Australų šilkinis terjeras (Australian Silky Terrier)

Australų šilkinis terjeras (Australian Silky Terrier)

Veislė: Australų šilkinis terjeras
Kilmės šalis: Australija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Juoda/pilkšvai melsva su ruda, juoda/pilkšvai melsva su geltona
Charakteris Mielas, draugiškas, linksmas, sargus, budrus, užsispyręs, nepriklausomas, sunkiai dresuojamas
Ūgis: 22-24 cm
Svoris: 4-5 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai: Australian Silky Terrier
Hipoalerginis: Taip (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:  

Australų šilkinis terjeras yra nedidelis, bet labai aktyvus ir budrus šuo, kuris, atrodytų, visiškai neturi baimės jausmo. Australų šilkiniai terjerai, nepaisydami savo nedidelio ūgio, visada yra pasirengę ginti savo šeimininką ir saugoti namus. Šios veislės šunys labiausiai tinka aktyviems ir išradingiems žmonėms, kurie visada augintiniui visada sugalvos užsiėmimų. Jei australų šilkinis terjeras nuobodžiaus, jis gali be paliovos amsėti ar niokoti ne vietoje paliktus daiktus. Šios veislės šunys labai vertina laiką, leidžiamą su šeimininku, todėl svarbu pasūpinti, kad augintinis kuo mažiau laiko praleistų vienas.

Australų šilkinis terjeras (Australian Silky Terrier)Australų šilkinis terjeras (Australian Silky Terrier)

Veislės istorija

Australų šilkinis terjeras yra kilęs iš Australijos, o jo protėviai – iš Didžiosios Britanijos.Veislė yra artima Australijos terjerams ir Jorkšyro terjerams. Spėjama, kad šilkinės tekstūros kailį turintys šuniukai tebuvo atsitiktinumas: šie šunys negalėjo būti laikomi nauja veisle, nes tai buvo tie patys Australijos terjerai, paprasčiausiai turintys kitokios tekstūros kailį. Kinologai teigia, kad šilkinio kailio terjerų veisimas buvo pradėtas tik XIX amžiaus pabaigoje, kada Jorkšyro terjerai pradėti kryžminti su Australijos terjerais. Iš pradžių veislė buvo vadinama Sidnėjaus šilkiniais terjerais, nes pirmieji šuneliai šilkiniu kailiu pasirodė būtent čia. Iš pradžių šios veislės šunys buvo auginami kaip kambariniai augintiniai, tačiau vėliau paaiškėjo, kad jie puikūs graužikų ar net gyvačių medžiotojai. Iki pat 1929 metų australų šilkiniai terjerai ir Jorkšyro terjerai nebuvo griežtai atskirti. Nutikdavo ir taip, kad vienoje vadoje gimę šuneliai buvo suskirstomi į tris skirtingas veislių grupes. Vis dėlto, kinologai tokią praktiką vertino gana neigiamai, todėl 1958 metais Australijos šilkiniai terjerai buvo pripažinti kaip atskira veislė. Antrojo pasaulinio karo metais amerikiečių kariškiai kelis australų šilkinius terjerus atgabeno į Ameriką. Netrukus šie šunys čia išpopuliarėjo, todėl jų buvo įvežta dar daugiau. Šiuo metu australų šilkiniai terjerai yra populiarūs įvairiose pasaulio šalyse.

australu silkinis terjeras Australian Silky Terrieraustralu silkaplaukiai terjerai Australian Silky Terrier

Australų šilkinis terjeras: išvaizda

Australų šilkiniai terjerai savo išvaizda neretai primena Jorkšyro terjerus, ir tik šių veislių mylėtojai galėtų įvardyti, kokie yra esminiai šių šunų skirtumai. Australų šilkinis terjeras yra nedidelis šuo: jo ūgis ties ketera siekia 22-24 cm, o vidutinis svoris – nuo 4 iki 5 kg. Išskirtinis šios veislės šunų bruožas – ilgas šilkinės tekstūros kailis, kuris gali būti pilkos ir baltos arba melsvos ir rudos spalvos. Australų šilkinių terjerų kūno ilgis turi būti penktadaliu didesnis nei šių šunelių aukštis ties ketera. Galva pleišto formos, akys nedidelės, migdolo formos, paprastai būna tamsių spalvų (šviesios akys laikomos dideliu trūkumu). Ausys nedidelės, statmenos. Uodega vidutinio ilgio, išaugusi aukštai. Šios veislės šunų kojos trumpos, letenėlės nedidelės.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (30 balsai (-ų))