Kerio žydrasis terjeras (Kerry Blue Terrier)

Kerio žydrasis terjeras (Kerry Blue Terrier)

Veislė: Kerio žydrasis terjeras
Kilmės šalis: Airija
Paskirtis: Namų šuo, žiurkių, triušių medžioklis
Spalvos: bet kokio atspalvio melsvai pilka arba pilkai mėlyna. Tamsesnės ar juodos spalvos žymės leistinos ant nasrų, ausų, uodegos ir pėdų
Charakteris Stiprus, drąsus, greitos reakcijos, ištvermingas, bebaimis, judrus, bendraujantis, draugiškas, puikus sargas
Ūgis: 45-48 cm
Svoris: 15-17 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai: Keribliūterjeras, Airių žydrasis terjeras, Kerry Blue Terrier
Hipoalerginis: Taip, beveik nesišeria (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:  

Kerio žydrasis terjeras, arba keribliūterjeras, yra labai drąsus ir ištvermingas šuo. Nors šios veislės šunys dažniausiai auginami kaip šeimos bičiuliai, tačiau jie taip pat gali būti puikūs medžiotojų padėjėjai. Kerio žydrieji terjerai yra bebaimiai, nepasimetantys net ir pačiose kebliausiose situacijose, greitai priimantys sprendimus. Keribliūterjerai yra lengvai dresuojami šunys, tačiau ši veislė nėra tinkama pradedantiesiems šunų augintojams. Šios veislės šunys labai vertina žmonių draugiją, tačiau su šunimis ir kitais gyvūnais sutaria ne visada – namuose Kerio žydrieji terjerai norėtų būti vieninteliais numylėtiniais.

Kerio žydrasis terjeras (Kerry Blue Terrier)Kerio žydrasis terjeras (Kerry Blue Terrier)

Veislės istorija

Kerio žydrieji terjerai buvo išveisti Airijoje ir yra laikomi nacionaline šunų veisle. Veislės atsiradimo metais yra datuojami 1700-ieji. Keribliūterjerai buvo išveisti kryžminant portugalų vandens šunis, rusų juoduosius terjerus, airių terjerus, airių vilkogaudžius ir airių švelniaplaukius kviečiaspalvius terjerus. Kerio žydrieji terjerai buvo auginami kaip medžiokliniai ir darbiniai šunys, taip pat neretai jiems būdavo patikėta saugoti avis bei galvijus. Rašytiniuose šaltiniuose veislė pirmą kartą paminėta 1847 metais, o parodoje pirmą kartą pasirodė 1887 metais (tiesa, tuo metu šios veislės šunys buvo vadinami airių sidabriniais terjerais). Pirmasis veislės mylėtojų klubas buvo įkurtas 1920 metais Airijoje. Praėjus porai metų veislės mylėtojų klubas buvo įkurtas ir Anglijoje, nuo to laiko keribliūterjerų populiarumas pradėjo augti sparčiau. Amerikos kinologų draugija veislę pripažino 1924 metais. Šiandien šios veislės šunys yra laikomi puikiais kompanionais ir šeimos draugais, tačiau medžioklės instinktas nėra išnykęs iki šių dienų. Pirmieji Kerio žydrieji terjerai į Lietuvą atkeliavo 1989 metais (iš Maskvos). Šiuo metu veislė yra itin populiari JAV, Rusijoje, taip pat ir Europoje.

kerio zydrasis terjeras Kerry Blue Terrierkerio zydrasis terjeras Kerry Blue Terrier

Kerio žydrasis terjeras: išvaizda

Kerio žydrieji terjerai yra vidutinio dydžio, proporcingo sudėjimo šunys, kurių kūno formos formuoja kvadratą. Idealus ūgis ties ketera – 45-48 cm, svoris – 15-17 cm (patelės paprastai būna žemesnės ir smulkesnės). Juosmuo trumpas ir tvirtas, nugara tiesi ir stipri, šonkauliai ryškūs. Kojos tiesios, stiprios. Pėdos nedidelės, apvalios. Pirštai išlenkti. Šios veislės šunų galva yra pailga, proporcinga kūnui. Kaukolė tarp ausų plokščia, link akių švelniai siaurėjanti. Žandikauliai tvirti ir raumeningi, skruostai lygūs. Nosis juoda, šnervės didelės ir plačios. Akys mažos, neiškilios, tamsios. Ausys trikampio formos, nedidelės, laikomos prie skruostų. Kaklas ilgas, link pečių platėjantis. Uodega išaugusi aukštai, vidutinio ilgio, laikoma pakelta. Kailis banguotas, švelnus ir tankus. Leistinos spalvos – bet kokio atspalvio melsvai pilka arba pilkai mėlyna. Tamsesnės ar juodos spalvos žymės leistinos ant nasrų, ausų, uodegos ir pėdų. Kerio žydrieji terjerai neturi šunims būdingo kvapo ir nesišeria, todėl yra tinkami tiems šunų mylėtojams, kurie yra alergiški šių augintinių kailiui.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (15 balsai (-ų))