šunys puikiai prisitaikė medžioklėje įvairiomis skirtingomis sąlygomis (šie šunys talkininkaudavo ne vien tik lygumose, bet taip pat ir kalnuotose vietovėse). Lygiaplaukių retriverių atsiradimas yra J. Hullo nuopelnas – šiuos šunis jis pradėjo veisti 1864 metais. Iki pat XX amžiaus šie šunys buvo itin populiarūs Didžiojoje Britanijoje, tačiau po Antrojo pasaulinio karo jų skaičius ėmė gerokai mažėti. Nors 1960-aisiais veislę imtasi atgaivinti, tačiau iki šių dienų lygiaplaukių retriverių skaičius vis dar yra labai mažas. Žinoma, galima pasidžiaugti, kad saikingas (ir atsakingas) veisimas padėjo išlaikyti puikias šių šunų darbines savybes bei gerą sveikatą.

lygiaplaukis retriveris Flat Coated Retrieverlygiaplaukis retriveris Flat Coated Retriever

Lygiaplaukis retriveris: išvaizda

Lygiaplaukis retriveris yra vidutinio dydžio šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 58-61 cm, patelės yra šiek tiek žemesnės ir smulkesnės. Lygiaplaukiams retriveriams yra būdingas gana tvirtas kūno sudėjimas, kaulų sandara yra vidutiniška. Galva ilga, kaukolė ir snukis atrodo tarpusavyje susilieję, antakiai šiek tiek pakelti. Akys gana toli viena nuo kitos, migdolo formos, tamsiai rudos spalvos (kartais gali būti riešuto spalvos). Ausys nedidelės, prigludusios prie galvos. Nosies šnervės plačios, nosies galiuko spalva priklauso nuo kailio spalvos (gali būti juodas arba rudas). Nasrai tvirti, sąkandis žirklinis. Kaklas stiprus ir šiek tiek išgaubtas, krūtinės ląsta gili, strėnos vidutiniškai plačios. Kojos tiesios, letenos ovalios. Kailis vidutinio ilgio, blizgus, lygiai gulantis. Leistinos spalvos: juoda arba raudonai ruda. Pavilnė minkšta ir tanki.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))