Anglų toiterjeras (English Toy Terrier)

Anglų toiterjeras (English Toy Terrier)

Veislė: Anglų toiterjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Juoda arba ruda su įrūdžiu
Charakteris Mielas, draugiškas, smalsus, sumanus, sargus
Ūgis: 25-30 cm
Svoris: 2.5-3.5 kg
Ilgaamžiškumas: 11-13 metų
Kiti pavadinimai: Mančesterio toiterjeras, Juodas su įrūdžiu toiterjeras, English Toy Terrier, Black-and-tan Toy Terrier, Toy Manchester Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 3-4 šuniukai

Anglų toiterjeras – nedidelis šuo, kuris labai prisiriša prie savo šeimininko ir nori jį lydėti kiekviename žingsnyje. Anglų toiterjerai buvo išvesti kaip kambariniai šuneliai, kurie gali gyventi tik namuose. Jei gyvenate mieste, toks augintinis gali būti vienas geriausių pasirinkimų, nes anglų toiterjerai nereikalauja labai ilgų pasivaikščiojimų lauke, ir puikiai prisitaiko prie gyvenimo ankštame bute. Dėl nesudėtingos priežiūros anglų toiterjeras yra tinkamas pradedantiesiems šunų augintojams, kurie nori nereiklaus augintinio ir puikaus kompaniono. Seniau šie nedideli šunys buvo naudojami smulkių graužikų medžioklei, tačiau šiandien jie tam nebėra pritaikomi, dabar jie tiesiog palaiko kompaniją savo šeimininkams. Lyginant su kitais „žaisliniais“ šunimis, anglų toiterjerai yra gana ramūs, nekeliantys triukšmo dėl nieko.

anglu toiterjero suniukai English Toy Terrieranglu toiterjero suniukas English Toy Terrier

Veislės istorija

Terjerai susiformavo viduramžių Anglijoje. Vidutinio dydžio šunys buvo auginami barsukų ir lapių medžioklei, taip pat ir žiurkių naikinimui. Tai buvo labai vikrūs šunys, todėl netrukus užsitarnavo didelę pagarbą. XVII a. Anglijoje labai išpopuliarėjo žiurkių naikinimo varžybos – tam buvo įrengiamos specialios arenos. Geriausiais žiurkių naikintojais tapo terjerai iš Mančesterio (vėliau veislė įgavo oficialų Mančesterio terjerų pavadinimą). Kai žiurkių naikinimo varžybos buvo uždraustos, Mančesterio terjerai buvo išskirti į du tipus. Smulkesni šunys buvo praminti mažaisiais Mančesterio terjerais. Kiek vėliau ši terjerų atmaina buvo pavadinta anglų toiterjerais ir toks pavadinimas yra išlikęs iki šių dienų. XIX amžiaus pradžioje anglų toiterjerai labai išpopuliarėjo Europoje ir JAV. Tai buvo idealūs artistų ir gastroliuojančių muzikantų palydovai, kurie palaikydavo kompaniją ilgų kelionių metu. Anglijos kinologų klubas veislę oficialiai pripažino gana vėlai – tik 1962 metais. FCI anglų toiterjerus užregistravo dar vėliau – 1994 metais. Lietuvoje anglų toiterjerai nėra populiarūs – iki šių dienų nėra nė vieno užregistruoto veislyno.

Anglų toiterjeras: išvaizda

Anglų toiterjeras yra kompaktiško sudėjimo šuo: aukštis ties ketera siekia 25-30 cm, o svoris gali siekti 2,5-3,5 kg. Šios veislės šunų kūnas yra proporcingai sudėtas, krūtinė gili, siaura, šonkauliai išgaubti. Kojos gana toli viena nuo kitos, ilgos ir tiesios. Letenos nedidelės, nagai juodi. Kaklas ilgas, jam būdingas gracingas įlinkis ir elegantiškas įsiliejimas į pečių liniją. Galva ilga ir siaura, pleišto formos. Kaukolė plokščia, ausys didelės ir stačios. Akys nedidelės, migdolų formos, tamsių spalvų. Dantys tvirti, sąkandis žirklinis. Uodega išaugusi žemai, ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti. Kailis trumpas, glotnus ir blizgus. Galimos spalvos – juoda arba ruda su įrūdžiu. Anglų toiterjerams yra būdingos dvi tokios pat spalvos žymės ant krūtinės priekio.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (23 balsai (-ų))