Amerikiečių toiterjeras (American Toy Terrier)

Amerikiečių toiterjeras (American Toy Terrier)

Veislė: Amerikiečių toiterjeras
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Balta su ruda, juoda su balta, trispalvis: balta, juoda, ruda
Charakteris Budrus, sargus, sumanus, ištikimas, protingas, ištvermingas, užsispyręs, draugiškas, žaismingas
Ūgis: 24-26 cm
Svoris: 2-3 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: American Toy Terrier, Toy Fox Terrier, Amertoy
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Amerikiečių toiterjeras – nedidelis šuo, kuris buvo išveistas smulkių graužikų medžioklei. Tai yra viena iš nedaugelio Amerikoje išvestų šunų veislių, kurios pavadinimas kartais yra trumpinamas (dar vadinami amertojais). Mažas šuniukų ūgis buvo išvestas neatsitiktinai – norėta, kad šuniukas tilptų į balnakrepšį. Amerikiečių toiterjerai yra puikūs šeimos bičiuliai, kurie dėl mažo dydžio gali visur keliauti kartu su savo šeimininku. Nors tai yra gana užsispyrę šunys, tačiau nuo mažumės tinkamai auklėjami gali tapti paklusniais palydovais. Amerikiečių toiterjerai labai prisiriša prie savo šeimos, tačiau su nepažįstamaisiais bendrauja gana atsargiai. Šios veislės šunys yra puikūs „durų skambučai“ – skardžiu lojimu jie tikrai praneš apie atvykėlius.

Amerikiečių toiterjeras (American Toy Terrier)Amerikiečių toiterjeras (American Toy Terrier)

Veislės istorija

Amerikiečių toiterjerai buvo išveisti iš trumpaplaukių foksterjerų, levrečių, Mančesterio terjerų ir čihuahua. Manoma, kad veisime taip pat buvo naudojami ir nykštukiniai pinčeriai. Pirminė šios veislės paskirtis buvo įvairių smulkių graužikų ir kenkėjų gaudymas, tačiau taip pat tai buvo ir puikūs kompanionai, kurie visur ir visada lydėdavo raitelius. Pirmą kartą veislė buvo įregistruota Didžiosios Britanijos kinologų klube (1875 metais). Pirmoji šios veislės šunų mylėtojų draugija buvo įkurta 1949 metais. Nuo 1970 metų siekiama visuotino šios veislės pripažinimo, tačiau pastangos nebuvo sėkmingos – Amerikos kinologų klubas veislę pripažino tik 2003 metais. Šiandien ši šunų veislė yra gana populiari – dėl laiko trūkumo šunų mylėtojai renkasi vis smulkesnius augintinius, kuriuos be jokio vargo galėtų pasiimti su savimi. Ši veislė Lietuvoje yra tikra retenybė.

amerikieciu toiterjeras American Toy Terrieramerikieciu toiterjeras American Toy Terrier

Amerikiečių toiterjeras: išvaizda

Amerikiečių toiterjeras yra mažas, bet labai tvirtai sudėtas. Šių šunų ūgis ties ketera siekia 24-26 cm, svoris paprastai svyruoja nuo 2 iki 3 kilogramų. Galvos forma, žiūrint iš priekio, primena trikampį, proporcinga kūnui. Nors šios veislės šunų ūgis yra nedidelis, kojos yra gana ilgos, tiesios. Krūtinė plati, pilvas įtrauktas, juosmuo gana trumpas. Amerikiečių toiterjerų akys yra didelės ir išraiškingos, tamsių spalvų. Ausys V formos, nutolusios viena nuo kitos, stačios. Uodega yra gana ilga, Europos Sąjungos šalyse nėra kerpama. Šios veislės šunų kailis yra trumpas, prigludęs, blizgus. Galimos kailio spalvos: balta su ruda, juoda su balta, taip pat galimas ir trispalviškumas – juodos, baltos ir rudos spalvos kailis.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (28 balsai (-ų))