Vokiečių spanielis (Deutscher Wachtelhund)

Vokiečių spanielis (Deutscher Wachtelhund)

Veislė: Vokiečių spanielis
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos:  Ruda, dvispalvis: ruda su balta, juoda su balta
Charakteris: Aktyvus, energingas, gyvybingas, atkaklus, pasitikintis savimi, draugiškas
Ūgis:  45-52 cm
Svoris:  18-25 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai:  Deutscher Wachtelhund, German Spaniel
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Vokiečių spanielis – tai vidutinio dydžio šuo, pasižymintis puikiais medžioklės sugebėjimais. Šios veislės šunys puikiai prisitaiko prie įvairių gyvenimo sąlygų, tačiau geriausiai jaučiasi tada, jei gamtoje gali praleisti pakankamai daug laiko. Nors vokiečių spanieliai nėra labai įnoringi šunys, tačiau reikalaujantys gana nemažai priežiūros. Būsimi šios veislės šunų savininkai turėtų gerai pagalvoti, ar turės pakankamai laiko su šunimi užsiimti aktyvia veikla. Vokiečių spanieliai gerai jaučiasi kelionių metu, nepavargdami gali įveikti didelius atstumus, ir visai nesvarbu, ar žygiuotumėte lygumomis, ar kalnais!

Veislės istorija

Vokiečių spanieliai, arba kitaip vadinami vokiečių vachtelhundai, yra kilę iš medžioklinių šunų, kurie talkininkavo medžiotojams dar viduramžiais. Šių šunų paskirtis buvo išbaidyti pasislėpusius paukščius, kurie buvo sugaunami tinklais arba plėšriaisiais paukščiais. Prasidėjus medžioklei su ginklais, vachtelhundai tapo ne tokie populiarūs, o veislės atgaivinimo imtasi tik gerokai vėliau – XIX amžiuje (už šios veislės išsaugojimą turėtume būti dėkingi Rudolf Frie). 1906 metais buvo sudarytos vokiečių spanielių bandymų taisyklės, kurios buvo kelis kartus koreguojamos (šiuo metu galioja trijų pakopų bandymų sistema – jaunimo, tinkamumo ir visapusiškumo). Jaunimo pakopoje vertinamos įgimtos vokiečių spanielių savybės – uoslė, skalijimas sekant pėdsakus, savarankiškumas, reakcija į šūvius ir vandenį, taip pat stebimas ir vertinamas kontaktas su vedliu bei šuns paklusnumas. Antroji pakopa – šuns tinkamumo vertinimas. Stebima, kaip šuo dirba vandenyje, kaip randa ir praneša arba atneša nušautą grobį. Trečioji pakopa – šuns visapusiškumo vertinimas. Šiuos bandymus sudaro net 23 elementai, kurie parodo, ar šuo yra pritaikytas visapusiškai medžioklei miške. Vokiečių spanielių medžioklės bandymų sistema yra viena sudėtingiausių bei griežčiausių Vokietijoje. Pirmasis šios veislės šunų standartas buvo sukurtas 1921 metais. Lietuvoje pirmieji vokiečių spanieliai pasirodė gana vėlai – tik 1995 metais.

Vokiečių spanielis: išvaizda

Vokiečių spanielis – ilgaplaukis, gana raumeningo sudėjimo šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 48-52 cm, patelių – 45-52 cm (svoris svyruoja nuo 18 iki 25 kg). Galva plokščia, kaukolė vidutinio pločio, linkis vidutiniškai išvystytas. Ketera stipri ir aiškiai išreikšta, nugara trumpa, raumeninga, juosmuo gana platus. Ausys išaugusios aukštai, gana toli viena nuo kitos, plonos, kabančios priešais akis. Akys gana didelės, tamsios. Uodega laikoma nugaros lygyje arba žemiau, kai šuo susijaudinęs, energingai vizginama. Kailis ilgas, prigludęs, dažniausiai banguotas (taip pat gali būti garbanotas), pavilnė labai tanki. Vokiečių spanieliai gali būti dviejų spalvų linijų – rudi arba raudoni su baltomis dėmėmis, taip pat ir rudai arba raudonai pilki.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (7 balsai (-ų))