Anglų pointeris (English pointer)

Anglų pointeris (English pointer)

 

Veislė: Anglų pointeris
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos:  Citrinų ir balta, oranžinė ir balta, raudonai ruda ir balta, juoda ir balta. Taip pat leistinas vienspalviškumas ir trispalviškumas
Charakteris Kilnus, švelnus, mielas, jautrus, klusnus, judrus, budrus, ištvermingas, prieraišus, draugiškas
Ūgis:  54-69 cm
Svoris:  20-30 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai:  English pointer
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Anglų pointeris – drąsus ir temperamentingas šuo. Šios veislės šunų energija tiesiog liejasi per kraštus, todėl šeimininkai turi atrasti, kur ją būtų galima nukreipti. Anglų pointeriai yra lengvai dresuojami šunys, kurie mielai vykdo išmoktas komandas, tačiau svarbu turėti omeny, kad tai yra medžioklinis šuo, kurio nepriklausomybės troškimas yra labai stiprus. Atradus būdą, kaip šunį motyvuoti, anglų pointerį tikrai nebus sudėtinga išdresuoti, su šios veislės šunimis taip pat galima dalyvauti įvairiose šunų sporto varžybose. Anglų pointeriai yra tinkami tik tiems žmonėms, kuriems nėra svetimas aktyvus gyvenimo būdas ir laisvalaikis gamtoje – šios veislės šunys negali pakęsti monotonijos ir tūnojimo namuose.

Anglų pointeris (English pointer)

Anglų pointeris: veislės istorija

Anglų pointeris yra vienintelis trumpaplaukių anglų skalikų atstovas. Ši veislė buvo išvesta XVIII a. Anglijoje, kada buvo siekiama padidinti sumedžiotų paukščių kiekį. Tam buvo reikalingas greitas ir ištvermingas šuo, kuris būtų atsparus nepalankioms oro sąlygoms. Spėjama, kad XVIII amžiaus pradžioje karininkai į Angliją atvežė Ispanijos skalikų, kurie ir tapo naujosios veislės pagrindu. Iš pradžių pointeriais (ang. „pointer“ – rodyklė, kryptis) buvo vadinami visi lygaus kailio šunys, kurie radę paukštį sustingdavo vietoje. Tai medžiotojui leisdavo suprasti, kurioje vietoje galima rasti grobį. Anglų pointerių veislės istorijoje iki šių dienų išliko daugybė klaustukų – vis dar nėra žinoma, kokie šunys buvo kryžminami juos veisiant (spėjama, kad tai galėjo būti greihaundai, fokshaundai, seteriai, taip pat ir buldogai). Dėl išskirtinių darbinių savybių anglų pointeriai gana greitai išpopuliarėjo ir už Anglijos ribų. Pointeriai buvo kryžminami su kitais skalikais, kad būtų pagerinamos jų greičio savybės bei uoslės aštrumas.

Pirmą kartą parodoje anglų pointeriai buvo pristatyti 1856 metais, netrukus buvo aprašytas ir pirmasis veislės standartas. Tarptautinė kinologų federacija veislę užregistravo ganėtinai vėlai – tik 1970 metais. Anglijoje pointeriai yra skirstomi į dvi grupes – tai parodų ir lauko šunys.

Anglų pointeris (English pointer)

