Anglų seteris (English Setter)

Anglų seteris (English Setter)

Veislė: Anglų seteris
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos:  Juoda ir balta su mėlynais šlakeliais, citrininė ir balta su citrininiais šlakeliais, oranžinė ir balta su oranžiniais šlakeliais, ruda ir balta su raudonai rudais šlakeliais
Charakteris Ramus, atidus, protingas, energingas, aktyvus, linksmas, švelnus, draugiškas, prieraišus
Ūgis:  61-68 cm
Svoris:  25-30 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai:  English Setter
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Anglų seteriai – universalūs šunys, kuriems puikiai sekasi įvairi veikla. Šios veislės šunys neretai dalyvauja įvairiose šunų sporto varžybose, talkininkauja medžiotojams, padeda ieškant sprogstamųjų medžiagų ar narkotikų, ir t.t. Vis dėlto, tai taip pat puikūs šeimos šunys, kuriems yra būdingas prieraišumas bei draugiškumas visiems sutiktiesiems. Anglų seteriai noriai bendrauja su vaikais, nekyla problemų sutariant su kitais šunimis, o šeimininkams jie visada atsidėkoja begaline ištikimybe. Nors šios veislės šunys kartais yra gana užsispyrę, tačiau kantrus šeimininkas tikrai gali pasiekti ko norintis. Jei šiam augintiniui skirsite pakankamai laiko, kartu galite būti tikrai puiki komanda!

anglu seteris English SetterAnglų seteris (English Setter)

Veislės istorija

Anglų seteriai yra gana sena šunų veislė, išgarsėjusi dar XVI amžiaus pradžioje. Tuo laikotarpiu anglų seteriai buvo vertinami kaip puikūs paukštšuniai, galintys pagelbėti medžioklėje. Kai kuriuose rašytiniuose šaltiniuose teigiama, kad anglų seteris – tai įvairių spanielių kryžminimo pasekmė, tačiau su tuo sutinka tikrai ne visi kinologai. Taip pat manoma, kad ši veislė atsirado sukryžminus vandens spanielius, ankstyvąsias springerių rūšis bei ispanų pointerius. Seniausias išlikęs tekstas apie seterių veisles – Abrahamo Flemingo vertimas iš lotynų kalbos apie Anglijos šunis. Vis dėlto, iki šių dienų nėra aišku, ar to laikotarpio rašytiniai šaltiniai pasakoja apie dabartinių seterių protėvius. Pirmuoju šiuolaikinių seterių veisėju yra laikomas Edvardas Laverakas, XX amžiaus pirmojoje pusėje pradėjęs veisti šiuos šunis (tam jis paskyrė apie 50 metų). Pirmoji paroda, kurioje dalyvavo anglų seteriai, įvyko 1859 metais, ir nuo to laiko šie šunys ėmė sparčiai populiarėti. Anglų seteriai Lietuvoje pasirodė gana neseniai – maždaug 2008 metais.

Anglų seteris (English Setter)Anglų seteriai (English Setter)

Anglų seteris: išvaizda

Anglų seterių patinų ūgis ties ketera siekia 65-68 cm, patelių – 61-65 cm. Vidutinis šios veislės šunų svoris – maždaug 28,5 kg. Šios veislės šunų kūnas yra vidutinio ilgio, nugara trumpa ir lygi, juosmuo platus ir raumeningas, krūtinė tarp pečių gili. Galva laikoma aukštai, gana siaura. Akys didelės, tamsiai rudos spalvos. Ausys išaugusios žemai, vidutinio ilgio, kabančios ant skruostų. Kaklas raumeningas, laibas, gražiai pereinantis į pečių liniją. Uodega vidutinio ilgio (nesiekia žemiau kulno), kardo formos arba šiek tiek išlenkta. Kailis ilgas, šiek tiek banguotas. Kailį puošia „šlakeliai“ (angl. „belton“). Šį terminą, apibūdinantį anglų seterių kailį, sugalvojo Edvardas Laverakas, kuris laikomas vienu pirmųjų šių šunų veisėjų. Galimos spalvos: juoda ir balta su mėlynais šlakeliais, citrininė ir balta su citrininiais šlakeliais, oranžinė ir balta su oranžiniais šlakeliais, ruda ir balta su raudonai rudais šlakeliais.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (21 balsai (-ų))