Briuselio grifonas (Brussels Griffon)

Briuselio grifonas (Brussels Griffon)

Veislė: Briuselio grifonas
Kilmės šalis: Belgija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Juoda, šviesiai ruda, juoda su įrūdžiu 
Charakteris Patikimas, protingas, smalsus, budrus, linksmas šeimos numylėtinis. Prisiriša prie šeimininko ir siekia būti dėmesio centre
Ūgis: 18-25 cm
Svoris: 2-5 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Brussels Griffon, Griffon bruxellois
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Briuselio grifonai – tai protingi, tvirtai sudėti šunys, kurie yra tikrai puikūs kompanionai. Šie nedideli šuneliai yra lengvai dresuojami, tačiau jie yra labai jautrūs grubesniems žodžiams ar veiksmams, todėl jiems yra tinkama tik pozityvi dresūra. Nors su vaikais Briuselio grifonai sutaria gana gerai, tačiau grubūs vaikų žaidimai gali būti netinkamai suprasti. Toks augintinis labiausiai tiks toms šeimoms, kurių vaikai yra mokyklinio amžiaus. Briuselio grifonai yra sportiški ir judrūs, todėl gali dalyvauti ir įvairiose šunų sporto varžybose (nors šių šunų ūgis yra nedidelis, tačiau gana ilgos kojos leidžia puikiai pasirodyti „Agility“ rungtyse).

briuselio grifonai brussels griffonBriuselio grifonas (Brussels Griffon)

Veislės istorija

Briuselio grifonas – tai žaislinių šunų veislė, išvesta Belgijoje. Šios veislės šunų protėviais laikomi maži terjerų tipo šunys, kurie buvo naudojami gaudyti mažus graužikus. Vėliau šie šunys buvo kryžminami su įvairiais žaisliniais šunimis, taip pat ir mopsais bei karaliaus Čarlzo spanieliais. Didžiausio populiarumo Briuselio grifonai sulaukė XIX amžiuje, juos labai pamėgo ne vien tik vietiniai darbininkai, bet taip pat ir kilmingieji asmenys. Šios veislės šunys buvo įregistruoti 1883 metais Belgijos kinologų draugijos išleistoje knygoje. Prie veislės populiarinimo prisidėjo ir tai, kad šiuos šunis labai pamilo karalienė Marija Henrietė, kuri su savo dukra kasmet lankydavosi šunų parodose. Vėliau ji tapo Briuselio grifonų veisėja, o jos išveisti šunys buvo eksportuojami į Angliją ir JAV. Po Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo veislei grėsė išnykimas – ji buvo išsaugota tik Jungtinėje Karalystėje. Šeštajame dešimtmetyje veislė atgavo savo populiarumą, tačiau šiandien tai nėra populiariausias šunų augintojų pasirinkimas.

Briuselio grifonas (Brussels Griffon)briuselio grifonai Brussels Griffon

Briuselio grifonas: išvaizda

Briuselio grifonas – nedidelis šuo, kurio ūgis ties ketera yra ne daugiau nei 25 cm, o svoris – ne daugiau nei 5 kilogramai. Atpažinti Briuselio grifoną tikrai nėra sudėtinga – šios veislės šunims būdingos ilgos kojos, „beždžionėlės snukutis“, apvali galva ir nedidelės, nulėpusios ausys. Briuselio grifono kūnas yra kvadrato formos, liemuo nežymiai išlinkęs, strėnos plačios, o nugara – stipri ir tvirta. Tai proporcingai sudėti šunys – jų ūgis ties ketera yra lygus šuns ilgiui. Uodega išaugusi aukštai, laikoma pakelta, galiukas nukreiptas link nugaros. Akys toli viena nuo kitos, apvalios, didelės, gali būti rudos spalvos arba tamsesnės. Briuselio grifonų kailis yra šiurkštus, turi tankią pavilnę. Šios veislės šunys gali būti ilgaplaukiai arba trumpaplaukiai: ilgo plauko šunų kailis yra banguotas, o trumpaplaukių – tiesus ir blizgus (maždaug 2 cm ilgio). Kailis gali būti rusvos arba rusvai rudos spalvos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (20 balsai (-ų))