Anglų pointeris: išvaizda

Anglų pointeriai yra proporcingai sudėti šunys, kuriems būdinga elegancija ir grakštumas. Kūnas stiprus ir raumeningas, patinų ūgis ties ketera siekia 57-65 cm, patelių – 54-63 cm. Įdomu tai, kad Anglijoje šių šunų ūgis yra didesnis nei kitose pasaulio šalyse: idealus patinų ūgis – 63-69 cm, patelių – 61-66 cm. Anglų pointerių galva vidutinio pločio, ilgis proporcingas snukiui, matomas ryškus pakaušio gumburas. Ausys išaugusios aukštai, laikomos priglaustos prie galvos, galiukai nežymiai smailėjantys. Akys vidutinio dydžio apvalios, žvilgsnis guvus ir protingas. Akių spalva yra artima kailio dėmių spalvai arba tamsesnė. Uodega išaugusi gana aukštai, ties pagrindu plati, į galą siaurėjanti, laikoma pakelta ne aukščiau nugaros linijos. Anglų pointerių kailis trumpas, prigludęs, blizgus (kailio ilgis 1-1,3 cm). Galimos kailio spalvos: citrinų ir balta, oranžinė ir balta, raudonai ruda ir balta, juoda ir balta. Taip pat leistinas vienspalviškumas ir trispalviškumas.

anglu pointeris English pointer

Anglų pointeris: charakteris

Anglų pointeris yra prieraišus ir draugiškas šuo, kuris noriai bendrauja ir su žmonėmis, ir su gyvūnais. Šios veislės šunys yra pakantūs vaikų išdaigoms, todėl gali būti auginami namuose, kuriuose yra mažų vaikų. Anglų pointeris yra draugiškas šunims ir katėms, tačiau namuose auginamus paukščius ir graužikus gali laikyti savo grobiu – iki šių dienų yra išlikęs stiprus anglų pointerių medžioklės instinktas.

Žinoma, šuns vaikystėje svarbu pasirūpinti socializacija ir dresūros pagrindais, nes tai padės išvengti elgesio problemų ateityje. Būtina žinoti, kad anglų pointeriai ignoruoja grubiai tariamas komandas, todėl jiems tinka tik pozityvi dresūra. Jei šuo yra tinkamai motyvuojamas, jis tikrai norės atlikti tai, ko iš jo tikisi šeimininkas.

Šios veislės šunys yra labai energingi ir ištvermingi, todėl jie pareikalaus tikrai nemažai laiko ir dėmesio. Jei nemėgstate ilgų pasivaikščiojimų, laisvalaikio gamtoje, ir pan., galite būti tikri, kad ši veislė – ne jums. Taip pat anglų pointerio nereikėtų rinktis ir tada, jei jūsų didžiąją dalį dienos nėra namuose.

Anglų pointeris (English pointer)

Anglų pointeris: priežiūra

Anglų pointerių priežiūra nėra sudėtinga – daugiausiai dėmesio reikalauja jų fizinis aktyvumas, kuris yra tikrai didelis. Būsimi šios veislės šunų augintojai turėtų nusiteikti, kad šuniui reikės skirti bent po dvi valandas per dieną.

Maistui šios veislės šunys nėra labai išrankūs, tačiau duodamo pašaro kiekį būtina normuoti – anglų pointeriai apetitu nesiskundžia.

Dėl trumpo kailio šios veislės šunys gali būti auginami tik namuose – nors jie yra atsparūs karščiui, tačiau nėra pakankamai prisitaikę ištverti šaltą klimatą. Kailis nereikalauja ypatingos priežiūros – pakanka reguliariai pašukuoti specialia pirštine, kuri padės pašalinti negyvus plaukus. Šios veislės šunys šeriasi gana negausiai.

Jei planuojate įsigyti anglų pointerį, neskubėkite išsirinkti veislyną – pirmiausia pasidomėkite šuniukų tėvų pasiekimais, pasiteiraukite apie atliktus sveikatos tyrimus, ir t.t. Taip pat nuspręskite, ar su šunimi užsiimsite medžiokle, ar jis tiesiog taps šeimos bičiuliu ir parodų dalyviu – egzistuoja dvi šios veislės šunų veisimo linijos.

Privalumai

  • Draugiškas su vaikais;
  • Lengvai dresuojamas;
  • Lengvai pernešantis karštą klimatą;
  • Nereikalaujantis daug priežiūros;
  • Draugiškas su kitais šunimis ir naminiais gyvūnais.

Trūkumai

  • Reikalingas didelis fizinis aktyvumas.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.