Austrų pinčeris (Austrian Pinscher)

Austrų pinčeris (Austrian Pinscher)

Veislė: Austrų pinčeris
Kilmės šalis: Austrija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Auksinių kviečių, rusvai geltona, elnio raudona, juoda su rudomis dėmėmis
Charakteris: Ramus, draugiškas, žaismingas, aktyvus, gyvybingas, budrus, sargus, užsispyręs, pasitikintis savimi
Ūgis: 42-50 cm
Svoris: 12-18 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Austrian Pinscher
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Austrų pinčeris – savimi pasitikintis, žaismingas šuo, kuris yra labai atsidavę savo šeimos nariams. Šios veislės atstovai nepasitiki nepažįstamaisiais, tad svečius ne visuomet priima draugiškai. Austrų pinčeriai gali tapti puikiai sarginiais šunimis, kurie bus visada pasiryžę ginti savo šeimos narius ir jiems priklausantį turtą. Šie šunys stebina neišsenkančia energija ir dideliu aktyvumu – austrų pinčeris taps tikrai puikiu bėgikų palydovu, taip pat bus ištikimu kompanionu kelionių metu. Svarbiausia yra tai, kad šeimininkas kuo daugiau laiko galėtų skirti savo šuniui ir taip pat kuo dažniau pasiūlytų žaidimų ar kitos aktyvios veiklos.

Austrų pinčeris (Austrian Pinscher)austru pinceris Austrian Pinscher

Veislės istorija

Austrų pinčeriai yra gana sena šunų veislė, tačiau nėra tiksliai žinoma, kada ir kaip ji susiformavo. Šios veislės atstovai buvo itin populiarūs iki devynioliktojo amžiaus antrosios pusės. Deja, XIX amžiaus pabaigoje gyvulių bandas prižiūrintys šunys jau nebebuvo tokie paklausūs ir dėl to veislės populiacija ėmė smarkiai mažėti. Laimei, 1921 metais imtasi veislės atgaivinimo, o praėjus septyneriems metams Austrijoje ji sulaukė oficialaus pripažinimo. Tuo metu šie šunys buvo vadinami Austrų trumpaplaukiais pinčeriais, o 2000 metais įgavo dabartinį pavadinimą. Po Antrojo pasaulinio karo austrų pinčeriai buvo beveik išnykę, o 1970-aisiais buvo likęs vos vienas veislės atstovas. Taigi, ir vėl imtasi veislės atgaivinimo, tik šį kartą austrų pinčeris buvo kryžminamas su kitų veislių šunimis. Amerikos kinologų klubas veislę pripažino tik 2006 metais. Šiandien austrų pinčeriai vis dar nėra labai populiari veislė.

Austrų pinčeris: išvaizda

Austrų pinčeris yra vidutinio dydžio šuo: kalių aukštis ties ketera paprastai siekia 42-48 cm, patinų – 44-50 cm. Šių šunų svoris dažniausiai svyruoja nuo 12 iki 18 kilogramų. Austrų pinčeriams būdinga aiškiai apibrėžta ketera, trumpa, plati ir tvirta nugara, trumpas juosmuo bei ilgos, plačios strėnos. Šios veislės atstovų galva vidutinio dydžio, kriaušės formos, proporcinga kūnui. Ausys išaugusios aukštai, nedidelės, pusiau stačios. Akys gana didelės, apvalios, tamsiai rudos spalvos. Kojos vidutinio ilgio, tvirtos. Uodega išaugusi aukštai, vidutinio ilgio, apaugusi tankiu kailiu. Austrų pinčerių kailis gali būti trumpas arba vidutinio ilgio, dvisluoksnis. Dengiamieji plaukai tankūs ir lygūs, prigludę, pavilnė trumpa ir tanki. Leistinos spalvos: auksinių kviečių, rusvai geltona, elnio raudona, juoda su rudomis dėmėmis. Krūtinės, snukio, kaklo, kojų ir uodegos galiuko sritis gali puošti baltos dėmės.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (18 balsai (-ų))