Norfolko terjeras (Norfolk Terrier)

Norfolko terjeras (Norfolk Terrier)

Veislė: Norfolko terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Kviečių, įvairūs rudi atspalviai, raudona, juoda. Balta spalva nepageidaujama
Charakteris: Mielas, draugiškas, guvus, energingas, linksmas, laimingas, pasitikintis savimi, atkaklus, bebaimis
Ūgis: 24-26 cm
Svoris: 5-6,5 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai: Norfolk Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Norfolko terjerai yra vieni mažiausių šiomis dienomis veisiamų terjerų. Šios veislės šunys yra guvūs ir energingi, mėgstantys įvairius žaidimus ir kitą aktyvią veiklą. Kadaise Norfolko terjerai buvo veisiami lapių, barsukų ir žiurkių medžioklei, o šiandien šios veislės šunys yra puikūs kompanionai. Norfolko terjerai labai prisiriša prie savo šeimininkų ir visada laukia jų grįžtančių iš darbo. Nors šios veislės šunys yra labai aktyvūs, tačiau jie neatrodo tarsi būtų išprotėję, be jokio tikslo lakstantys tai į vieną, tai į kitą pusę. Iš tiesų šie šunys puikiai prisitaiko prie įvairių aplinkybių, ir žino, kada jau tikrai galima pasiausti!

norfolko terjero suniukas Norfolk Terriernorfolko terjeras Norfolk Terrier

Veislės istorija

Norfolko terjerų veislė susiformavo prieš daugiau nei 100 metų. Šių šunų protėviai – kernterjerai, borderterjerai ir raudonieji terjerai, kurie buvo paplitę Airijoje. XIX amžiaus pabaigoje Norfolko terjerai buvo dažnai pasirenkami Kembridžo studentų, šios veislės šunys neretai tapdavo studentų talismanais. Anksčiau šie šunys buvo žinomi kaip Norvidžo terjerai, kurie Didžiojoje Britanijoje buvo pripažinti 1932 metais. Vieni šios veislės šunys buvo su stačiomis ausimis, kiti – su prigludusiomis prie galvos ausimis ir šiek tiek nulėpusiomis. Pastarieji 1965 metais buvo pervadinti Norfolko terjerais. Lietuvoje ši veislė nėra sulaukusi didelio populiarumo.

norfolko terjeras Norfolk Terriernorfolko terjerai Norfolk Terrier

Norfolko terjeras: išvaizda

Norfolko terjerai yra nedideli šunys – aukštis ties ketera paprastai siekia 24-26 cm, o svoris neturi būti didesnis nei 6,5 kg. Norfolko terjerų galva yra apvali, kaukolė plati ir tvirta, o snukutis primena pleišto formą. Žandikauliai labai tvirti, sąkandis žirkliškas. Akys nedidelės, ovalios, tamsių spalvų. Ausys vidutinio dydžio, V formos, šiek tiek suapvalintais galiukais, nulinkusios. Kaklas gana ilgas, labai tvirtas. Krūtinė gili, viršutinė jos linija lygi, galinė – trumpa. Priekinės kojos trumpos, tiesios ir tvirtos, galinės – plačios ir raumeningos. Uodega vidutinio ilgio, Europos Sąjungos šalyse nėra trumpinama. Kailis kietas ir šiurkštus, pavilnė labai tanki. Kaklo ir pečių srityse kailis ilgesnis ir šiurkštesnis nei kitose kūno vietose, o ant galvos ir ausų kailis turi būti trumpas ir lygus. Leistinos kailio spalvos: kviečių, įvairūs rudi atspalviai, raudona, juoda. Balta spalva nepageidaujama.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (9 balsai (-ų))