Kernterjeras (Cairn Terrier)

Kernterjeras (Cairn Terrier)

Veislė: Kernterjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Grietinėlės, kviečių, raudona, pilka, taip pat galimas ir kailio margumas
Charakteris: Mielas, draugiškas, aktyvus, energingas, drąsus, atkaklus, protingas, ištvermingas, bebaimis, kartais užsispyręs
Ūgis: 28-31 cm
Svoris: 7-8 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai: Cairn Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Kernterjeras – nedidelis, bet labai drąsus ir energingas šuo. Žaidimai yra neabejotinai vienas mėgstamiausių šių šunų užsiėmimų, tad būsimi kernterjero šeimininkai turi nusiteikti, kad teks šiek tiek pajudėti. Nors šios veislės atstovai labai vertina savo šeimininkus, ir noriai bendrauja su svečiais, bet su kitais šunimis sutaria tikrai ne visada. Nenustebkite, jei kernterjeras nuspręs „išsiaiškinti santykius“ su kelis kartus už save didesniu šunimi – jis tikrai nesijaučia mažas ar, juo labiau, silpnas. Kerterjerai yra puikiai prisitaikantys prie įvairių gyvenimo sąlygų, jie puikiai jausis gyvendami ankštame bute ar nuosavame name – juk svarbiausia, kad šeimininkas visada būtų nusiteikęs pažaisti!

kernterjerai Cairn Terrierkernterjeras Cairn Terrier

Veislės istorija

Kernterjerai yra kilę iš vakarinių Škotijos salų, tiksliau – iš Dangaus salos, kurioje šios veislės atstovai buvo žinomi nuo XVI amžiaus pradžios. Ši šunų veislė buvo pavadinta Kerno akmenų vardu, kurie buvo statomi pažymėti senoms kapavietėms. Šie akmenys buvo mėgstama lapių slėptuvė, iš kurios bebaimiai kernterjerai turėjo jas išbaidyti. Tiesa, šešioliktame amžiuje kernterjerų veislė dar nebuvo atskirta, gana ilgą laiką kernterjerai, Skajaus terjerai, Vakarų aukštumų ir Škotijos terjerai buvo laikomi ta pačia veisle, ir tik 1910 metais kernterjerai buvo pripažinti kaip atskira šunų veislė. Tik XX amžiaus pradžioje apie šią šunų veislę buvo išgirsta už Didžiosios Britanijos ribų. Pirmieji veislės atstovai Ameriką pasiekė 1913 metais.

kernterjeras Cairn Terrierkernterjeras Cairn Terrier

Kernterjeras: išvaizda

Kernterjerai yra nedideli šunys – aukštis ties ketera paprastai siekia 28-31 cm, vidutinis šių šunų svoris siekia 7-8 kg. Patelės paprastai yra ne tik žemesnės, bet taip pat ir smulkesnės. Kernterjero kūnas pailgas, nugara tiesi, liemuo lankstus. Galva nedidelė, proporcinga kūnui, gausiai apaugusi kailiu. Ausys nedidelės, smailos, laikomos stačios. Uodega trumpa, proporcinga kūnui, apaugusi tankiais plaukais, bet neplunksnuota. Kailis tankus, šiurkštokas, pavilnė trumpa ir prigludusi. Leistinos spalvos – grietinėlės, kviečių, raudona, pilka, taip pat galimas ir kailio margumas. Kailis turi būti reguliariai kerpamas – geriausia kreiptis į specialistus, kurie žinos, kaip tą tinkamai padaryti.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (8 balsai (-ų))