Anglų pointeris (English pointer)

Anglų pointeris (English pointer)

Veislė: Anglų pointeris
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos:  Citrinų ir balta, oranžinė ir balta, raudonai ruda ir balta, juoda ir balta. Taip pat leistinas vienspalviškumas ir trispalviškumas
Charakteris Kilnus, švelnus, mielas, jautrus, klusnus, judrus, budrus, ištvermingas, prieraišus, draugiškas
Ūgis:  54-69 cm
Svoris:  20-30 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai:  English pointer
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Anglų pointeris – drąsus ir temperamentingas šuo. Šios veislės šunų energija tiesiog liejasi per kraštus, todėl šeimininkai turi atrasti, kur ją būtų galima nukreipti. Anglų pointeriai yra lengvai dresuojami šunys, kurie mielai vykdo išmoktas komandas, tačiau svarbu turėti omeny, kad tai yra medžioklinis šuo, kurio nepriklausomybės troškimas yra labai stiprus. Atradus būdą, kaip šunį motyvuoti, anglų pointerį tikrai nebus sudėtinga išdresuoti, su šios veislės šunimis taip pat galima dalyvauti įvairiose šunų sporto varžybose. Anglų pointeriai yra tinkami tik tiems žmonėms, kuriems nėra svetimas aktyvus gyvenimo būdas ir laisvalaikis gamtoje – šios veislės šunys negali pakęsti monotonijos ir tūnojimo namuose.

Anglų pointeris (English pointer)Anglų pointeris (English pointer)

Veislės istorija

Anglų pointeris yra vienintelis trumpaplaukių anglų skalikų atstovas. Ši veislė buvo išvesta XVIII a. Anglijoje, kada buvo siekiama padidinti sumedžiotų paukščių kiekį. Tam buvo reikalingas greitas ir ištvermingas šuo, kuris būtų atsparus nepalankioms oro sąlygoms. Spėjama, kad XVIII amžiaus pradžioje karininkai į Angliją atvežė Ispanijos skalikų, kurie ir tapo naujosios veislės pagrindu. Iš pradžių pointeriais (ang. „pointer“ – rodyklė, kryptis) buvo vadinami visi lygaus kailio šunys, kurie radę paukštį sustingdavo vietoje. Tai medžiotojui leisdavo suprasti, kurioje vietoje galima rasti grobį. Anglų pointerių veislės istorijoje iki šių dienų išliko daugybė klaustukų – vis dar nėra žinoma, kokie šunys buvo kryžminami juos veisiant (spėjama, kad tai galėjo būti greihaundai, fokshaundai, seteriai, taip pat ir buldogai). Dėl išskirtinių darbinių savybių anglų pointeriai gana greitai išpopuliarėjo ir už Anglijos ribų. Pointeriai buvo kryžminami su kitais skalikais, kad būtų pagerinamos jų greičio savybės bei uoslės aštrumas. Pirmą kartą parodoje anglų pointeriai buvo pristatyti 1856 metais, netrukus buvo aprašytas ir pirmasis veislės standartas. Tarptautinė kinologų federacija veislę užregistravo ganėtinai vėlai – tik 1970 metais. Anglijoje pointeriai yra skirstomi į dvi grupes – tai parodų ir lauko šunys.

anglu pointeris English pointerAnglų pointeris (English pointer)

Anglų pointeris: išvaizda

Anglų pointeriai yra proporcingai sudėti šunys, kuriems būdinga elegancija ir grakštumas. Kūnas stiprus ir raumeningas, patinų ūgis ties ketera siekia 57-65 cm, patelių – 54-63 cm. Įdomu tai, kad Anglijoje šių šunų ūgis yra didesnis nei kitose pasaulio šalyse: idealus patinų ūgis – 63-69 cm, patelių – 61-66 cm. Anglų pointerių galva vidutinio pločio, ilgis proporcingas snukiui, matomas ryškus pakaušio gumburas. Ausys išaugusios aukštai, laikomos priglaustos prie galvos, galiukai nežymiai smailėjantys. Akys vidutinio dydžio apvalios, žvilgsnis guvus ir protingas. Akių spalva yra artima kailio dėmių spalvai arba tamsesnė. Uodega išaugusi gana aukštai, ties pagrindu plati, į galą siaurėjanti, laikoma pakelta ne aukščiau nugaros linijos. Anglų pointerių kailis trumpas, prigludęs, blizgus (kailio ilgis 1-1,3 cm). Galimos kailio spalvos: citrinų ir balta, oranžinė ir balta, raudonai ruda ir balta, juoda ir balta. Taip pat leistinas vienspalviškumas ir trispalviškumas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (24 balsai (-ų))